mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

wyrebski1    103

na razie robią takie wstępne umowy gdzie trzeba podać mniej więcej ile ha i ile ton do kontraktacji. Przy podpisywaniu umów będzie wszystko jasne choć np PPZ Trzemeszno mówi o podobnych warunkach z tamtego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

u mnie w Pepeesie też prezesik obiecywał na spotkaniach z plantatorami ceny z ubiegłego sezonu czyli 1,15-1,3 zł za jednostkę ,ale nie wiem czy za to kupi bo u nas świetnie wyszła kukurydza na ziarno i ziemniak skrobiowy daje w tej chwili mniejszy dochód, a roboty przy nim trochę jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staz007    0

znacie może jakiegoś producenta skrzyniopalet do ziemniaków który produkuje na eksport???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robmarkar    0

Witam,

pozwólcie że się podlączę:). Wiecie może drodzy koledzy gdzie najbliżej Kutna, woj. łódzkie jest jakaś firma skupująca ziemniaki skrobiowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

i jak tam chłopaki umowy podpisane na ten sezon,u mnie Łomża płaci 1,2 zł lub 1,3 zł za jednostkę w zależności od zawartości skrobi ,dopłata do transportu niestety jak co roku tylko ustna,ogólnie kontraktacja chyba im słabo wyszła ,bo ogłaszają się cały czas w lokalnych gazetach ,czego do tej pory nie robili.

A jak tam sytuacja w innych zakładach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Luboń płaci 1,10zł za jednostkę, ale trwają jeszcze negocjace żeby nie można było aneksować umów z niższą ceną i umowa jeszcze nie podpisana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

trzemeszno bez wiekszych zmian.1zł za kilo skrobii +dopłaty do sadzeniaków środków i transportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

A wie może ktoś jak wyglądają warunki skupu w Bronisławiu?? Czy są dopłaty do transportu i jak jest z odbiorem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu87    0

ziemniaki trzemeszno srrobia 1.10 sadzeniaki 300zl srodki chemiczne 400 zl plus transport na starym poziomie members jestes niedoinformowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu87    0

dziekuje za adres strony jest tam podana zawartosc suchej masy czy to znaczy ze w suchej masie jes tylko skrobia i nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

jak wygląda kontraktacja w zakładzie przetwórstwa ziemniaczanego w Iławie jestem zainteresowany kontraktacją. czy są wypłacalni, dopłacają do transportu? jakie odmiany średnio późne polecacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Co do chemi - to 3x python consento 2x infinito - ramman nie zadziałał wiec była poprawka, a wcześniej do zakrycia rzędów 2 razy kontaktowe - na koniec raz alitma i później drugi raz z reglone .

 

2x aplikowałeś infinito z rammanem i ta mieszanka nie zadziałała, czy też sam ramman nie działał?

 

czy spotlight zdaje egzamin w ziemniakach przemysłowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu87    0

odmiana pasja mialem w ubieglym sezonie wydala okolo 45ton z ha o sredniej zawartosci skrobi 19 procent w tym sezonie bede sadzil ponownie w kopcu przelezala bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

ramman osobno - próba zmiany substancji czynnej - ale niestety nie zadziałał - poza tym coraz większym problemem jest altenaria - a nie jak kiedyś zaraza, i trzeba niestety kombinować inaczej, zobaczymy jak będzie w tym roku - na próbę będzie amistar na alternarioze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ramman osobno - próba zmiany substancji czynnej - ale niestety nie zadziałał - poza tym coraz większym problemem jest altenaria - a nie jak kiedyś zaraza, i trzeba niestety kombinować inaczej, zobaczymy jak będzie w tym roku - na próbę będzie amistar na alternarioze.

 

amistar będziesz aplikował przy sadzeniu? wskazywałeś, iż mankozeb ma wysoką skuteczność w zwalczaniu alternariozy, więc może warto zaprawiać bulwy mankozebem? czy można dodać go do prestige?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

nie amistar na liście ma działanie na alternarie - przy zaprawianiu raczej oprysku doglebowego wokół bulwy na rizoktonie parcha itp . a w tym zaprawiane klasycznie prestige i oprysk na alternarie.

Edytowano przez szarywilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj