mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Vitasem    155

Cedron ,Szyper ,Boryna ,Tomense, ale to wszystko zależy od przebiegu wegetacji ,czy po 15 sierpnia będzie zadawalający plon ziemniaków, bo skrobia będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Szukam sadzeniaków wczesnej odmiany może ktoś pomoże. Tomense np.

 

 

Łomża posiadała tą odmianę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angela108    1

Wie ktoś może coś co z Iława bo podobno ktoś ją przejął a nie można się do nich dodzwonić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może coś co z Iława bo podobno ktoś ją przejął a nie można się do nich dodzwonić?

Ja podpisałem wstepna kontraktacje , a co do przejęcia to w 2010r. kupił ich chemirol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoxim    13

michu13 jubilat dobra odmiana super plon, skrobia ok 20 + dobrze się przechowuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angela108    1

Ja podpisałem wstepna kontraktacje , a co do przejęcia to w 2010r. kupił ich chemirol

Tak ale teraz tydzień temu ktoś ich wykupil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Sadzeniak pięknie przelezal, z 25t odpadu było ok 300kg. Wszystko w bigbagach w garażu gotowe, tylko hinga w piwnicy stoi bo zaczęły puszczać kiełki. Kwalifikat nie dojechał jeszcze, za jakieś 2-3tyg ruszamy


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

U mnie z 6t odpadło 100kg. Z kwalifikatu dowieźli Kubę a Albatrosa może w tym tygodniu dowiozą. Z sadzeniem ruszam za dobry tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

U was to tak, szwagier mówił, ze juz na pomorzu qq widział jak sieją. U nas dopiero ten tydzień co ciepła trochę


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu13    2

michu13 jubilat dobra odmiana super plon, skrobia ok 20 + dobrze się przechowuje

jubilat przechował się dobrze tylko za ciepło okryty i kły puscił

michu13 jubilat dobra odmiana super plon, skrobia ok 20 + dobrze się przechowuje

jubilat przechował się dobrze tylko za ciepło okryty i kły puscił

a sadzeniak jest hinge i glada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

zaczęliście już sadzić skrobiowego? jak na razie ziemie nie wygrzana do sadzenia. odnośnie zakładu w iławie mam tam zakontraktowane kilka ha i  nikt nie odbiera tel. zakład został przejęty nikt nic nie wie, jedyne jest pewne ze to nie pepeess. bo tam tez kontraktuje i koordynator  nic nie wiedział na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaczęliście już sadzić skrobiowego? jak na razie ziemie nie wygrzana do sadzenia. odnośnie zakładu w iławie mam tam zakontraktowane kilka ha i nikt nie odbiera tel. zakład został przejęty nikt nic nie wie, jedyne jest pewne ze to nie pepeess. bo tam tez kontraktuje i koordynator nic nie wiedział na ten temat

Posiadam aktualny tel.do zakładu w Iławie,mogę wysłać na priv dla tych co potrzebują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Mam pytanie czy posiadał ktoś u siebie odmiany Euroflora, Eurotango ? Jak plonowały jak wymagania i jak z zawartością skrobi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

Posiadam aktualny tel.do zakładu w Iławie,mogę wysłać na priv dla tych co potrzebują ;)

jak byś mógł podesłać nr do Iławy będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

 

Mam pytanie czy posiadał ktoś u siebie odmiany Euroflora, Eurotango ? Jak plonowały jak wymagania i jak z zawartością skrobi ?

 

Posiadam odmianę Euroflora plon 30t/ha skrobia 20,5% posadzone na piachu ale jak posadzi się ją na lepszym stanowisku potrafi się odwdzięczyć.

Edytowano przez feryś158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Wymagania jak ziemniak jadalny , czyli przesortowane chyba od 3 cm bez uszkodzeń itd. Ten plus że nie trzeba workować tylko wieziesz luzem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj