mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

wyrebski1    103

Ja sadzę ziemniaki skrobiowe 25 lat i nigdy nie desykowałem i jakoś ze skrobią nie ma problemu. Wiadomo jak z rzepakiem- za wcześnie zrobisz dedykacje to plon ucieknie. Z resztą chyba (do końca nie wiem) jest problem ze środkiem. Kiedyś był reglone czy tam jakieś zamienniki. Można jeszcze gdzieś zdobyć pewnie, ale litr kosztuje ponad 100 zł, a potrzeba pewnie ze 3 na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Tzn nie kopie nigdy zielonych ziemniaków. Ten rok jest trochę inny, bo wegetacja się przeciągnęła i jeszcze zielono na polu, chociaż mam nadzieję, że pod koniec września będziemy próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Dzisiaj zawiozłem pierwsze 22t. Plon fajny ale skrobia porażka 15,9% Każdy narzeka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

plon prawie pod 40 ton a skrobia od 18% do 19%. Czekam teraz na albatrosa ale jeszcze zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1

Dziś wyjechałem w Jubilata. Plon w granicach 35t/ha. Skrobia dokładnie będzie znana po odstawie ale z tego co tu piszecie to aż drże... z ciekawości wjechalem jeszcze w Hinge ale zielona i trzyma się łęt. Jest dość drobna. Jubilat grubszy. Denerwuje mnie ten biznes coraz bardziej. Chyba kończę ze skrobiówką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

U mnie wszystkie 5 odmian zielone łęty tak jakby był to czerwiec. Następna dostawą pod koniec września ale chcą żeby przywieść coś na dniach bo skrobie słabe i towaru brakuje do produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

U mnie to samo, niby mam tych odmian i wczesne i późne, a wszystko zielone jeszcze. Mam jedną dostawę zapisaną na koniec września i pewnie to tyle na ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Pierwszy kurs do Łomży poszedł skrobia prawie 20% mix rudawy i eurostarcha. Moze nieźle ale swiadomosc tego ze to ponad 45zl na tonie taniej niz rok temu nie napawa optymizmem. 1300 na kursie w plecy.☹

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
5 godzin temu, brodziak81 napisał:

Pierwszy kurs do Łomży poszedł skrobia prawie 20% mix rudawy i eurostarcha. Moze nieźle ale swiadomosc tego ze to ponad 45zl na tonie taniej niz rok temu nie napawa optymizmem. 1300 na kursie w plecy.☹

A plony jak wygladaja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Niestety nie wszędzie jest tak dobrze.

U mnie tez dzisiaj poszedł pierwszy transport ...odmiana Tomensa skrobia 15,7 plon 20 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Koledzy mam pewną informacje na jednej działce zastosowałem zimą 420 kg soli potasowej  na drugiej zaraz obok pół działki tak samo sól potasowa , a drugie pół działki siarczan potasu 500 kg ( tyle samo wszędzie czystego potasu). I z badań próby ogrodniczej wyszło tak że pierwsza działka ma chlorki na poziomie 58 mg/l gleby , a druga 38 mg/l ( ta działka dostała 50% powierzchni siarczan potasu ). Gleba klasy II , III (klasy ziemi  równiutko przechodzą w poprzek  wszystkich działek ) ale ogólnie nie jakaś ciężka raczej średnia gleba. Aby wszystko było tip top trzeba by według mnie zbadać rok wcześniej z jakiej zawartości chlorków wychodzimy na danej działce. Teraz tylko czekam na odostawę ziemniaków i wyniki skrobi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
1 godzinę temu, e2visionamd napisał:

Koledzy mam pewną informacje na jednej działce zastosowałem zimą 420 kg soli potasowej  na drugiej zaraz obok pół działki tak samo sól potasowa , a drugie pół działki siarczan potasu 500 kg ( tyle samo wszędzie czystego potasu). I z badań próby ogrodniczej wyszło tak że pierwsza działka ma chlorki na poziomie 58 mg/l gleby , a druga 38 mg/l ( ta działka dostała 50% powierzchni siarczan potasu ). Gleba klasy II , III (klasy ziemi  równiutko przechodzą w poprzek  wszystkich działek ) ale ogólnie nie jakaś ciężka raczej średnia gleba. Aby wszystko było tip top trzeba by według mnie zbadać rok wcześniej z jakiej zawartości chlorków wychodzimy na danej działce. Teraz tylko czekam na odostawę ziemniaków i wyniki skrobi. 

To pochwal sie wynikami na forum ;--)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdowyy    0

Serio 500 kg czystego potasu ? No to czekam na wyniki skrobi...

U mnie maks 300 potasu w czystym... Ale skrobia kreci sie wokol 19% przy plonie 40-45. Ogolnie nie umiem podbic skrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

300 kg K 😲 a reszta nawozów? mógłbyś podać ile stosujesz? Z ciekawości. Jaka to opłacalność przy takiej skrobii i takich nakładach 🙆

@radekz200 zobacz sobie, mówiłeś że ja dużo . nawozów ładuję 😋


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdowyy    0

 

11 godzin temu, pedro2 napisał:

300 kg K 😲 a reszta nawozów? mógłbyś podać ile stosujesz? Z ciekawości. Jaka to opłacalność przy takiej skrobii i takich nakładach 🙆

@radekz200 zobacz sobie, mówiłeś że ja dużo . nawozów ładuję 😋

100 kg mocznika, 150kg ultra dapu, 5 ton nawozu k5, 150 kg kizerytu. To jest przy dzialce po ziemniakach. Czesc nawozow wysiewana jesien a czesc wiosna. Ktos pomoze dlaczego nie przekraczam 20 % skrobi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
1 godzinę temu, olgierdowyy napisał:

 

100 kg mocznika, 150kg ultra dapu, 5 ton nawozu k5, 150 kg kizerytu. To jest przy dzialce po ziemniakach. Czesc nawozow wysiewana jesien a czesc wiosna. Ktos pomoze dlaczego nie przekraczam 20 % skrobi ?

A jak z opadami? Przy mokrym roku jest plon ale odbija sie to na skrobi niestety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdowyy    0

U nas sucho...ale byly tez ulewy po 40 i 20 litrow. Czerwiec suchy do polowy lipca. W suszy wspomagalem sie deszczownia 5x15l. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj