mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

pala92    69

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o zakładzie w Stawie. Jak u nich z płatnościami jak z zanieczyszczeniami czy są jakieś dopłaty do środków i na konieć roku jak w trzemesznie? jak wygląda zaopatrzenie w śor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

temat milczy???

nikt nie kopie w tym roku skrobiowych 

jakie u was ceny za jednostkę i jak ze skrobia

 

średnia cena za skrobie u pepeesów to 20 pare zł za 100kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

Jak w Łomży podpisują już umowy na 2016 rok jak tak to jak wygląda?

 

już można podpisywać ale z tego co słyszałem to trzeba zakontraktować minimum 3 hektary i zdać z każdego hektara po 20 ton

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

<p>Witam. Czy jest tu ktoś kto współpracuje z PPZ Niechlów, i mógłby przybliżyć współprace z nimi, z góry dziękuję.</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

już można podpisywać ale z tego co słyszałem to trzeba zakontraktować minimum 3 hektary i zdać z każdego hektara po 20 ton

 

 

to zeby zakontraktowac ziemniaki skrobiowe trzeba minimum 3 ha sadzic ziemniaka ? a jak z cena jest takich ziemniakow ? jak wogole wychodzicie na ziemniakach skrobiowych . czy ta firma zaraz po wykopaniu ziemniakow zabieraja je odrazu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

a wydajnosc tajfuna? i na jakich klasach ziemi takie skrobie?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Tajfun w tym roku obrodził jak głupi, dużo dużych, małych mało, czyli będzie brakowało sadzeniaka, ale ze skrobią to jakieś nieporozumienie. Żeby miało 12-13% to jadę drugi raz sprawdzać, przekręty chyba robią.
Nie wiem ile dokładnie wydajności ale 30-45t/ha, 4a-b, obornik 40t/ha, nawożenie mineralne pełne i do tego sól potasowa.

Edytowano przez Apista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Tucan 16,5 - 17,5 % skrobii. 45 ton ton/ha. 4a-IIIb klasa ziemii. Z nawożenia 150 kg K 80 P i 100 kg azotu. Na kawałku gdzie poszedł potas w posatci chlorkowej skrobią niższa o 1%.

Woże na ZPZ Piła

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siema nie wiem gdzie się podpiąc ze swoim problemem otóż  ''odziedziczylem'' od teściów pole z około 5ar ziemniaków i musze je wykopać ale jest problem bo ziemniaki są sadzone ''pod motyczke'' czyli rządki nie są równe kopaczka dwu rzędowa ma 125-135cm szerokosc robocza i tyle mniej więcej mają te rządki,ale na jedno przejście koparki przypada nie dwa tylko trzy rządki bo byłysadzone motyczka i obsypywane płużkiem ręcznym wiec są wąziutkie i płytkie i tu pytanie czy idzie taką kopaczką to wykopać? nie będzie cięło ziemniaków ze środkowego/drugiego rządka ? czy musze szukać kogoś z kopaczką jednorzędową? Na kopanie motyczką nie mam czasu bo musze to wykopać w tą sobotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@biały wykop kultywatorem chyba bedzie najlepiej

@daro44 a jak z cenami w tym roku

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Przy takiej skrobii wychodzi mi ok. 23-25 gr ze wszystkim.   Zanieczyszczenia póki co miałem 2 % , 2,8 % , 3 % i 5 % i to jest sprawiedliwe bo ziemniaki prosto z kombajnu i faktycznie ziemii jest troche i kamień sie trafi, no zalezy jaka partia. Nie jest zle bo jest plon, no tylko dużo wożenia.

Słyszałem że na Bronisławiu skrobia o 2 % mniej i zanieczyszczenia po 10 % na tych samych ziemniakach co ktoś tez do Piły zawiózł...

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Dziś byłem sprawdzić skrobie Kuba 2,5 % A tajfun 16 % Co do plonu zobaczymy ale tajfun jest gruby . Cena 1 zł za jednostke skrobi Troche mało
Kuba 22.5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

Dominator zawieziony do Bronisławia 20,5 % skrobi a wydajność słaba 28 t, z hektara gleba 3b - 4a

Ciekawi mnie z kąt bierą zanieczyszczenia 5 % jak wszystko było przepuszczone przez sortownik bo u nas od 2 miesięcy nie padało konkretnie i tyle brył że masakra.

Niektóre pola musza czekać na deszcz bo nie da rady ukopać , prognozy na przyszły tydzień 32' C. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja jutro jadę z Albatrosem do Trzemeszna, zobaczymy jak wyjdzie. Podejrzewam, że mogą być kłopoty w najbliższych dniach z kopaniem jak nie popada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

ja jutro jadę z Albatrosem do Trzemeszna, zobaczymy jak wyjdzie. Podejrzewam, że mogą być kłopoty w najbliższych dniach z kopaniem jak nie popada!

 

Jaka skrobia i plon z tej odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Skrobia 19,8 ale miałem na jednej przyczepie trochę jadalnych, także na pewno je chwyciło do próby. Myślę, że na pewno miałyby przeszło 20 skrobi. Co do plonu to ok 33t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj