mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Lubago    5

Panowie to prawda ,ze Ilawa ma duze opoznienia w platnosciach?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

mi od listopada nie wypłacili kasy i nie wiedza kiedy wypłacą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zostać plantatorem ziemniak skrobiowego najbliżej mam do do zakladu Staw znajomy mówił że jak chcę podpisać umowę to odrazu na 200 ton ziemniaka 40 ton skrobi prawda to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Dzwoń do tego zakładu.

A dlaczego chcesz zostać plantatorem ziemniaków skrobiowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

trzemeszno wyplacilo juz wam za koncowke grudnia? sam nie chce dzwonic bo juz kiedys dzwonilem to pretensje miala pani ze oni maja 60dni za zaplate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
20 godzin temu, e2visionamd napisał:

Mi nie wypłacili

Po terminie juz? Bo jak nie to o czym wy tutaj dyskutujecie. Przyzwyczailiscie sie ze po tygodniu kasa a teraz zdziwko.....

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

no dokladnie. skoro placili po tygodniu zawsze to czemu teraz 3tygodnie i nic. potrzebuje kase a tu nic, wiec nie rozumiem co cie dziwi. 70ton pojechalo- dla mnie kupa kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
1 godzinę temu, ENDRIUROL napisał:

no dokladnie. skoro placili po tygodniu zawsze to czemu teraz 3tygodnie i nic. potrzebuje kase a tu nic, wiec nie rozumiem co cie dziwi. 70ton pojechalo- dla mnie kupa kasy

Skoro zaplaca nawet w ostatnim dniu terminu platnosci napisanym na fakturze to nie mozna powiedziec ,ze spozniaja sie z platnoscia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

pytanko. pogoda jak widac. 3klasa zasobnosc w potas srednia pod wysoka. ile soli max moge dac pod skrobiowego niestety pewnie dopiero 20- do konca lutego zeby chlorki poszly. mialem dac 200kg soli ale w styczniu a teraz troche strach, ziemia raczej ciezka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
13 godzin temu, ENDRIUROL napisał:

pytanko. pogoda jak widac. 3klasa zasobnosc w potas srednia pod wysoka. ile soli max moge dac pod skrobiowego niestety pewnie dopiero 20- do konca lutego zeby chlorki poszly. mialem dac 200kg soli ale w styczniu a teraz troche strach, ziemia raczej ciezka.

Mysle ,ze chlorki zdążą sie wyplukac. Sam mysle o dawce ~300kg..albo wiecej.. ale dopiero gdzies za 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39
Napisano (edytowany)
16 godzin temu, Vitasem napisał:

Daj 200 kg siarczanu potasu ,przed sadzeniem.

 

jak pisalem mam sol potasowa, no i ta cena bezchlorkowych

3 godziny temu, Lubago napisał:

Mysle ,ze chlorki zdążą sie wyplukac. Sam mysle o dawce ~300kg..albo wiecej.. ale dopiero gdzies za 2 tyg.

myslisz ze taka dawka bedzie bezpieczna dla ziemniaka? pytam bo moglbym tez dac 300 ale wydaje mi sie przesada, boje sie o negatywne skutki- chlorki i zasolenie

Edytowano przez ENDRIUROL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jesienią coś potasu dawałeś? Bo przeciez 300 kg soli tj 180kg K to wcale nie az tak duzo na ziemniaka. Mysle ze w pierwszym mozliwym terminie rozsiac a wiosna zapowiada sie raczej pózna to i na wyplukanie chlorkow bedzie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39
Napisano (edytowany)

obornik mysle ze z 10t bydlecego, w takim razie bez stresu rzuce 200soli i polifoski 6 300kg- te nawozy mam a juz kasy na zakupy nie:D

 

Edytowano przez ENDRIUROL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
4 godziny temu, ENDRIUROL napisał:

jak pisalem mam sol potasowa, no i ta cena bezchlorkowych

myslisz ze taka dawka bedzie bezpieczna dla ziemniaka? pytam bo moglbym tez dac 300 ale wydaje mi sie przesada, boje sie o negatywne skutki- chlorki i zasolenie

Powiem tak.. znajomy daje (tyle ze pod jadalnego) 500kg soli na ha .. i nie narzeka😁💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1

Panowie jak tam kontraktacja?  Podpisał już ktoś umowę z pepees Łomża? Warunki jak w zeszłym roku czy jakaś zmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati3664    11

W Bronisławiu nie wypłacili praktycznie nic za ziemniaki. Faktury grubo po terminie, dzisiaj dzwoniłem mają problem z płynnością, pani zapewniała, że zapłacą, ale nie wiedzą kiedy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ooo, dobrze wiedzieć przed kontraktacją. Ja miałem tam ostatnią dostawę w październiku to płacili do 40 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj