mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

S-Piotr    58

czy na Dolnymśląsku (okolice Wrocławia Legnicy lub w ich rejonach)są skupy ziemniaków przemysłowych?


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

nawiązałem kontakt z Niechlowem ,to najbliżej zaprosili mnie na rozmowę.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

mnie usilnie z wiosny namawiali. Nawet wstępnie na 10 ha się ustawiłem ale w ostatniej chwili się wycofałem. Od tego roku historyczna wchodzi to będą szukać naiwnych( bez obrazy ;) ) bo dużo dotychczasowych się wycofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A o co chodzi z tym płatnościami historycznym ?


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

jak miałeś kontrakt w 2008 przysługuje ci płatność historyczna niezależnie czy sadzisz czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a ci co sadzą teraz zostaną bez dopłaty skrobiowej

I wątpię że z tej okazji zakłady podniosą ceny skupu

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

już w tym sezonie nie ma dopłaty związanej z produkcją do ziemniaka skrobiowego,a wiec kto nie odstawiał ziemniaków do przetwórni w roku 2008 nie dostanie nic.W prównaniu z pszenicą ,kukurydzą czy rzepakiem przy tych cenach jest to kompletnie nieopłacalny interes(duża kapitałochłonność oraz duże nakłady pracy).Jeżeli ktoś ma do przetwórni do 50 km i zawiezie to własnym transportem to jeszcze można mówić o jakieś tam opłacalności.Ja np. do przetwórni mam 140 km sam koszt transportu i załadunku to ok 45zł do tony.Średnia cena jaką w tym roku uzyskałem to ok .240zł za tonę netto(jestem Vatowcem) odjąć od tego koszty transportu, zostaje mi 195zł za tonę,uzyskując 3 tony z hektara rzepaku mam podobne przychody.Tak ,wiec zalecam nowym plantatorom policzcie dobrze koszty przed podjęciem decyzji o podpisywaniu umowy z przetwórnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Pepees Łomża ,w moim przypadku cena skrobi to 1,15zł za kg do 19% skrobi,powyżej 19% płacili 1,3zł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

jak to zapłaci ?,ten sezon jak mi wiadomo jest juz rozliczony,termin płatności to 30 dni ,a skup zakończyli ok 15 listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

chodzi mi o to ze łomża kupuje trzemesznohttp://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/pepees-coraz-blizej-zakupu-trzemeszna,77546.html

a trzemeszno bedzie pracowac do nowego roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Witam wszystkich

czy ktoś mógłby mi podać wymagania dotyczące skupu ziemniaków przemysłowych: skrobia, zanieczyszczenia i inne jak występują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potatoes    0

W tym roku uprawiałem ziemniaki skrobiowe odmiany czeskie David i Dominator. Rewelacja skrobia ponad 24 % w Dominatorze i 23 % w Davidzie , dostawy do Trzemeszna , średni plon z 6 ha 42,5 tony.

Polecam, wprawdzie sadzeniaki drogie ale to się opłaca.

 

W tym roku uprawiałem ziemniaki skrobiowe odmiany czeskie David i Dominator. Rewelacja skrobia ponad 24 % w Dominatorze i 23 % w Davidzie , dostawy do Trzemeszna , średni plon z 6 ha 42,5 tony/1ha.

Polecam, wprawdzie sadzeniaki drogie ale to się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potatoes    0

Wysadzałem sadzeniaki w kalibrażu 28 -35 mm David , na 1 ha 1600 kg cena 1300 zł/1t, nakład na 1ha - 20 800 zł. Dostawy do zakładu odmiany David razpocząłem od końca sierpnia [ odmiana średniowczesna ]

Dominator sadzeniaki kalibraż 35 - 55 mm na 1 ha 2300 kg cena 1200 zł /1t nakład na 1ha 2760 zł.Osiągnięty dochód brutto przy średnich plonach ponad 42 t wyniósł ponad 11 000 zł z 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Witam.Na jakiej klasie ziemi te zmieniaki oddawały taki plon i przy jakim nawozeniu?sadzeniaki bierzesz co roku z Trzemeszna?masz moze na sprzedanie cos sadzeniaka?ja odstawiam do Bronisławia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dochód czy przychód? liczyłeś to łącznie z dopłatami czy to sam surowiec? jaką miałeś obsadę na ha w Dawidzie a jaką w Dominatorze? czy zaobserwowałeś, że Dawid wykształcił w mniej dużych bulw a Dominator więcej mniejszych bulw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

,Ja mam ostatni kurs do trzemeszna 3 stycznia. Troche to niesprawiedliwe bo ponad 50% umowy odstawilem w sierpniu a to mialo sie nie liczyc do harmonogramu dostaw.!

Edytowano przez yarpen12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj