mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

eli    0

Jack no ale jak zakręcą? mogę pomóc jak ostatecznie z tą ceną choć wiadomo ciężko stwierdzić czy wyrobi się te 90% kwoty przyjdą dziki i tyle heh.. to mówisz w łomży na 90% dają mniejszą skrobie? a wiesz jak tam z odbiorem ? i dopłatą do transportu? trochę bym miał do Łomży. Odstawiałeś do Stawu? tam to są dopiero cyrki

ja sadze do stawu i faktycznie czytajac wasze posty musze zastanowic sie nad przejsciem do trzemeszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolok    0

Witam poradzi ktośczym najlepiej nawozić ziemniaki przemysłowe dla leprzej skrobi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

chyba nie ma super nawozu aby podniósł kilka procent skrobi. Ogólnie fosfor i potas musi być no i nie przenawozic azotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz zostają Ci tylko zabiegi dolistne. Największy przyrost plonu skrobi da zastosowanie magnezu i siarki (8% dodatek siarczanu magnezu w czasie intensywnego wzrostu) do tego nawóz mikroelementowy(zwróć uwagę na zawartość manganu, oraz cynku i boru). Możesz to połączyć z fugicydem lub insektycydem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolok    0

Do tej pory uprawiałem tylko jadalne od tego roku zaczołem przemysłowe na jadalne stosuje folicare z Yary zrównoważony i po kwotnieniu potasowy 10/5/40 i przed zwarciem międzyrzędzi mocznik z siarczanem + plonvit zmienic coś czy mozna tak stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.Mam do was pytania wiążące się z produkcją ziemniaka. ;)

A zatem chciałbym na następny rok zasadzić 1ha ziemniaka tylko nie wiem dokładnie jakie ziemniaki zasadzić czy przemysłowe czy jadalne.?? :unsure:

Jakie są koszty produkcji 1ha ziemniaka.???

Jakie nawozy zastosować przed sadzeniem i jak wyrabiać pole pod ziemniaki??

Co stosować po wschodach ziemniaka jakie odrzywki stosować i jakimi środkami zwalczać choroby jak i chwasty??

Mam ziemie 1klasy oraz 2klasy wiec na ziemniaki chyba dobre są grunty Jestem z Lubelskiego dokładniej okolice Hrubieszowa i nie wiem jak może być odbiór ziemniaka.

I podstawowe pytanie.

Jak jest z opłacalnością ziemniaka oraz jakie są koszta zakupu sadzeniaków w centrali??

I jakie odmiany są najlepsze na moje grunty

Będe bardzo wdzięczny za odpowiedzi :P .Pozdrawiam


Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Mam takie pytanko , może ktoś experymentował to mi powie .Chodzi mi czy jak pomieszam Denara z Lordem i ugotuje to czy równo się ugotują czy jeden wcześniej a jeden póżniej ?Będą się czymś różnić ?Nigdy czegoś takiego nie robiłem a jestem ciekaw :rolleyes: miał ktoś z was taki przypadek i tak experymentował ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ale Ty jesteś ku*wa głupi... Przecież praktycznie każda odmiana ma inny czas gotowania akurat wybrałes podobne odmiany lord i denar to po ugotowaniu smak bedą miały podobny jedynie sie nierówno ugotują.. :D pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A ja ma takie pytanie-może jeszcze jest na to czas ale czy robicie desykacje ziemniakom skrobiowym? Jeżeli tak to czym? Reglone jest drogim środkiem, są inne sposoby? kiedyś słyszałem, że wsypać trochę saletry do opryskiwacza i spali części zielone... Hmmm!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Nie nie bez glifosatu, to samo działąnie co reglone czyli bezpieczne dla ziemniaka, kurcze dziś nawet gadałem z wujem i mi wymienił jeden bodajże na B buszu czy jakoś tak powiedział :D ale nie powiem Ci teraz musisz w sklepie popytać o zamiennik reglone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

przy 19% skrobi 278,70zł netto plus dopłata ARR,w tej chwili kopiemy Albatrosa plon ok 35 ton z ha przy zawartości skrobi ok 19%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Ja sprzedawałem do Trzemeszna. Skrobia jest w tym roku dobra. Na razie kopaliśmy albatrosa skrobia 21 a plon ok. 45 ton. Cena od 208 do 217 netto zależy od terminu i dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

A ja ma takie pytanie-może jeszcze jest na to czas ale czy robicie desykacje ziemniakom skrobiowym? Jeżeli tak to czym? Reglone jest drogim środkiem, są inne sposoby? kiedyś słyszałem, że wsypać trochę saletry do opryskiwacza i spali części zielone... Hmmm!?

 

zamiennik Basta 150 SL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Może wiecie kto ma do sprzedania trochę sadzeniaka ziemniaka przemysłowego (jestem z lubelskiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Mam pytanie jak u was plonuje ziemniak odmienna albatros i jak z przechowywaniem i czym nawozicie ziemniaki skrobiowe ze jest taka dobra zawartość skrobi ja mam odmiany sonda i pasja i w tym roku zawartość skrobi 17 % tylko a według teorii powinno być 19,6 i 20,1 % skrobi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

U mnie w tym roku Albatros najlepiej plonował, dał 44t/ha przy 20,5 skrobi. Przechowuje się dobrze. A co do skrobi widziałem jak w tym roku gościu miał nie wiem jaką odmianę ale miała 25,7 skrobi! Nieźle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Ja jeszcze nie widziałem odmiana która miała 25 % skrobi a czym nawozisz ziemniaki oprócz obornika pytam ponieważ też to ma duży wpływ na zawartość skrobi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

gdzie mozna dobrze sprzedac nadwyzke ziemniakow przemyslowych.mam tak ok 50ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

No naprawdę miał tyle skrobi, sam się dziwię, bo u mnie jak jest 21 to już jest super. Co do nawożenia to obornik kurzy na jesień, wiosną polifoska 4 ok 350-400 kg/ha, a z azotu saletra lub mocznik na odmianę późną, no i potem odżywki. Choć powiem, że najlepsze byłyby nawozy P,K bezchlorkowe pod ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jaki jest potencjalny zysk na skrobiowym? Dzisiaj dzwoniłem to gość powiedział że 1-1,5netto/ ha przy skrobi 19% i 40 tonach/ ha. To raczej nie wiele. Myślałem z 10 ha posadzić ale przy tym zysku :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj