mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Daro44    56

Jeżeli ktoś ci zakontraktuje taki mały areał to zbyt pewny.

Opłacalność przemysłówki jest moim zdaniem zdecydowanie lepsza niż jadalnego, chociaż to tez zależy co i jak dla kogo pasuje ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micdab    2

Jeżeli ktoś ci zakontraktuje taki mały areał to zbyt pewny.

Opłacalność przemysłówki jest moim zdaniem zdecydowanie lepsza niż jadalnego, chociaż to tez zależy co i jak dla kogo pasuje ;)

Daro, odezwij sie priv bo mam sprawe ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Na pewno kwalifikat z papierami. A co do tej skrobiowości w Łomży kolega zawiózł skład ziemniaka i miały 14.8 i była zwrotka do domu.

 

 

To tym bardziej podejrzane :) No chyba że sam europlant sie tak wygłupia w co wątpię

 

To jakoś chyba nie możliwe aby ktoś już miał papiery, bo to nie jest takie proste jak Ci sie może wydawać , ziemniaki musiały by być juz przebadane na wirusy i cms a to trwa ( szczególnie ocena laboratoryjna na wirusy). Jak chcesz i faktycznie mają już papier w tej chwili to bierz bo taki materiał to jest warty 1200 zł za tone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Ktoś wie jak przebiega kontraktacja ziemniaka przemyslowego w firmie Solan Głowno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Solan to nie kupuje ziemniaka przemysłowego tylko "jadalne" o podwyzszonej skrobi typu tajfun, innovator, donald, taurus, lady rosetta itp


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

No pewnie, bierzesz woreczek i zbadają

 Kole go mam sprawe na priv , ale chyba masz pełną skrzynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Nie zauważyłem, już wyczyszczona ;)
Kuras dał srednio 51t, średnia 21.5% skrobii. Aktualnie lecimy ze skawą kilka dni przerwy, w sobotę po południu 10t wykopane mokre brudne i trzymają się. Szacuje na jakieś 40t+


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

mogą a nawet więcej warunek to idealny rozkład opadów no i ziemia o bardzo wysokiej zawartości próchnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

raczej tajfun nie ma takiego potencjału, przy 55t ha skrobia wychodzi mu 14-15

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Skawa dziś pierwszy skład poszedł 23,4% skrobii :) zaskoczenie bo kopane w błocie po deszczach... co prawda redukcji od hu.. 5% ale były okropnie brudne.
Dziś na wiosce pomagalem ciężarówkę z ziemniakami wyciagać facet ma te same odmiany 17-19% skrobia, ładuje 1100kg/ha nawozu polidap, polifoska, sól i mocznik 45-55t z hektara ekspert stwierdził, że mała skrobia bo za dużo nawozu może tak być? Oczywiście obornik 40t +dolistnie bogato...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Za dużo azotu pewnie, polifoska i sól potasową zawierają chlorki co obniżają skrobie. no chyba że sól sypiecie przed zimą. 

 

Niedaleko mnie gościu uprawia dużo kurasa, skrobie ma max 18 % w tym roku , tylko że jedzie na samej polifosce. Ja na siarczanie potasu i polidapie i mam 21-22 %. Bezchlorkowe nawożenie chyba jednak naprawde ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Ja sól potasową sypie przecież, 2-3tyg przed sadzeniem poszła na świeżą orke bez przykrywania nie więcej niż 10mm deszczu na to i widzisz jak jest ;) Polifoske wcześniej kilka lat się siało przed sadzeniem bezpośrednio i też skrobia była max. Tyle że wszystko w rozsądnych ilościach, 1100kg drogich nawozów jaki to sens, chyba liczył na 70t z ha


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

To spróbuj na siarczanie potasu co bedzie :D Tylko że powyżej 24 % skrobii już nie płaca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Powyżej 23 już nie płacą...

Kiedyś rudawa po 24,6 skrobii dawała to na koniec zrekompensowali te 1,6% trochę grosza było, ale nie pamiętam co jak i na jakiej zasadzie.
Jakie macie przeliczniki w krochmalniach? PEPEES ma poniżej 18% przy końcówce kontraktacji zostało 30t ziemniaków i 1t skrobii

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Ja wywóz na siebie akurat kończe i zostało mi do odstawy 16473 kg ziemniaków a skrobia bezwodna 2784 kg co daje przelicznik 16,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Ja w umowie mam 25t na skład i 4,35t skrobii, oddaje 25t na skład i skrobii średnia wyszła 5,625t. Na drugi rok dopilnuje niech pisze 5,5t na skład skrobii, a tonaż jaki tam sobie chce


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Skawa poszła pierwsze auto 23,2 % skrobii, jakby nie liczył wychodzi 50 t/ha, niemożliwa jest ta odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

U mnie też wielkie zaskoczenie ze skawą ;) jeszcze dwa auta na gromadzie na listopad, plon ok 45t będę pewien jak pojadą.

Dużo ludzi u nas narzeka, ze słabe ziemniaki i skrobia, w sierpniu jak mówiłem ze pryskam 6 raz od zarazy to w twarz się śmiali. Kto się teraz śmieje i ręce zaciera? :D


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Taka właśnie mentalność panuje, niektórzy u nas jeszcze kombinują zmniejszając dawkę na ha o 25%.
Ciekawe jak z nową kontraktacją będzie chcę zwiększyć o te brakujące 50t i dosadzić 1ha, kolejne 50t może być ciężko..


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj