mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

denzel    28

Ten problem  ze   sciekami to  od  kilku lat.  Odstawiales już w tym roku do nich. Płacą w terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak odstawiam do nich juz 4 rok, i w tym roku odstawilem juz praktycznie wszystko, zostalo mi 15t na przyczepach ale te przestoje.. Z platnosciami raczej nigdy nie mialem problemu max miesiąc i kasa byla na koncie. A ty pierwszy rok? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ziemniaki do Iławy odstawiałem jeszcze jak chemirol był właścicielem.  w ostatnich latach jest coraz gorzej, mam do nich na szczeście tylko 50t zakontraktowanych a pierwsza dostawa dopiero na 26listopada jak sie nic nie obsunie, dwa lata temu z dnia na dzień zamknęli zakład i zawrócili samochody z przed zakładu. w przyszłym roku chyba sobie daruje kontrakt z Iławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
49 minut temu, denzel napisał:

ziemniaki do Iławy odstawiałem jeszcze jak chemirol był właścicielem.  w ostatnich latach jest coraz gorzej, mam do nich na szczeście tylko 50t zakontraktowanych a pierwsza dostawa dopiero na 26listopada jak sie nic nie obsunie, dwa lata temu z dnia na dzień zamknęli zakład i zawrócili samochody z przed zakładu. w przyszłym roku chyba sobie daruje kontrakt z Iławy

W tym roku w Łomży nie było problemu za zwiększeniem kontraktacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Plantatorzy którzy odstawiają ziemniaki do Łomży i do zakładów tam gdzie ja odstawiam twierdzą że te same ziemniaki w Łomży mają 2 jednostki skrobi więcej. W tym roku to cyrki ze skrobią. Te same ziemniaki w porównaniu do odstaw we wrześniu na jednej przyczepie o jednostkę mniej skrobi a na drugiej 2 jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28
2 godziny temu, Vitasem napisał:

W tym roku w Łomży nie było problemu za zwiększeniem kontraktacji.

 

zgadza się sam zwierzyłem areał w ostatniej chwili i domówiłem sadzonki

na przyszły rok wszystko do Łomży,  do iławy mam zaledwie 80km ale to jak traktują plantatorów to kpina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

Teraz w Łomży  to są  cyrki ze skrobią. A tak na marginesie to mam wolny jeszcze limit na odstawe w Łomży.  Jak ktos ma nadwyzke to zapraszam na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

U mnie kampania 2020 zakończona 🙂 wywiezione, zostało na  9t kontraktacji więc happy 👍


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
44 minuty temu, pedro2 napisał:

U mnie kampania 2020 zakończona 🙂 wywiezione, zostało na  9t kontraktacji więc happy 👍

To premii nie dostaniesz , bo nie wywiązałes  się w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209
11 godzin temu, Vitasem napisał:

To premii nie dostaniesz , bo nie wywiązałes  się w 100%.

Wystarczy powyżej 90% 😊 a te 9t to nie problem. Będzie 100% 🙂


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
22 godziny temu, malorolny121 napisał:

Teraz w Łomży  to są  cyrki ze skrobią. A tak na marginesie to mam wolny jeszcze limit na odstawe w Łomży.  Jak ktos ma nadwyzke to zapraszam na priv.

Szkoda że nic wcześniej nie mówiłeś bo miałem 60t nadwyżki a z chęcią zobaczyłbym jak w Łomży wychodzą. 

Ile ton z ha kontraktują w Łomży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Spokojna rozczochrana, jak mówiłem już jest wykonanie 100%. Wystarczy dobrze żyć z koordynatorem. Nie takie braki da się dokoptować

Kiedyś były limity liczone na podstawie średniej z kilku lat, mialem 30t i nie dało rady więcej zakontraktować. Wydajność wzrosła i na jesieni zawsze był problem, zdawanie na ludzi potem latanie za kasą i nieraz cyrki. Teraz kontraktuje ile chcę


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5

Panowie pytanko .. czy większa dawka obornika dana pod ziemniaka skrobiowego jesienią( o tej porze jak teraz )wpłynie negatywnie na zawartość skrobi ze względu na dużą ilość azotu???

 Jakie max ilosci obornika stosowaliscie pod skrobiowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

do wiosny to o azot bym sie nie martwil. a obornik u mnie to ile jest na pryzmie. ale mysle ze 40t to max

tylko nie 4ot po rozrzutnikach liczac tylko prawdziwe zwazone 40t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Aktualnie mam mniej towaru to idzie ok 40t przepalonego co 2- 3 lata, jak były krowy to i po 60t szło czy to wiosną czy jesienią i nic nie zauważyłem. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5

No ja dwa lata temu na wiosne lalem gnojowice swinska i skrobie mialem mniejsza..ale podjerzewam ze jak bym lał na jesieni to by nie zaszkodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj