mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

przemol87    187

Tak


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Czy jest możliwość wejścia dla nowych do Przewłoki?  Jeżeli ktoś kontraktuje proszę o kontakt. Sadzę jadalnego, ale ze względu na gwałtowny wzrost skoczków w tym sezonie myślę o rozpoczęciu uprawy skrobiowego kosztem jadalnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187
10 godzin temu, flackmistrz napisał:

Jak tam wyglada kontrakt?

W duzym skrocie. Odmiany jadalne o podwyzszonej zawartosci skrobi. Towar 40+ bez parcha, zielonych (czysty w srodku)Cena max 400netto, realna 360netto...kary umowne za niewywiazanie sie z umowy.

  • Like 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

C o ile cm w rozstawie 75 sadzicice swoje jak i kwalifikowane ziemniaki jadalne i skrobiowe? ja sadze swoje 28-30.  Kwalifikat co 30cm- podobno wystarczy 33cm. kiedys w ramach testu zasadzilem  co 40 cm- znizka plonu widoczna golym okiem na kombajnie, pewnei nawet wieksze nie byly. rok dosc bogaty w opady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Swoje skrobiowe 35-50mm sadze co 29-33cm zaleznie od odmiany a te powyzej 50 sadze co 38cm a te ponizej co 22cm. Przy kopaniu wiekszych roznic nie widac. Jadalne sadze co 33cm. Kwalifikowane sadze co 22 zeby sadzeniaka duzo bylo.

Jeszcze kilka lat do tylu sadzilem co 28cm ale to nie ma sensu. Moim zdaniem plon sie poprawil przy rzadszym sadzeniu. Ogolnie te odmiany co duzo wiążą sadze rzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

dzieki za odp. kwalifikat kurasa na sadzeniaka sadzilem w zeszlym roku co 15cm . haha sadzeniakow bylo moze 200kg z ha wiecej niz normalnie co 30cm(duze porosly). jak dla mnie to bylo zupelnie nie oplacxalne. z przyczepy 7ton ok 2t na sile sadzenieaka wyszlo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
3 minuty temu, ENDRIUROL napisał:

dzieki za odp. kwalifikat kurasa na sadzeniaka sadzilem w zeszlym roku co 15cm . haha sadzeniakow bylo moze 200kg z ha wiecej niz normalnie co 30cm(duze porosly). jak dla mnie to bylo zupelnie nie oplacxalne. z przyczepy 7ton ok 2t na sile sadzenieaka wyszlo. 

Na sadzeniaka 40% N daje i mało jest grubych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Wczoraj dojechał Eurostarch. Kolega w poniedziałek rusza, jak na razie pierwszy. Ja koło 15 mam zamiar zacząć, nie wcześniej.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Jak przechował się wam sadzeniak? U mnie najlepiej albatros zgnitych do 1% i małe kiełki, Kuba też nie było zgnitych kiełki 3-4cm, najsłabiej Rudawa zgnitych więcej i kiełki też 3-4cm ale tragedii jeszcze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja miałem po świętach zacząć, ale ma być teraz ładny tydzień to sadzimy, pewnie od wtorku. Co do sadzeniaków to Harpun bardzo ładnie przeleżal, Skawa i Boryna trochę pogniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

U mnie sadzeniak jak co roku bajecznie przeleżał, pojedyńcze zgniłki suche, tylko kły w eurogrande spore. 

Przy tych temperaturach nie ma ciśnienia żeby się spieszyć, będzie leżał w skibie aż przygrzeje 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Zaprawiacie ziemniaki jak tak czym teraz prestige został już wycofany , ile kosztuje sadzeniak kwalifikat CA odmiana eurostarch z góry dziękuję za odpowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
Dnia 9.04.2020 o 21:43, marcin1606 napisał:

Zaprawiacie ziemniaki jak tak czym teraz prestige został już wycofany , ile kosztuje sadzeniak kwalifikat CA odmiana eurostarch z góry dziękuję za odpowiedz 

Jeszcze nie ma faktury, ale coś w tych granicach 1300netto ma być


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Co sądzicie o sadzeniakach kwalifikowany kalibraz 28-35 wiadomo ze się więcej zasadzi ja zawsze kupowałem 35-55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
1 godzinę temu, marcin1606 napisał:

Co sądzicie o sadzeniakach kwalifikowany kalibraz 28-35 wiadomo ze się więcej zasadzi ja zawsze kupowałem 35-55

Jak cena dobra to bierz tylko trzeba gęściej i trochę płyciej sadzić.

 

3 minuty temu, wyrebski1 napisał:

Jutro kończę sadzenie, zostanie mi ok tony Harpuna jakby ktoś potrzebował.

W tym roku to chyba kazdy ma taki problem😀 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj