mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

pedro2    7205

Jak to co? Spotkanie sponsorowane... Firmy będą reklamować swoje extra szpecyfiki... Z tego co rzuciłem okiem na zaproszenie to od zarazy coś nowego będzie reklamowane. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jak podsumujecie ostatni sezon? Jak dla mnie raczej udany pozne odmiany nie zawiodły i uratowały sytuacje w dodatku wieksza cena w Trzemesznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Ostatni sezon nie najgorszy ale bywało lepiej. Skrobia 19-20.5 plony w granicach 35t. Uwzględniając wszystkie premie i dodatki coś  tam sie zarobiło. Odmiany skawa rudawa hinga jubilat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd napisał:

Dnia 25.08.2019 o 21:35, RadekKamierczak napisał:

 

Najlepiej gdybyś posiadał wage hakową elektroniczna i koszyk metalowy np. Rowerowy. 1. Zakładasz koszyk na wage i tarujesz go 2. Wsypujesz do koszyka ziemniaki tak aby waga pokazała 5050g, ziemniaki maja byc czyste i moga byc cięte. 3. Zwazone ziemniaki wsypujesz do innego pojemnika i tarujesz pusty koszyk pod wodą. 4. Wsypujesz ziemniaki do koszyka i zanuzasz w wodzie, gdy waga pokaze np. 488g to masz 20% skrobi, inne wyniki porownuj z tabela.

 

Rozumie , że te przykładowe 488g to waga ziemniaków pod wodą ? Jak długo mają być ziemniaki zanurzone ? Zauważyłem , że w profesjonalnej maszynie jest dziurka w pojemniku na wodę pewnie aby pewna ilość wody się wylała) czy to też potrzebne?

Tak 488g to waga ziemniaków pod woda, czyli sucha masa ziemniaka. Ziemniaki sa w koszyku drucianym który nie powinien byc szczelny. A trzymasz pod wodą tak długo aż waga sie ustabilizuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
Dnia 11.01.2020 o 18:12, pala92 napisał:

Jak podsumujecie ostatni sezon? Jak dla mnie raczej udany pozne odmiany nie zawiodły i uratowały sytuacje w dodatku wieksza cena w Trzemesznie.

Nie ma co ukrywać w tej chwili to najbardziej opłacana uprawa w porównaniu do zbóż czy buraków cukrowych oraz rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
1 godzinę temu, Vitasem napisał:

Nie ma co ukrywać w tej chwili to najbardziej opłacana uprawa w porównaniu do zbóż czy buraków cukrowych oraz rzepaku.

Właśnie to mnie troche martwi bo w moich okolicach gospodarstwa ponad 100 ha albo zachynaja wchodzic w ziemniaka albo podpytuja jak temat wygląda. Pytanie czy nie popsuje to rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

To fakt ,ale to nie jest taka prosta uprawa ,znam duże gospodarstwa , które sparzyly się na ziemniaku skrobiowym.

Edytowano przez Vitasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6
Dnia 11.01.2020 o 15:35, brodziak81 napisał:

W poniedziałek szkolenie w Pepees. Ciekawe co nowego wymyślą. 

U nas szkolenie w piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    135

Czyli lepiej sobie rok wcześniej posadzić parę ha żeby sadzeniaka zrobić i dopiero potem na większą skalę wchodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    135

U mnie dużo ludzi zachwala skrobiowego i tez właśnie myślę nad tą uprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    135

Ja też zachwalam kukurydze, ale jednego siać nie można, a ziemi dochodzi i coś trzeba uprawiać i im więcej upraw tym lepiej zawsze jak nie na jednym to na drugim się zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Kukurydza i ziemniaki w płodozmianie raczej się wykluczają. Ponadto terminy siewów i zbiorów podobne co może powodować spiętrzenie prac. Moje jest takie zdanie że albo kukurydza albo ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    135

Dlaczego się wykluczają znajomy uprawia na chipsy i uprawia tylko ziemniaki kukurydzę i groch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187
2 godziny temu, Laope napisał:

Sadzeniak kwalifikowany okolo 2500zł tona

Nie opowiadaj głupoty z tą  cena, gdzie taką  masz za ziemniak skrobiowy. Zuzanna w kl E  z niemiec biore po 1900zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

Był ktoś wczoraj na tym szkoleniu w Łomży? Coś ciekawego mówili, czy tylko zachwalali swoje produkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Jak co roku to samo. Najgorszy to potem powrót do domu ,trudno się rozstać po podróży. A tak mam pytanie  z innej beczki. Jaka bedzie najlepsza sadzarka do ziemniaka  +55. Szkoda mi sprzedawac na przemysł  ziemniakow wysadzonych w elicie a mój  remprodex nie daje rady takich sadzić  

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MK001    0

Panowie czy magazynowanie ziemniaka na pryzmie w magazynie 1 do 2 miesiecy ma wplyw na spadek skrobii? jesli tak to jak duzy. sprawdzal ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Skrobia wzrasta podczas przechowywania bo tracą na masie tylko z drugiej strony jak dostaną kły to już skrobia spada. Według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187
Dnia 15.01.2020 o 13:31, adam1984 napisał:

Był ktoś wczoraj na tym szkoleniu w Łomży? Coś ciekawego mówili, czy tylko zachwalali swoje produkty?

Cena skrobi na ten sezon lekko do góry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj