mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Vitasem    155
4 godziny temu, JacekMi napisał:

A Łomża ile płaci?

1,1do 1,35 zł w zależności od zawartości skrobi plus dopłata za transport ,która w moim przypadku pokrywa 40% kosztów jakie faktycznie ponoszę za transport( 145 km do zakładu).

W porównaniu do Trzemszna to bieda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

Po tych cenach widzę że trzeba ograniczyć na przyszłość kontrakt bo nie dość że nisko to jeszcze odległość zżera kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Kuras 47 t /ha skrobia 20-21 %.  Reszta odmian porażka. albatros 38 t/ha, skrobia 22%. U nas na pomorzu powoli robi sie bardzo mokro ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grboryna    1
23 godziny temu, Daro44 napisał:

Kuras 47 t /ha skrobia 20-21 %.  Reszta odmian porażka. albatros 38 t/ha, skrobia 22%. U nas na pomorzu powoli robi sie bardzo mokro ....

Kurasa już kopiesz? Mój jeszcze zielony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Mój Kuras też zielony. Co gorsza, w Kurasie i dominatorze od 2 tygodni rozpoczęła się wtórna wegetacja... ciekawe jak to się odbije na skrobii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

Zdarza się, że w Zuzannie jest większa skrobia czy to już kwestia odmiany że więcej z niej nie wyciśnie? U mnie ostatnio 17.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Jaka jest najwcześniejsza odmiana skrobiowych ? Chciałbym rozłoży wykopki bo np.jubilat , pasat wcześniejsze , a pod koniec sierpnia zawsze trzymają się łęt

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Kuras 21% skrobi, dominator 19-20%, jubilat 21-22%, boryna 23%, albatros 22%. W tym roku na skrobie nie ma co narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4
Dnia 28.08.2019 o 20:30, Daro44 napisał:

Albatros wczoraj kopany średnia z 3 aut 21,5 % skrobia , plon 32 t/ha , przerywamy bo łęty zielone a dziś 30 l spadło, coś jeszcze narośnie.

to ładnie , u mnie albatros 18,5%  , plon 18t , wlkp   gdzie przyczyna ?

 może azotu za dużo (140 N przed sadzeniem RSM)

Edytowano przez toperz
ropa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Na wczesnych odmianach nie ma plonu, jak albatros czy zuzanna daje 40 t to naprawde super stanowsiko musi być , gdzie np Kuras póżny nawet na piachu bezproblemu 45 t oczywiście jak jest coś wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

Hinga na 5kl równina dała mi 42t, a wizualnie zapowiadała się najgorzej. Kuras teraz idzie na najlepszej działce no i kozak jak zwykle 😎 zobaczymy, ale 50t+ jak najbardziej realne. Jak na taką suszę jestem oszołomiony, a znajomi narzekają, że słabiutko 30t to wyczyn. Ja widzę efekt nawożenia nawożenia potasem, od 5 lat pod każdą uprawę dajemy 120-140kg soli potasowej i wychodzi na to, że jest lepsza gospodarka wodna. Po zbożach też widzę, że lepiej znoszą suszę. 

Niestety kuras mocno zielony i sie trzyma, Eurogrande i Bzura aż strach wjeżdżać, tam całkiem nie widać żeby ogasły. I teraz dylemat, kuras i hinga miały iść do wyrzucenia bo piąty rok, a tu takie plony i totalnie zero zepsutych czy rdzawych. Hinga czysta na razie wyjechała pow 23% jutro transport kurasa puszczę dla sprawdzenia i resztę będę mieszał przy załadunku 50/50 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grboryna    1
14 godzin temu, pedro2 napisał:

Hinga na 5kl równina dała mi 42t, a wizualnie zapowiadała się najgorzej. Kuras teraz idzie na najlepszej działce no i kozak jak zwykle 😎 zobaczymy, ale 50t+ jak najbardziej realne. Jak na taką suszę jestem oszołomiony, a znajomi narzekają, że słabiutko 30t to wyczyn. Ja widzę efekt nawożenia nawożenia potasem, od 5 lat pod każdą uprawę dajemy 120-140kg soli potasowej i wychodzi na to, że jest lepsza gospodarka wodna. Po zbożach też widzę, że lepiej znoszą suszę. 

Niestety kuras mocno zielony i sie trzyma, Eurogrande i Bzura aż strach wjeżdżać, tam całkiem nie widać żeby ogasły. I teraz dylemat, kuras i hinga miały iść do wyrzucenia bo piąty rok, a tu takie plony i totalnie zero zepsutych czy rdzawych. Hinga czysta na razie wyjechała pow 23% jutro transport kurasa puszczę dla sprawdzenia i resztę będę mieszał przy załadunku 50/50 

Czym kopiesz ? U mnie też jeszcze mocno zielone A pogoda coraz gorsza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

Anną. Spokojnie dopiero koniec września. Martwił bym się gdyby to był koniec października.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Pogoda sprawia, że późne odmiany też powoli gasną. Chociaż nie wszystkie, jednak w zależności od regionu jest zupełnie inaczej. W rejonach, gdzie susza zebrała największe żniwo, odmiany późne będą plonować najlepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

U mnie kuras sadzony 20 kwietnia już mało co zielony, 70 % już zaschło. Plon od 40 t na najgorszych stanowiskach do 50 t na troche lepszych bo najlepszych pól  raczej  nie przeznaczam na skrobiówkę, tym bardziej kurasa. Na polu które sadziłem jako ostatnie ( słaba ziemia )  wysadziłem wszystkie resztki ziemniaków jakie mi zostały, są odmiany : Kuras , hinga, Skawa, Zuzanna , Albatros, Eurogrande , wszystko obok siebie takie paski bo 2 - 3 - 4 sadzarki na odmiane  no i kuras zdeklasował konkurencję, hinga totalne dno pomimo że zielona, skawa nie najgorzej a reszta nie poradziła sobie na tym piachu i max co bedzie to 30 t/ha.

 

 U mnie dziś spadło 35 mm, woda stoi w rządkach ....robi się bardzo mokro i to już za bardzo lepiej nie bedzie.

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

Zależy kiedy gdzie była wilgoć, u nas do 20lipca było ok, potem klapa z opadami bo 5mm w odstępach tygodniowych nie zrobi roboty. U mnie na razie ok, niedziela do dzisiejszego poranka 9mm, w dzień 8mm jutro od rana lecimy bo po południu kolejna fala. 35mm to już przesada

Co do kurasa to taka sama sytuacja, na tej najlepszej działce mam resztki ok 1ha. A ogólnie idzie na piachy, mam też część zmieszany kuras/hinga 50/50. 

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

Ale dziwne, że już padł u Ciebie. Mój ok 25kwietnia sadzony i ledwie jaśniejszy się zrobił, nawet nie można tego nazwać żółknięciem. Zobaczymy jak skrobia, przełożyli mi z dzisiaj na środę 2 transporty


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

No a jak z skrobią w kurasiu bo u mnie  plonował porównywalnie z Skawa i hinga , ale za to skrobia co najmniej 1% mniej choć miałem tylko dwa lata więc krótko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grboryna    1
8 godzin temu, pedro2 napisał:

Ale dziwne, że już padł u Ciebie. Mój ok 25kwietnia sadzony i ledwie jaśniejszy się zrobił, nawet nie można tego nazwać żółknięciem. Zobaczymy jak skrobia, przełożyli mi z dzisiaj na środę 2 transporty

Nie leci ci do tyłu z łetami  Kuras?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Gdzie lepiej ładować ziemniaki ? Do stodoły na pryzmę? Tylko jak będzie za ciepło to też nie dobrze.. czy na pryzmę w polu tylko jak będzie padać na nie to nie stracą skrobi ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj