mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

krzychu94    1
Dnia 23.10.2017 o 11:29, feryś158 napisał:

Polecam Albatrosa jest w miarę wczesny toleruje wszystkie klasy gleby. Miałem go pierwszy rok na piachu i sypał 40t/ha i skrobia 21%. Zbiór był po 20 sierpnia.

Na piachu, czyli na jakiej klasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
Posadziłem kilka arów Zuzanny żeby mieć sadzeniaki na przyszły sezon bo chcę wejść w ziemniaki skrobiowe i zbadałem dzisiaj skrobie i jestem miło zaskoczony wyszło 20,7%. Chyba sporo na tą odmiane? Jak myślicie przyczną takiej skrobi może być to że ziemniaki zdążyły odparować bo już z miesiąc jak wykopane, czy raczej dlatego że zadbana plantacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Podsumuje jak wywioze wszystko :P a jak na razie stodoła zawalona ziemniakiem bo na gruncie ani ładować ani potem składu wyrwać nie można, ale 50t z hakiem z ha w tym roku to standard.

We wtorek ruszyłem w ostatnią działkę jeszcze ponad hektar., mozolnie idzie bo błoto ciagniemy Anne włokiem, ale jakoś idzie i o dziwo w takim błocie nie gnija. Umowy braknie sporo


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu13    2

Ja hingi jeszcze nie wywiozłem ale plon ładny miała. Zobaczymy jak skrobia. Kiepsko z odmiana Jasia już przy kopaniu gniła skrobia też kiepska bo ok 16%. Nie jestem zadowolony z tej odmiany. Sadzeniaków nie ma co zostawiać jak już gniła na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

To Ty pewnie do Łomży wozisz? Jaka jest tam cena za podstawę? Nie myślałeś żeby do Bronisławia wozić, chyba podobna odległość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
23 godziny temu, Daro20 napisał:

Posadziłem kilka arów Zuzanny żeby mieć sadzeniaki na przyszły sezon bo chcę wejść w ziemniaki skrobiowe i zbadałem dzisiaj skrobie i jestem miło zaskoczony wyszło 20,7%. Chyba sporo na tą odmiane? Jak myślicie przyczną takiej skrobi może być to że ziemniaki zdążyły odparować bo już z miesiąc jak wykopane, czy raczej dlatego że zadbana plantacja?

I to i to. Zuzanna dużo wiążę dużo azotu potrzebuje. Bardzo fajnie sie przechowuje tylko uwaga na polu bo podatna na zaraze. Skrobie trzyma ładnie. Dobrze reaguje na nawożenie dolistne. Słyszałem o przypadkach 23 %. U mnie było max 20,5 %.

Jasi tez za bardzo nie polecam. U mnie przy intesnsywnej ochronie jakieś zgniłki sie trafiają, a w innych odmianach nic. Ze skrobią nie wiem bo tylko nasienna mam w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego Daro44 sprzedajesz jakieś sadzeniaki? Myśle o zakupie teraz na jesień bo warunki do przechowywania sadzeniaka mam  a zostały jeszcze z czasów jak dziadek uprawiał ziemniaki. Posiadam na swoim gospodarstwie bardzo dużą i głęboką piwnice z wentylacją i taśmociągami. Długo nie urzywane ale parę godzin sprzątania i przegladu a wszystko ruszy napewno...  w dzisiejszych czasach taka forma magazynu się nada do przechowywania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
Daro44 i pedro2 macie plony i skrobie na wysokim poziomie. Skrobiowy na zakładzie mowił że rok słaby twierdził że Zuzanna bedzie miała 16 -17 a tu zaskoczenie, mowił że albatrosa jak przywoża to ma w granicach 19. Ogólnie to w sierpniu za brakło deszczu a palilo że ciężko było wytrzymać i ziemniaki szybko zaczeły schnąć, natomiast maj, lipiec i wrzesień lało że woda stała w rządkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu13    2

masz rację Daro 20 u mnie późne odmiany miały mniej niż wcześniejsza glada która łapała ponad 20 fakt nie na każdym odcinku bo co transport miała mniej wszystko przez wode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

tyle to u mnie z ha nie było, ale na 5 klasie i tak uzyskałem 40t/ha. Rumpel dał może 45t. 200 t leży i czeka na odstawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

U mnie gdyby nie miejsca po pryzmach obornika to nie widział bym zgniłego ziemniaka, może za dużo azotu ładujecie i w dodatku mocznik?

jak już coś się dzieje czy gnija czy widać na polu krzaki porazone to nie sadzić! Można się ładnie przejechać tak jak ja kiedyś z rudawą 20t z ha i nic nie gniło. 

Piwnica w dodatku wyposażona to bardzo dobra przechowalnia, w lato zimno zima cieplo. zorientuj się kolego w kosztach budowy i wyposażenianowej przechowalni to ci rozwieje wątpliwości :)

Michu raczej nie ma reguły skawa mega pozna jeszcze w zeszłym tyg się trzymała krzaka i skrobia najwyższa ponad 24%

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4
Dnia 9.11.2017 o 17:43, Daro44 napisał:

Jak tam sytuacja u skrobiarzy ? U mnie Kuras 53 t/ha skrobia 22. Koncze kopać ale do wywiezienia jeszcze 1500 ton...

ciężkie warunki , koninec  kopania w piatek ,

skawa 20 do 21,7 % z tego co pojechało , verdi  kopane ok,20 sierpnia 18%

odbiorca Piła , 

Daro44 gdzie wywyzisz ziemniaka?? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
Michu 13 narazie staram się o kontraktacjie. Co powiecie na temat odmiany Eurostarch? Jak plony, skrobia i przechowywanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6
Dnia 11.11.2017 o 20:35, krzychu94 napisał:

To Ty pewnie do Łomży wozisz? Jaka jest tam cena za podstawę? Nie myślałeś żeby do Bronisławia wozić, chyba podobna odległość?

Odstawiam do Łomży. Odstawiałem pierwszy rok do Bronisławia bo Łomża ma u nich udziały ale od trzech lat odbierają ode mnie ziemniaki i wiozą je prosto na Łomżę bo sami podstawiają samochody i dopłacam 450zł do transportu. Cena podstawowa wynosi 1,26zł za jednostkę skrobi. Do Bronisławia ode mnie jest 120km a do Łomży 230km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Kto Ci podstawua samochód? qr** ja mam 24km i 400 za kurs 25t 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6
5 godzin temu, pedro2 napisał:

Kto Ci podstawua samochód? qr** ja mam 24km i 400 za kurs 25t 

Dzwonie do koordynatora ,ustalam z  nim dzien odstawy i sami podstawiają mi samochody z firm przewozowych wynajętych przez  PEPEES  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1
11 godzin temu, feryś158 napisał:

Odstawiam do Łomży. Odstawiałem pierwszy rok do Bronisławia bo Łomża ma u nich udziały ale od trzech lat odbierają ode mnie ziemniaki i wiozą je prosto na Łomżę bo sami podstawiają samochody i dopłacam 450zł do transportu. Cena podstawowa wynosi 1,26zł za jednostkę skrobi. Do Bronisławia ode mnie jest 120km a do Łomży 230km.

A nie wiesz jaka cena była w tym roku za podstawe w Bronisławiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
Dnia 13.11.2017 o 14:48, toperz napisał:

ciężkie warunki , koninec  kopania w piatek ,

skawa 20 do 21,7 % z tego co pojechało , verdi  kopane ok,20 sierpnia 18%

odbiorca Piła , 

Daro44 gdzie wywyzisz ziemniaka?? 

 

Tam gdzie Ty. Ja mam dzisiaj koniec. Najlepsze pole dzis kopałem na koniec Kuras 60 t/ha.

 

Sprzedaje sadzeniaka. Jak coś to priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Ferys kiedy w zeszłym roku te poza kontraktacja Ci wzięli? I po ile, dopłata do transportu i terminowości była też czy nie?  Nie wiem co robic bedzie ok 70t nadwyżki znajomi też narzekaja ze braknie umowy... 

Może ktoś wie podobno gdzies w lubelskiem biorą kurasa na chipsy?  jak to ogolnie wychodzi? 

Daro to kozak ;) U mnie od piątku przestój dolało bo już bym dzis skończył, też kopię kurasa na najlepszej ponad 55t będzie na bank jak dotąd dał  22,2%

 hinga średnio 47t i 23%,

eurogrande nie wyjechał cały ale nieco mniej niż kuras i 22,5% 

Skawa 21% wyjechała bo już 5 rok sadzona 

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu13    2
ja oddaje do bronisławia ale ciężko połapać się z ceną co transport inna wiadomo wszystko zależy od skrobii i terminu odstawy. Została teraz tylko nadwyżka kiedy wezmą nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
@pedro2. w lublinie jest ten zakład. z tego co wiem to wielkość 4+ i skrobia 15 -17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj