mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

rob334    68

W Łomży od następnego tygodnia podpisywanie umów. Wszystkie dodatki zostają tylko coś z ceną delikatnie na dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati3664    11
16 godzin temu, wyrebski1 napisał:

Ooo, dobrze wiedzieć przed kontraktacją. Ja miałem tam ostatnią dostawę w październiku to płacili do 40 dni.

Ja pierwsza odstawe miałem dopiero w październiku,odstawiłem im 200ton. Odciągneli sobie za sadzeniaki i zapłacili może 7k a gdzie tu reszta? Terminy faktur minęły w styczniu. Jak rolnik by się spóźniał ze spłatą to od razu odsetki itp. A tu za zwłokę raczej nikt nic nie dołoży. A dopłata do transportu i inne dodatki za wywiązanie się z umowy itp to jest płacona na koniec? Jak to wygląda? Pierwszy raz mam u nich kontrakt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A ja od kilku lat zamierzam od nich wyjść i przejść całkowicie do Trzemeszna. Czyli wychodzi na to, że te wcześniejsze ziemniaki zapłacili, a resztę przeciągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati3664    11
4 godziny temu, wyrebski1 napisał:

A ja od kilku lat zamierzam od nich wyjść i przejść całkowicie do Trzemeszna. Czyli wychodzi na to, że te wcześniejsze ziemniaki zapłacili, a resztę przeciągają.

Dokładnie tak, tylko jako nowy plantator ciężko się dostać do Trzemeszna,dwa lata pod rząd się nie udało i w tym roku też się nie zapowiada bo plony były bardzo dobre, to dosyć mają swoich. Ponawiam pytanie odnośnie dopłaty do transportu i za wywiązanie się z umowy, przyślą jakieś rozliczenie za to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

Trzemeszno wykonalo przelew. z odstaw z grudnia

Edytowano przez ENDRIUROL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29
Dnia 11.02.2021 o 15:04, mati3664 napisał:

Dokładnie tak, tylko jako nowy plantator ciężko się dostać do Trzemeszna,dwa lata pod rząd się nie udało i w tym roku też się nie zapowiada bo plony były bardzo dobre, to dosyć mają swoich. Ponawiam pytanie odnośnie dopłaty do transportu i za wywiązanie się z umowy, przyślą jakieś rozliczenie za to? 

Mi przysłali fakturę za wywiązanie sie z umowy wiec powinieneś dostać

Dnia 10.02.2021 o 21:26, rob334 napisał:

nie wiadomo jaka cena

A jaka cena była w zeszłym roku za 1 kg skrob w Łomży? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6
lukszat napisał:

Dnia 11.02.2021 o 15:04, mati3664 napisał:

Dokładnie tak, tylko jako nowy plantator ciężko się dostać do Trzemeszna,dwa lata pod rząd się nie udało i w tym roku też się nie zapowiada bo plony były bardzo dobre, to dosyć mają swoich. Ponawiam pytanie odnośnie dopłaty do transportu i za wywiązanie się z umowy, przyślą jakieś rozliczenie za to? 

Mi przysłali fakturę za wywiązanie sie z umowy wiec powinieneś dostać

Dnia 10.02.2021 o 21:26, rob334 napisał:

nie wiadomo jaka cena

A jaka cena była w zeszłym roku za 1 kg skrob w Łomży? 

W zeszłym roku w Łomży cena podstawowa była 1.42zl za kg jednostki skrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Jak tam kontrakty? Bronisław 1.15 za kg skrobi, spadek z 1.30, płatność wydłużona do 60 dni, a wiecie jak Trzemeszno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1
14 godzin temu, Vitasem napisał:

W Łomży już ktoś podpisał umowę?

Dzwoniłem do koordynatora w czwartek i powiedział że jeszcze nie mają gotowej umowy i żeby dzwonić w przyszłym tygodniu aczkolwiek to trochę dziwne bo rok temu umowę mieliśmy podpisaną już na początku lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Jeżeli cenę obniża na takim poziomie  jak w Bronislawiu , to ja obniżam o 50 % kontraktacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Przeliczając tą mniejszą cenę to mam na transporcie 15 tonowym przy skrobi 20% ok 400 zł w dół! A np zboża, rzepak i kukurydza mogą czasem trzymać ceny w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Tak przypuszczalnie będzie, zboża będą w cenie bo zapasy światowe się kurczą.

Edytowano przez Vitasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Czekamy na kontrakt w trzemesznie. Jeżeli cenę obniżą to powierzchnię nasadzenia tez obniżymy. A cena sadzeniaków nie spadła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

W Trzemesznie podobno warunki bez zmian, dopłata do km, środków i c


i cena 1,30 za kg skrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Skąd ta myśl o premii? Moim zdaniem juz premii nie będzie moze nawet nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Płacą na razie jeszcze styczniowe ziemniaki, z tego co wiem jak zostanie kasy to może coś nam dadzą, ale raczej nie będzie. Ponoć w piątek to ma się rozstrzygnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj