mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

pedro2    7212
54 minuty temu, Mateusz19980916 napisał:

Podpowie ktoś może jak sobie poradzić z zapychaniem Anny ? Zacząłem eurostarcha kopać, nacina miała około 1,2m to wszystko się poplątało i wyłożyło i teraz nie idzie kopać. Co kilkanaście metrów na krojach i pod kołem się tyle tego napcha, że masakra, mimo że przy kombajnie idzie jedna osoba i w miarę możliwości popycha te łety na taśmę żeby zaciągnęło dalej.

Ja już przed sezonem zadbałem bo wiedziałem, że tak będzie. Opuść kroje talerzowe na najniższy otwór. Może być problem żeby odkręcić dziadostwo. Ja dodatkowo wymieniłem kroje na większe od Anny dwójki starej z614. Połowa maciny zostaje przed kombajnem


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
6 godzin temu, pedro2 napisał:

No raczej z podlasia to tylko Łomża 🙂

Powiesz ile w tym roku za kg skrobi netto placa? Jak wyglada wspolpraca? 

2 godziny temu, Mateusz19980916 napisał:

Podpowie ktoś może jak sobie poradzić z zapychaniem Anny ? Zacząłem eurostarcha kopać, nacina miała około 1,2m to wszystko się poplątało i wyłożyło i teraz nie idzie kopać. Co kilkanaście metrów na krojach i pod kołem się tyle tego napcha, że masakra, mimo że przy kombajnie idzie jedna osoba i w miarę możliwości popycha te łety na taśmę żeby zaciągnęło dalej.

Kroje moze opusc nizej ? W najgorszym przypadku zgrabianie z redliny Ci zostanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Też miałem problem z pchaniem się łęcin na rolce. U mnie pomogło opuszczenie kroji. 

Te większe kroje to są od dwurzędowej Anny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6
Dnia 2.10.2020 o 14:19, melepeta napisał:

Jak cenowo ziemniaki idą ? Ile dostajecie ?

Zależy od skrobi. Łomża powyżej 20% płaci 1.42zł za jednostkę. U mnie pierwszy transport poszedł 16 wrzenia i miałem 21,4% skrobi odmiana glada a drugi transport poszedł 28 września i skrobie miałem 18,7 % ta nama odmiana i z tego samego pola.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29

witam jak tam wywóz ziemniaków skrobiowych idzie ? pewnie kampania potrwa do lutego...

Edytowano przez lukszat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Ostatnie 60t zostało wywieźć. Łomża. Ale na skrobii jebią aż się odechciewa tych kartofli. Po tysiaku na transporcie w pizdu 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Dzisiaj byłem w Trzemesznie, skrobia 21, Kaszub z Boryną wymieszany. Ogólnie zostało jeszcze ok 3 ha kopania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Do 20 września było 22,5-23,5% po 20stym d*pa, bez deszczu ten sam kartofel z tego samego pola w ciągu 3 dni kopane, jednego dnia dwa transporty 21%i 18,5% 

Nie wiem czy średnia wyjdzie 21%, ostatnie dwa transporty w czwartek poszły nawet nie dzwoniłem do kierowców bo hooj mnie strzela.

Zanieczyszczenie ok 3% się waha. Sadzeniaka nawaliłem gdzie się dało to sobie odbije trochę, nie biorę nic na wiosnę od dziadów


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757

A jak wy w tamtym roku waliliście Łomżę i guzik oddawaliście bo wszystko sortowane i duże za jadalne sprzedawaliście to było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

W Łomży czy Trzemesznie też potrącają na nieociekniętą wodę?

Edytowano przez Daro20
Literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
10 godzin temu, pedro2 napisał:

Ostatnie 60t zostało wywieźć. Łomża. Ale na skrobii jebią aż się odechciewa tych kartofli. Po tysiaku na transporcie w pizdu 

Nie zgadzam  się .

Mnie w Łomży nikt nie okrada,skrobia ostatnio zgodziła się do 0,1%.

Mam dwóch odbiorców , te same ziemniaki pojechały w dwie strony i skrobia identyczna 20,8%, zanieczyszczenia tez na zbliżonym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Ponoć w Trzemesznie nie ma być dopłat po nowym roku były zawsze poza ostatnim rokiem rzędu dobre 10 % ktoś może potwierdzić ? Jeśli tak to ta firma schodzi na psy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

nie wiem skad wy macie te skrobie. ja woze 16%. padalo 2 razy po 35l skrobia poleciala a wy nadal 20

Dnia 30.10.2020 o 23:26, pedro2 napisał:

Do 20 września było 22,5-23,5% po 20stym d*pa, bez deszczu ten sam kartofel z tego samego pola w ciągu 3 dni kopane, jednego dnia dwa transporty 21%i 18,5% 

Nie wiem czy średnia wyjdzie 21%, ostatnie dwa transporty w czwartek poszły nawet nie dzwoniłem do kierowców bo hooj mnie strzela.

Zanieczyszczenie ok 3% się waha. Sadzeniaka nawaliłem gdzie się dało to sobie odbije trochę, nie biorę nic na wiosnę od dziadów

powiedz mi kolego jak robis zte skrobie? napisz prosze ile ok azotu fosotu potasu i co jeszcze moze kiesierit, jaka zasobnosc gleby klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18
1 godzinę temu, aarrcczz napisał:

Gdzie to słyszałeś? Od ludzi czy kierownictwa?

Naszczescie od ludzi tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj