mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

dudas83    6

Zadzwoń i się zapytaj będziesz miał informacje z pierwszej ręki :)

Wiecie może ile jest dopłaty teraz za pózną odstawe w Trzemesznie?? :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

To nie jest ustalone w umowie?

Też jestem ciekawy jak się zwiększają te dopłaty. Bym miał porównanie z pepsą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Chłopaki a te premie za wywiązanie się z umowy to kiedy są wypłacane, chodzi mi o STAW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcasemx135    0

witajcie mam kilka pytań : zakontraktowałem w Trzemesznie ziemniaki i teraz nie wiem jakie odmiany są skrobiowe? Zawsze sadzilem Carere i Irge duzo deszczowalem to był wielki plon tyle ze nie mialy skrobii. Moja ziemia mieści sie w klasie od 2 do 4b co byście doradzali jakie odmiany ? Wstawiał ktos do Trzemeszna jaka w ogole była cena skrobiowych powyzej 13% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

@arcasemx135 zakontraktowałeś już nie wiesz jaką odmianę zapisałeś? I ceny nie znasz? hehe widzę że śnią ci się dopłaty po nocy.... :D  no coż w tym roku skoczków na skrobiowe będzie baardzo dużo... pewnie będzie bryndza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

Panowie, ma ktos w tym sezonie doczynienia z Piłą? jak sytuacja wyglada w tym zakładzie?

ja sprzedawałem do piły w tym roku.Cena mi wyszło 200 zł/kg skrobia wyszła dosyć dobrze tylko dowalili w ostatnim transporcie zanieczyszczeń. Wypłacają się też doszyć dobrze. Co chcesz wiedzieć dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

W Trzemiesznie chyba jeszcze nie podpisują kontraktów? 

Tak w ogóle to gdzie lepiej Trzemieszno , Bronisław czy Staw? A może inne zakłady? Jak jest w Niechlowie?

Podobne warunki wszędzie ? Czy np. Łomża daje lepsze bo ktoś pisał że potrzebują producentów w związku z kontraktem skrobi .


 

Edytowano przez JOHAN81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również dowiadywałem się do łomży to powiedzieli mi że na 2015r mają bardzo dużo chętnych na umowy, ciekawe jak to przełoży się później na ceny i czy przypadkiem nie zaczną wybierać jak w ulęgałkach :P Myślałem o zakontraktowaniu kilku hektarów na początek ale sam już nie wiem co tym wszystkim mam myśleć. w pierwszym roku na kokosy to bym nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja załapałem się do Łomży będę sadził pierwszy raz , ciekawe czy odrazu będę milionerem.

 

A na jakich zasadach? mozesz cos wiecej napisac? i jak transport?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Witam panowie , w tym roku mam nieśmiałe zamiary zakontraktować odstawę ziemniaków skrobiowych do zakładu BEST Przewłoka , można powiedzieć , że w kwestiach formalnych co do ziemniaków skrobiowych jestem zielony ;)  (znam tylko ogóły bo pracuję u znajomego w gospodarstwie które zajmuje się produkcją ziemniaków ) .

 

   Czy mógłby mi ktoś miły opisać szczegóły kontraktacji , jak to się odbywa (wiem ,że w tym zakładzie akurat wiosną i o terminie ma mi dać znać znajomy) , czy są jakieś minimalne limity ilości kontratowanych ziemniaków np. 20 ton ?

    Czy w momencie kontraktowania muszę zakładowi powiedzieć jaką odmianę im dostarczę ?

    kontraktuje się ilość i cenę (jak czytam wyżej) za każdy kilogram czystej skrobi i jeżeli np. zawiozę im odmianę wysokoskrobiową to wyjdzie mi lepsza cena za kg ziemniaka a jak ubogą w skrobię to mniejsza czy jakoś inaczej ?

 

   Co i gdzie trzeba zgłaszać jeśli się uprawia ziemniaki na przemysł ? Gdzie trzeba to zgłosić przy składaniu wniosku o dopłaty i jakiej sa wysokości?

 

   I najważniejsze , jaką optymalnie odmianę wybrać , gdzie ją zakupić i jakie to są koszty ?( z tego co wiem to znajomy uprawiał w tym roku różne odmiany , z centrali brał Albatrosa , poza tym Gawina (całkiem niezły plon i podobno to odmiana ogólnoużytkowa) , Owację ,Tajfuna (z tego co wyczytałem w internecie są to odmiany jadalne , ale ten zakład bez problemu je s\kupował) 

 

 Przy jakim plonie można mówić o opłacalności tej produkcji ?

 

Czy jeśli w tym roku zakupię sadzeniaki , wyhoduję ziemniaki to będę z nich mógł sobie odebrać sadzeniaka i sadzić w następnym sezonie ?

 

 Jeśli chodzi o moje warunki to chciałbym zacząć od możliwie najmniejszej powierzchni uprawy , co do nawożenia , będzie się ono opierało na oborniku + nawozy mineralne , klasy gleby 3-4 , gliniaste .

 

 

  P.S Z góry dziękuję za każdą odpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikesz71    0

 

W Trzemiesznie chyba jeszcze nie podpisują kontraktów? 

Tak w ogóle to gdzie lepiej Trzemieszno , Bronisław czy Staw? A może inne zakłady? Jak jest w Niechlowie?

Podobne warunki wszędzie ? Czy np. Łomża daje lepsze bo ktoś pisał że potrzebują producentów w związku z kontraktem skrobi .

 

 

Panowie, czy Trzemeszno już kontraktuje? Jakie mają cenę w 2015 r.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

orientuje się ktoś gdzie można zakontraktować (okolice Sieradza) ma ktoś jakieś namiary na firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexreed    1

Witam panowie , w tym roku mam nieśmiałe zamiary zakontraktować odstawę ziemniaków skrobiowych do zakładu BEST Przewłoka , można powiedzieć , że w kwestiach formalnych co do ziemniaków skrobiowych jestem zielony ;)  (znam tylko ogóły bo pracuję u znajomego w gospodarstwie które zajmuje się produkcją ziemniaków ) .

 

   Czy mógłby mi ktoś miły opisać szczegóły kontraktacji , jak to się odbywa (wiem ,że w tym zakładzie akurat wiosną i o terminie ma mi dać znać znajomy) , czy są jakieś minimalne limity ilości kontratowanych ziemniaków np. 20 ton ?

    Czy w momencie kontraktowania muszę zakładowi powiedzieć jaką odmianę im dostarczę ?

    kontraktuje się ilość i cenę (jak czytam wyżej) za każdy kilogram czystej skrobi i jeżeli np. zawiozę im odmianę wysokoskrobiową to wyjdzie mi lepsza cena za kg ziemniaka a jak ubogą w skrobię to mniejsza czy jakoś inaczej ?

 

   Co i gdzie trzeba zgłaszać jeśli się uprawia ziemniaki na przemysł ? Gdzie trzeba to zgłosić przy składaniu wniosku o dopłaty i jakiej sa wysokości?

 

   I najważniejsze , jaką optymalnie odmianę wybrać , gdzie ją zakupić i jakie to są koszty ?( z tego co wiem to znajomy uprawiał w tym roku różne odmiany , z centrali brał Albatrosa , poza tym Gawina (całkiem niezły plon i podobno to odmiana ogólnoużytkowa) , Owację ,Tajfuna (z tego co wyczytałem w internecie są to odmiany jadalne , ale ten zakład bez problemu je s\kupował) 

 

 Przy jakim plonie można mówić o opłacalności tej produkcji ?

 

Czy jeśli w tym roku zakupię sadzeniaki , wyhoduję ziemniaki to będę z nich mógł sobie odebrać sadzeniaka i sadzić w następnym sezonie ?

 

 Jeśli chodzi o moje warunki to chciałbym zacząć od możliwie najmniejszej powierzchni uprawy , co do nawożenia , będzie się ono opierało na oborniku + nawozy mineralne , klasy gleby 3-4 , gliniaste .

 

 

  P.S Z góry dziękuję za każdą odpowiedz .

 

czesc Minimalny poziom produkcji ziemniaków moge zasugerowac jako 5 ha przy plonie 40 ton zbierasz  200 ton i mozesz cos na tym zarobić. W momencie kontraktowania nie podajesz nazwy odmiany bo to jest w gesti zakladu dostarczyć do Ciebie sadzeniaki kwalifikowane ( że bedzie polowa zgnitych, bardzo  małych i odmiana o plonie skrobii 14-15 % to juz historia na inny temat ;-)  ) Od 5 lat nie sadze ziemniaków ale pamietam ze rudawa i ślęza byly b dobre , około 20 % -  im pózniejsza odmiana tym wiecej skrobi  Tak - kontraktujesz ilość skrobii - nikogo nie interesuje ilość ha i plon z ha. Generalnie jezeli ziemniak  ma zawartość skrobi 10% to bedzie dwa razy tanszy od tego co ma 20 % proste. Jezeli przekroczysz limit to moga nie kupic wcale albo bardzo tanio , zabraknie Ci towaru do wywiazania sie z umowy moze być kara.... Moze być odstawa na 1 wrzesnia - pozny ziemniak nie bedzie miał plonu.

Z papierologi to zglaszasz do PIORINu i rejestrujesz sie jako producent ziemniaka, pozniej nekaja baby wstretne ;-)  Do ARR wniosek o doplate do materialu siewnego 500 zł do ha / za 3 tony sadzeniaków. A dopłate do skrobi ogarnia zakład . Opłacalność ? powiem tak : to co powyżej 30 ton to jest  Twój zarobek.

Sadzeniaki możesz zostawić swoje , wymóg jest chyba wymiany 30 % rocznie na nowy materiał. Podejrzewam ze profesjonalnej chłodni nie posiadasz to zabawa z kopcowaniem jest nie opłacalna bo tracisz 500 zł dopłaty do ha i taki ziemniak mocno odstaje od kwalifikowanego.

A na ziemi 3-4 gliniastej to siej rzepak mniej roboty, pieniadze te same i ziemniak lubi gleby przepuszczalne - zasobne ale przepuszczalne. I na glinie moze być problem z wykopaniem bo na taśmie poleci Ci duzo bryłek gliny 20-30 %. Generalnie nie idz tą drogą  ;-)  pozdro

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkoo76    0

Witam  120 ha ziemniaków zakontraktowane.  czy może. Mi ktoś doradzić z jakiej firmy skorzystać z programu ochrony myślę o zaprawianiu potem na zielsko plus dolistne  I jakie odmiany polecacie. Mam narazie kurasa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Witam ,poszukuję zakladu który kontraktuje ziemniaki w woj. swietokrzyskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
Napisano (edytowany)

@Arkoo76

Na przetworstwo czy przemysl skrobiowy?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj