mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Zefir    75

Heh ale u mnie zmniejszyć z 40 ha do 0 to nie problem . To jest ich problem że potem jak nie ma ziemniaka firma nie ma co robić a nowych plantatorów to ze świecą szukać . Ja już od jesieni czaje się aby całkowicie przeskoczyć na kukurydze ziarnówkę tyle że puki co suszarnia i silosy nie pozwalają bo nie mam gdzie magazynować i obecna suszarnia nie jest demonem wydajności  a mokrej nie bede oddawał . Dodatkowo zauważcie jak co roku kurczy się lista dostępnych pestycydów na ziemniaki  , zostaną takie tylko  co cena i  dobre działanie to 2 różne zależności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Potwierdziła się cena w Łomży.

Przedzial od 1,05-1,20 zł.

Dramat producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

A ja miałem plany  w porządną przechowalnię i sprzęt do sadzeniaka inwestować. 🤕


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

troche zrozumienia. wiadomo ze nas cena nie rozpieszczaja ale jak maja na placu w huy skrobi i nie ma komu opchnac to co maja zrobic. firme moga zamknac na rok rownie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5

Ciekawe czy cena sie utrzyma na dluzej taka czy moze po roku bujnie w gore.

  Ktos cos wie o Amelo Iława ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Raczej jak w tym roku po 1,20 to cenę będą podnosili po około 5 gr rocznie to trzeba około 3-4 lat  aby wróciła do ostatniego poziomu  ale w przeciagu  nie 4 a już 2 lat wycofają tyle srodków że te 1,45 to będzie też marne .

poza tym co my tu ku*** gadamy , skrobia 1,2  za kg to wychodzi przy skrobi 20 %  24 gr za 1 kg ziemniaka !!!! . a odmiany z niższą zawartością będą poniżej 20 gr za kg , pora się obudzić  . 

Edytowano przez Zefir
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Ja w tym roku sadzeniaka nie biorę, 1ha mniej do kontraktu. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Tak


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Trzemeszno 1,30 zł za 1 kg skrobii, nic się nie zmieniło w stosunku do roku ubiegłego, tak samo dopłaty do śor i do transportu, wczesne, późne dostawy. Premia za 2020 rok też będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

% dodatek do ceny podstawowej zakontraktowanej ilości skrobii

W 2019 roku podstawa byla 1,66 a w 2018 1,30 +10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1

Potwierdzam cenę z Łomży 1,20zł za kg skrobi powyżej zawartości 18%. Tak powiedział mi dziś Pan z Łomży.  Do tego mówił o tym że ma od górne zarządzenie "limitować" ilość kontraktowanych ziemniaków z ha. Wkurza mnie to bo pole uszykowane pod ziemniaka a oni teraz dążą do tego aby jak najmniej kontraktować. Już nie wspomnę o tym że na siłę wciskają sadzeniaka te niby co w umowie 500kg/ha. Ten zapis był już od dawna ale na siłę nie wciskali. Co roku brało się coś świeżego wiadomo ale z rozsądkiem bo cena 1300zł za tonę jest mało korzystna zwłaszcza gdy obniżyli cenę skupu surowca. Widocznie zamówili w hodowlach i teraz muszą to wcisnąć rolnikowi bo przecież Pan prezes nie straci ale Ty głupi rolniku produkuj po kosztach, kup od nas sadzeniaka po 1300zl A swojego najlepiej wywal bo co tam Twoja praca związana z przechowaniem to do wiosny ważne żeby zakład nie stracił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Mówisz że w tym roku wciskają po 500 kg do ha ? to w moim wypadku 20 ton , sam mam z dobre 10-15 nadwyżki sadzeniaka bo przez pomyłkę jak mnie nie było to przesortowali mi na 28-35 a nie 35-55 jak zwykle :) chociaż mi to nie przeszkadza ale z tego co liczyłem to z 10t zostanie pewnie . a tu jak teraz mi wcisną 20 t to odrazu moge im szykowac swojego sadzenniaka w marcu na przerób tira :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1
31 minut temu, Zefir napisał:

Mówisz że w tym roku wciskają po 500 kg do ha ? to w moim wypadku 20 ton , sam mam z dobre 10-15 nadwyżki sadzeniaka bo przez pomyłkę jak mnie nie było to przesortowali mi na 28-35 a nie 35-55 jak zwykle :) chociaż mi to nie przeszkadza ale z tego co liczyłem to z 10t zostanie pewnie . a tu jak teraz mi wcisną 20 t to odrazu moge im szykowac swojego sadzenniaka w marcu na przerób tira :) 

Nie wiem jak się zachowają w stosunku do wiekszych plantatorów bo ja to jestem "mała płotka" ale no nigdy nie było tak żeby mi wciskali na siłę. Zawsze coś brałem ale nie tyle co zalecają. Cena ich materiału wysoka a jakość pozostawia wiele do życzenia. Moim zdaniem oni jeszcze nawet w grudniu nie wiedzieli co będzie ale stało się jak stało cena poszła w dół a  co za tym idzie sporo osób zrezygnuje lub zmniejszy areał. Natomiast zakład zamówił pewną ilość sadzeniaka w zeszłym roku A teraz przy kurczącym się areale nasadzeń jaki się zapowiada towar muszą wcisnąć nam wszystkim. Jedno jest pewne, sadzę możliwie mało aby tylko utrzymać własny materiał bo o zarobku w tym roku będzie można zapomnieć a po co jeszcze sobie roboty dokładać której przy ziemniakach jest  duuuużo jak sam wiesz.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Jak nigdy tej kampanii robili wywiad ile planuje sie kontraktować na nastepny sezon. przy tej cenie 1.42  i w miare plonach mozna bylo cos zarobić. Jak duzo plantatorow zamiarowalo zwiększyć kontrakt to stwierdzili ze można  zrobić korektę  ceny. 

Sadzeniaki naszykowane bedzie trzeba wysadzić  bydło wszystkiego nie przerobi jeszcze bedzie nadwyżka jadalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
5 godzin temu, brodziak81 napisał:

Jak nigdy tej kampanii robili wywiad ile planuje sie kontraktować na nastepny sezon. przy tej cenie 1.42  i w miare plonach mozna bylo cos zarobić. Jak duzo plantatorow zamiarowalo zwiększyć kontrakt to stwierdzili ze można  zrobić korektę  ceny. 

Sadzeniaki naszykowane bedzie trzeba wysadzić  bydło wszystkiego nie przerobi jeszcze bedzie nadwyżka jadalnego.

Przerobi bydło tylko sztuk musisz dokupić 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago napisał:

Ciekawe czy cena sie utrzyma na dluzej taka czy moze po roku bujnie w gore.

  Ktos cos wie o Amelo Iława ?? 

W Iławie cena wyjściowa to 1,10zł za kilogram skrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1715
Dnia Thursday, February 25, 2021 o 09:19, Zefir napisał:

Heh ale u mnie zmniejszyć z 40 ha do 0 to nie problem . To jest ich problem że potem jak nie ma ziemniaka firma nie ma co robić a nowych plantatorów to ze świecą szukać . Ja już od jesieni czaje się aby całkowicie przeskoczyć na kukurydze ziarnówkę tyle że puki co suszarnia i silosy nie pozwalają bo nie mam gdzie magazynować i obecna suszarnia nie jest demonem wydajności  a mokrej nie bede oddawał . Dodatkowo zauważcie jak co roku kurczy się lista dostępnych pestycydów na ziemniaki  , zostaną takie tylko  co cena i  dobre działanie to 2 różne zależności 

W tym roku może być nie potrzeba i dlatego z taką ceną wyszli. Przecież prezes zakładu z Łomży nie stoi nad tobą z pistoletem i nie każe  Ci sadzić

Edytowano przez PAN88
korekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
20 godzin temu, RadekKamierczak napisał:

W Iławie cena wyjściowa to 1,10zł za kilogram skrobi

Ta cena to pewna juz ? No to pięknie , co im sie nagle poprzewracalo w d*pach z tymi cenami ..i to tak drastycznie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1
59 minut temu, Lubago napisał:

Ta cena to pewna juz ? No to pięknie , co im sie nagle poprzewracalo w d*pach z tymi cenami ..i to tak drastycznie?!

I weź teraz zainwestuj w ziemniaka A nie daj Boże na kredyt i tu nagle takie bum i po zysku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

a jeszcze należy pamiętać zanieczyszczenie i itp , zawsze mialem po 4 % bo  ziemniaki sypane na beton i potem ladowane specjalnymi gablami , a w tym roku to samo jeszcze deszcz poszedł je obmył fajnie a tu 10 % :) . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj