mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

pedro2    7204

W zeszłym roku dwóch nowych właśnie po 3 ha doszło, to jest wszystko bubel, wszystko można dogadać


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

W zeszłym roku dwóch nowych właśnie po 3 ha doszło, to jest wszystko bubel, wszystko można dogadać

W zeszłym roku dla nowych było 3 ha a w tym już jest 5ha i cena też poszła do dołu tak mówił prezes na szkoleniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Zobaczymy na umowie bo u nas znowu chłopy mówili, ze cena bez zmian na zebraniu


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu13    2

Za kg skrobi miasz 1,10 zl podobno nowych już nie chcą
Obliczasz sobie z kazdego transportu skrobienp 25000kg *16% i wynik razy 1,10zł
Odliczajac zanieczyszczenie oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Przy 16 % skrobi ze wszystkimi dopłatami i premiami za wywiązanie sie z umowy wyjdzie bez mała 20 gr. Przy plonie 40 + napewno wyjdzie lepiej niż ziemniak jadalny po 35 gr i jakiekolwiek zboże. Warunek blisko krochmalnia i swój sadzeniak.  Nie zmienia to faktu że najlepiej płaci ziemniak powyżej 20 % skrobii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Jutro przyjeżdża z umową pepees cena troszkę w dol, zwiększyć za wiele nie chciał 70ton, popaprany przelicznik chyba niecałe 30t z ha. Skrobia średnia z 3 lat wyjdzie ponad 22%.
Oferował sadzeniaka ikarus, macie jakieś opinie? Bo za dużo nie ma, a jak już to piszą, ze taki sobie i do przechowania ciezki. Gdzie na Podlasiu dostanę kwalifikat? W Grajewie chyba mają coś


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Ikara to niech sobie Prezes Pepeesu sam sadzi na swoich polach.Ziemniak  nisko plonujący,fatalnie się przechowuje ,jedynie skrobia jest wysoka.

To to dziadostwo jeszcze rozmnażają? Miałem go w 2003 roku i po jednym sezonie wyrzuciłem.Na tym samym polu Hinga plonowała 40 ton ,a Ikar 28 ton ,skrobia ta sama 22%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Witam. Uprawiał ktoś ziemniaki przemysłowe po kukurydzy na ziarno? Są jakieś skutki uboczne takiego przedplonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Ja po qq na kiszonke sadzę i wszystko ok, grunt żeby dobrze rozdrobnić resztki qq bo potem na kombajn idą

Vitasem właśnie nie widzi mi się ten ikar, a co polecasz? Mam hinge kurasa skawe. Albatrosa teraz chcę, nie wiesz gdzie na Podlasiu to dostanę? Nie koniecznie albatros oby jakaś ciekawa przemyslowka, w okolicy jeśli już mają kwalifikat to tylko jadalny

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

pedro2 dziś byli u mnie przedstawiciele z Pepeesu podpisałem umowę i zamówiłem u nich właśnie Albatrosa 3 tony i mają inne polskie odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Albatrosa polecam dobra niemiecka odmiana ,już na początku września można kopać ,u mnie regularnie plonuje na poziomie ok 40 ton ,skrobia ok. 20%.

Z sadzeniakiem są problemy ,tak więc tylko przez Pepees.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Skrobia poniżej 22% mnie nie interesuje :P ale wszystkie odmiany podają 20% max 22, a palą się i ponad 24%
U mnie powiedział, że raczej nie da rady w okolicy 30km tego ikara dzielą. Miał przyjechać wczoraj z umową i cisza. Przyjedzie to pogadam konkretnie, ciężarówka jest to można i dalej podleciec.

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Umowa podpisana obniżka niecałe 4%. Albatrosa może sciagnie nie obiecuje, Eurogrande będą dzielić na naszym terenie. Opinie całkiem niezłe, poza tym że się trzymają łętow, ale to nie problem dla anny. Co powiecie o tej odmianie, brać?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1754

pedro2 eurogrande to podobno bardzo póżna odmiana kumpel miał w tamtym roku i zadowolony co i jak to nie wiem

 


SPRZEDAM SADZENIAKA EUROSTARTCH  skrobia coś koło 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

eurogrande miałem 2 lata i w zeszłym roku się jej pozbyłem bo jest bardzo późna w miarę plenna i skrobia 23% i potrzebuje dobrą glebę i nie lubi piachu a ja mam przewagę piachów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj