mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Koledzy takie pytanie chciałbym zacząć z ziemniakami skrobiowymi jestem z Kuj-Pom, (Sępólno Kraj) pytanko gdzie najlepiej próbować je kontraktować, i pytanie czy jest w ogóle szansa zacząć od zera żeby ktoś chciał podpisać kontrakt?? byłby skłonny ktoś poradzić?? Pozdrawiam i dziękuję

Edytowano przez Rolnik_Kujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też startuje od przyszłego roku. Mam swój sprzęt , co roku sadzę 0,5 ha jadalnego więc można spróbować 

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu13    2

Koledzy jaka przyczyna odnawiania się ziemniaka na polu? Pogoda? Najpierw susza teraz deszcze  Niestety skrobia dostała porażka😍🙁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu13    2

Zielone łęty puszcza z nowych bulw odmiana hinga skrobia też kiepska przy tym odnawianiu bo zaledwie 15% i widzę że z gladą podobnie się robi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

To na 100 % miały najpierw za sucho teraz popadało i tworzą się małe ziemniaki przez to za kombajnem zostają ziemniaki trzymające się łęt do tego wszystkiego te małe ciągną wszystko z dojrzałych i skrobią spada. Ziemniak albo rośnie jak trzeba , albo są cyrki , że szybciej usychają a jak nie padły to się odmładzają i do kitu taka robot według mnie jedyna rada to palić je jak są zielone i mają przyjść deszcze aby się nie odmładzały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Kopię zielone i nic młodego nie ma i skrobia jest. kuras 21,4% hinga/kuras 50/50 22,5-24%. A koniec lipca do 20 września popiół był.. 

Kiedy to było sadzone? 

Zdarzało się, że w połowie sierpnia przyszedł deszcz zakwitły i nawiązały, ale pół sierpnia to nie październik


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

naarazie dominator 35t z ha na brudno, skrobial 19,1 i 17,4 po deszczu. d*py nie urywa

aaaa oddane na poczatku wrzesnia i w polowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

W piątek wjechaliśmy w eurogrande i rzuciliśmy bo trzymają się jak przyszyte


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu13    2
1 godzinę temu, Vitasem napisał:

U mnie Skawa już wykopana średni plon 45 ton , skrobia 20%.

I jak się trzyma? Bo ja wczoraj wjechałem i 5-6 bulw zostawało przy łęcinie, zrezygnowałem. Zastanawiam się nad reglonowaniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
1 godzinę temu, Michu13 napisał:

I jak się trzyma? Bo ja wczoraj wjechałem i 5-6 bulw zostawało przy łęcinie, zrezygnowałem. Zastanawiam się nad reglonowaniem 

U mnie straty minimalne ziemniaki sadze co 0,4 m, tak wiec bulwy są duże rekordzistka miała 1,5 kg.

 Teraz kopiemy  Eurogrande plon podobny do Skawy ,u mnie desykowane to jakoś idzie ,ale straty są .U mnie pierwszy sezon  tej odmiany i ostatni nie podoba mi się ta  odmiana.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Dlaczego? Mi w zeszłym roku ładnie dała i skrobia 23-24,5%

Tylko potrzebuje dobrej ziemi, bardzo dużo pod krzakiem


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Ja takiej zawartości skrobi w ziemniakach nigdy nie miałem i chyba mieć nie będę.

U mnie Eurogrande ma w tym roku ok 19 % skrobi , czyli mniej niż Skawa, jest jeszcze późniejsza od Skawy to kolejny argument na nie.

Fakt dużo wiąże bulw ,ale na mozaikach glebowych, a takie mam gleby na słabej glebie praktycznie nie chce zakończyć wegetacji cały czas wiąże bulwy , masa drobnicy i niska skrobia . Na bardzo dobrej ziemi może się sprawdza u mnie nie. 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

U mnie na 4 kl jest. Skawa była ciut lepiej z wydajnością, skrobia też w tych granicach. Na drugi rok muszę gdzieś ogarnąć świeżej


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj