mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Daro44    56
3 godziny temu, Grboryna napisał:

Ile jubilat wam zawiązał ziemniaków?

Nie wiem ale od cholery, w czerwcu dostałem 200 mm deszczu ale od 10 dni nie pada i już sie sucho robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jubilata akurat nie mam ale widzę że w tym roku zawiązały ok 20-30% więcej. Dominator ma od 20 do 27 pod krzakiem. Zuzanna słabo nawiązała. Tajfun ok 13 ale to i tak dużo więcej niż rok temu. Dodam że w czerwcu spadło ok 40l deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

U mnie też są nawiązane wszystkie odmiany, praktycznie kilkanaście w każdej odmianie, tylko, żeby teraz popadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Co tu teraz porównywać. Jak taka pogoda będzie dalej co z tego że dużo nawiązało jak nie urosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

od dwóch tygodni żar leje się z nieba sucho ziemniaki na dołkach zaczęły kwitnąc gdzie trochę wyżej nie zakwitły pozwijały się plonu nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Suchoooo 😶 

Fajnie zakwitły i lipa wszystko więdnie. Rośliny zdrowe, zero oznak chorób ale niestety bez wody d*pa blada. Mapy pól się robią. Eurogrande, kuras i nowa Bzura się trzymają z czego eurogrande najlepiej, fajnie kwitną... zaraz obok hinga zdycha, zielona do samego dołu, ale więdnie na duch potrzeba z 15mm 

IMG_20190701_122108.jpg


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Z tego co się chwaliłeś to u Ciebie tak dużo padało. Co mają powiedzieć Ci u których w czerwcu praktycznie nic nie padało

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

No właśnie. Też się zastanawiam jak to u innych wygląda. Deszczu było dużo, ale zbyt duża akumulacja, z gór spływało. A gdzie płasko to i tak widać na piachu co to znaczy przeleciało, trzy dni cieplejsze i po wilgoci... 

Podobnie u kolegi daro,pisał o 200mm w czerwcu i sucho się robi

Na razie nie ma co panikować. Na początku sierpnia nieraz zaczęło padać i do połowy września zdążył zrobić jakiś plon...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Hehhehe 200 litrów i po 10 dniach sucho hehehheheh  2 litry deszczu od początku czerwca do dziś.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

200 litrów w pierwszej połowie czerwca. Na piachu 10 dni od deszczu i wysokie temperatury i wilgoci nie ma, tak to własnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Nie ale beda bo w poniedzialek wysylam pismo ze sie nie wywiaze😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja na wczesna odstawe daje jedno max dwa auta. Reszte pryskam i niech rosna jak najdluzej bo na tą chwile ziemniaki slabo wygladaja... Jak nie popada to i z poznych odmian nie bedzie plonu. A jak jest u was? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Dzwonił do mnie koordynator, ale nie ma mowy wcześniej jak po połowie września nie ruszam


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potatoman    0

Witam wszystkich. Z tego co slysze to kilka zakladow opoznia pierwsze odstawy zeby dac ziemniakom szanse podrosnac. Jakies macie spadki plonu w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Opozniaja bo nie ma chetnych na odstawe. Zuzanna konczy wegetacje i na oko odda ok 12-15 t/ha a w tamtym roku ponad 30. Dominator jak jeszcze dostanie deszczu to moze do tych 30 ton dociągnie ale wątpie a rok temu srednio 45ton. 2 dni temu spadlo 15 litrow spokojnego deszczu to troche odżyły. Znajomy kopał podlewanego donalda i mowił ze niecałe 30 t/ha ukopał.

Zbadałem skrobie zuzanna 21.9% dominator 20.6% takze skrobia ładna ale plon porazka. Ogolnie ziemniaki bardzo słabe dawno takich nie było.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj