mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

kissmy...    67

z tego co pamiętam saszeta ma obieraczkę spomaszu (chyba jednokomorową) i pakuje ziemniaki próżniowo w folię, wyczerpująco opisał swoją działalność w jednym z tematów - musisz go poszukać, bo to bardzo ciekawy temat, ale wymagający już troszeczkę zachodu, gdyż poza sprzętem trzeba jeszcze nad wyraz zaspokoić Sanepid w przypadku przetwórstwa już nie wystarczą betonowe posadzki i goły tynk na ścianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

wsad 10 ale i 12 się zmieści :D . Dla mnie jest taka na styk. Następna pewnie będzie do pracy ciągłej. Można zdzierać 50% ale przy droższym ziemniaku taniej wychodzi oczkowanie. Po za tym u mnie obierkę z oczkowania zjadają świnie a wycierka jest razem z ziemią bo nie myję ziemniaków przed obieraniem i to wraca na pole. Pakowanie próżniowe bo z wiaderkami to nieporozumienie. A bez wody ci ściemnieją. A na to są patenty których nie zdradzę bo dochodziłem do tego kupę czasu a nikt recepturami podzielić się nie chciał. Ale antyutleniaczy jest sporo. I tylko nieliczne odmiany się nadają do obierania. Wymagania sanepidu spore a wręcz wygurowane. No i nie zrobisz tego jako rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czyli masz jednokomorową? przypomnij mi jeszcze proszę jakie obierasz odmiany? i jak działa twoja klipsownica (czy ona automatycznie pobiera klips tak jak zszywacz, czy każdorazowo trzeba go ręcznie i pojedynczo podać)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

jednokomorową. Do pracy ciągłej najlepsza jest ślimakowa. Obieram satina i miranda. Jelly kupuję bo też się nadaje.

klipsownica działa jak zszywacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

odstawiam do Piły, rudawa 15,5 do 17,5 % skrobia takze d*pa ,nie wiem jak to sprawdzic ale mysle ze na zakladzie kombinuja-zanizaja(duzy rozrzut%),zanieczyszczenia 6-9%(masakra)

ziemniaka jest w tym roku bardzo duzo, wiec mysle ze to celowe przekrety,przy tej skrobi to ciezko bedzie sie wywiazac 95 % kontraktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9812

toperz napisałem ci na pw my na zanieczyszczenie ani na skrobie nie narzekamy ale jeden znajomy mowił ze u niego rudawa 16-17% a kumpel ze szkoły mówił ze mieli 23 % w rudawie takze nie wiem jak tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Walą w rogi na całego, widocznie trzeba osobiście być przy próbach, mi nie dość że zanieczyszczenie we walili to na skrobi 2% też zaniżyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

czym bardziej sucho i gorąco tym więcej skrobi. Dlatego w tej samej odmianie mogą być różnice. Bo nie wszędzie pogoda podczas wegetacji była taka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

saszeta jak wstawiasz na sklepy obieranego ziemniaka to, jak klienci do tego podchodzą i czy schodzi na sklepach.a ta obieraczka do pracy ciągłej to skąd to jest i jaki producent. i jaką masz paczkarkę do pakowania próżniowego, ja myślę nad taką http://allegro.pl/mini-jumbo-henkelman-pakowarka-prozniowa-zgrzewark-i2708057427.html, z gazem obojętnym. a myślę coraz bardziej bo siada sprzedaż takiego ziemniaka i chce wprowadzić na początek obranego pakowanego i krajanego w kostkę i w paski. pomieszczenia pomału się zwalniają bo rezygnuje z trzody,Czeka mnie demolka i remont. i kasy potrzeba że ho ho. ja będę miał satine owacje myślę o madeline, pytanie czy tajfuna i denara da się obrać bez problemów bo lekko podłużne.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

nie wstawiam na sklepy ale się zastanawiam. I tylko lulka tam się sprawdza w worku 1kg.

Obieraczka to np sormac http://www.youtube.com/watch?v=3Wrex9rbbcg czy dornow http://www.youtube.com/watch?v=-OSfJvv2vm0 . Ale są też inne firmy. Tak czy inaczej nie dam 50 tyś za coś co mi konkretny warsztat z nierdzewki za góra 10 tyś zrobi. Podłużny ziemniak lepiej się zawsze obiera. Denar też się nadaje na obieranie. Najlepsza satina bo się klei i to restauracjom pasuje.

Ja mam próżniarkę multivac. Gaz w ziemniaku się nie przydaje. Też mam ale nie używam. Nadaje się do mięsa żeby koloru nie traciło. Ta co link podałeś to daj sobie spokój. Chyba że tylko małe paczki będziesz robił ale pompa słaba i wydajność będzie mała. Moja ma komorę na akurat 5 kg a pompa 20m3 więc worek mi zajmuje z 6-7 sekund. I już się powoli myślę nad taką żeby 10-15 kilowe worki robić. Ale bez komory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

panowie załóżcie sobie nowy temat bo wasza dyskusja tu nie pasuje do tematu.

 

u nas trzemeszno zanieczyszczenia i skrobia ok. tylko te terminy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jak wyglada sprawa platnosci w Trzemesznie?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

Turbina ,ty gdzie odstawiasz?

zgodze sie ze pogoda ma znaczenie,ale jesli srednia wychodzi ponizej 2% ,odnosnie praktycznie ostatnich 10 lat ,to cos chyba nie gra,dodam ze odmiany sprawdzone ,a tk niskiej skrobi nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

panowie załóżcie sobie nowy temat bo wasza dyskusja tu nie pasuje do tematu.

 

Jak najbardziej pasuje. Przemysłowy to nie tylko skrobiowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

zgadzam się , obierany ziemniak to już przetworzony. saszeta chciałbym pogadać na priv podaj gg lub e-mail. lub wyślij do mnie na gg mam aktywne. Jak włączę jutro to pogadamy bo dziś imieniny teściowej na wieczór to nie da rady. :D :D jedzenie_i_picie50.gif


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja odstawiałem do Bronisławia skrobie badałem następnego dnia, z tej samej pryzmy co były ładowane. Termin płatności tam, to niby do 30dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

z ta skrobio to roznie bywa,u mnie dwie proby z jednego auta i prawie 2% roznicy


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

A jak wygląda u was sprawa transportu obojętnie do którego zakładu . Najmujecie swój transport ? Bo ciągnikami raczej nie wozicie 200-300 ton z 5-6 ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

U mnie zakład też dopłaca 25zł/t ale mam do nich 90km


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9812

My mieliśmy 150 ton ziemniaków do Piły wszystko ciagnikiem ale mamy ok 17 km i 23 tony na raz chociaz kiedys to c 360 z hl-ką 11 ton latała i tez te 200 ton zawiozła

a dopłata do transportu przy 21 % skrobi to 6.50 zł/t

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj