mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

pedro2    7199

Mam od nich Bzurę tegoroczną i właśnie będę brał skawe na wiosnę. Szwagier ma transport to podrzuci przy okazji z jakimś mniejszym ładunkiem


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4
Dnia 8.10.2019 o 21:50, pedro2 napisał:

Kopię zielone i nic młodego nie ma i skrobia jest. kuras 21,4% hinga/kuras 50/50 22,5-24%. A koniec lipca do 20 września popiół był.. 

Kiedy to było sadzone? 

Zdarzało się, że w połowie sierpnia przyszedł deszcz zakwitły i nawiązały, ale pół sierpnia to nie październik

z jakiego regionu jesteś ??

jeden deszcz potrafił zmienić zupełnie wegetacje ziemniaka , jeśli go nie było ziemniaki sie "gotowały " przy tych upałech i braku wody

jubilat dopiero przymrozki z początku pażdziernika położyły  ,a był masakrycznie zielony , gdzeie nawet rok temu o tej porze był do kopania , łęciny  syche 

w Pile skrobia średnia dzienna  teraz na poziomie 17-17,5% gdzie z wczesnych dostaw było ok, 18,5-19% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Podlasie, Łomża. To do d*py taka skrobia. Nic dziwnego, że niektórzy mówią że się nie opłaca ziemniak. 

Jutro wjeżdżam w eurogrande 5-6dni i okrężna


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Panowie szybkie pytanko trochę nie w temacie... Do niedzieli chce opryskać pszenżyto i czy po chlorosulfuronie (glean) nie będzie przeciwskazan do sadzenia ziemniaków w kolejnym roku? Jest napisane 16msc i niby nie powinno być skutków ubocznych... Jeśli nie to jaką substancje polecacie? 

A tak nawiasem dzisiejsza odstawa najniższa skrobia jak dotąd 19,8% 😒 chyba zaczęli robić wała bo ten sam towar z tej samej działki 4 dni temu 22%


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Lepiej nie pryskaj jak mają być ziemniaki. U mnie przy dawce glinu 20g zabieg odrazu po siewie doglebowy mijało 19 miesięcy do sadzenia ziemniaków i w niektórych odmianach kręciło później liście(Zuzanna, rudawa) a (albatros, Kuba, vineta, tajfun) nic się nie działo. Daj na miotłę lepiej chlorotoluron lub droższa wersja expert met i dorzuć do tego na dwuliścienne diflufenikan.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Darek kto taką dawkę daje ? :D mi zabrakło tribenuronu na 10ha i i kupiłem granstar Ale tam też jest sulfonylomocznik i średnio mi się to podoba. Ja daję maksymalnie 10g na ha 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Granstar a glin to są dwa różne środki😂 zalecana dawka do 25g, chyba że idzie w mieszaninę to już inna bajka. Jakbyś dał 10g glinu + dff jakieś 0,2-0,3 to miałbyś więcej miotły na polu niż zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Jak się uprawia ziemniaki czy rzepak to najlepiej całkowicie wyeliminowywać sulfonylomoczniki. Da rade bez tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Warto wchodzić w ziemniaka przemysłowego? Pytam kolejny raz nikt sie nie wypowiada...Jestem z dolnegośląska do Niechlowa mam jakies 45km


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
15 godzin temu, Patryk3802 napisał:

Warto wchodzić w ziemniaka przemysłowego? Pytam kolejny raz nikt sie nie wypowiada...Jestem z dolnegośląska do Niechlowa mam jakies 45km

W Niechlowie w tym sezonie cena 1,55 zł za jednostkę czyli dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200
7 godzin temu, Vitasem napisał:

W Niechlowie w tym sezonie cena 1,55 zł za jednostkę czyli dobra cena.

Sadzisz do nich? Jak to jest z dostawa? trzeba samemu dowieść? Jak mozesz podziel sie informacją


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
39 minut temu, Patryk3802 napisał:

Sadzisz do nich? Jak to jest z dostawa? trzeba samemu dowieść? Jak mozesz podziel sie informacją

Nie dostarczam ziemniakow do Niechlowa.Po takie informacje trzeba się udać do zakładu ,a podstawowe pytanie czy zakład potrzebuje nowych plantatorów.

Jak dla dla mnie ziemniaki skrobiowe są bardzo opłacalne ,ale ja uprawiam skrobiowe już bardzo długo mam wypracowane technologie ,które praktycznie w każdym sezonie dają dobre efekty (plony minimum 40 ton z ha oraz skrobia minimum 18-19%).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200
Dnia 9.11.2019 o 07:27, Vitasem napisał:

Nie dostarczam ziemniakow do Niechlowa.Po takie informacje trzeba się udać do zakładu ,a podstawowe pytanie czy zakład potrzebuje nowych plantatorów.

Jak dla dla mnie ziemniaki skrobiowe są bardzo opłacalne ,ale ja uprawiam skrobiowe już bardzo długo mam wypracowane technologie ,które praktycznie w każdym sezonie dają dobre efekty (plony minimum 40 ton z ha oraz skrobia minimum 18-19%).

 

 

Nie powinien mieć problemów gdyż uprawiam jadalne  nie duży areał ok 5ha plony to różnie bez nawadniania plon różnie zależy od roku


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melepeta    37

Czy jest tu ktoś z lubelskiego co uprawia ziemniaki ? Interesuje mnie gdzie kontraktujecie i jak to wygląda z ceną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grboryna    1

Czym jest spowodowane gnicie ziemniaków czy to efekt kopania po przymrozkach które były na końcu października?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

U mnie trafialy sie namarzniete. Kiedys pojechalem kopac od rana to sama ziemia szla tak bylo zmarzniete to i kartofle pomarzły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grboryna    1
7 godzin temu, pala92 napisał:

U mnie trafialy sie namarzniete. Kiedys pojechalem kopac od rana to sama ziemia szla tak bylo zmarzniete to i kartofle pomarzły

I co się z nami działo jak jakiś czas polezaly na pryzmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754
11 godzin temu, Grboryna napisał:

I co się z nami działo jak jakiś czas polezaly na pryzmie?

Mojemu ojcu kiedyś jak mu tajfun zmarzł i wykopał to na wiosnę wszystki trzeba było na rozrzutniku wywieść bo ciężko było coś wybrać a cena była słaba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Te namarzniete zaczynaja gnic na mokro ale zadko sie trafialy szczegolnie te zielone bo byly na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A jak u Was ze skrobią w tym roku porównując inne lata? U mnie tragedia, najgorszy rok jak sadze ziemniaki, czyli 23 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

U mnie średni plon wyszedł 39 ton ,skrobia średnio 19,3%.

Odmiany: Tomensa, Eurogrande, Skawa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18
Dnia 25.08.2019 o 21:35, RadekKamierczak napisał:

69072736_699302460473500_5915026297171476480_n.png

69331007_326331541448896_1757635758669168640_n.png

69365994_226496701602941_7094099410967068672_n.png

 

Najlepiej gdybyś posiadał wage hakową elektroniczna i koszyk metalowy np. Rowerowy. 1. Zakładasz koszyk na wage i tarujesz go 2. Wsypujesz do koszyka ziemniaki tak aby waga pokazała 5050g, ziemniaki maja byc czyste i moga byc cięte. 3. Zwazone ziemniaki wsypujesz do innego pojemnika i tarujesz pusty koszyk pod wodą. 4. Wsypujesz ziemniaki do koszyka i zanuzasz w wodzie, gdy waga pokaze np. 488g to masz 20% skrobi, inne wyniki porownuj z tabela.

 

Rozumie , że te przykładowe 488g to waga ziemniaków pod wodą ? Jak długo mają być ziemniaki zanurzone ? Zauważyłem , że w profesjonalnej maszynie jest dziurka w pojemniku na wodę pewnie aby pewna ilość wody się wylała) czy to też potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj