mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

wyrebski1    103

Ja też swoim transportem dostarczam do Trzemeszna już kilkanaście lat-25 km. Godzina z groszem i jestem na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

W tym roku jest bardzo dobra zawartość skrobi ja mam 2 odmiany 1 zawartość skrobi 19,6 2 20,1 a na zakładzie wyszło 20,5 % nie myślałem ze taka bedzie a jak kuras z plonem ton i z przechowywaniem ? jaka jest opina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Panowie dostaniemy w tym roku jakąś dopłatę do ziemniaków skrobiowych, tzn płatność niezwiązaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

dostaniemy płatnośc niezwiązaną z produkcją(tzw . historyczną ilośc skrobi dostarczona do zakładu w 2008 roku),oczywiście w tej chwili można nie uprawiać ziemniaków a i tak się ją otrzyma.Stawka to 502 zł za tonę skrobi,wypłaca ją ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

i właśnie tym sposobem wykończą uprawy ziemniaka skrobiowego. Nikt za darmo robił nie będzie. Zakłady będą kupowały z wolnego rynku nawet nie skrobiowe bo wątpię że podniosą ceny skupu. Tej wiosny miałem sadzić skrobiowego dla niechlowa ale w ostatniej chwili zrezygnowałem. Gość powiedział że na pewno odezwie się w przyszłym roku bo po likwidacji dopłat wielu zrezygnuje z tej uprawy.

W 2008 miałem sporo maliny. Najwięcej w województwie :D . Już dawno nie mam a od tego roku wchodzi historyczna też za 2008. I gdzie tu sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

W zasadzie to pierwszy rok odstawiałem frytkowe i to nie bezpośrednio, tylko do pośrednika, bo w moich okolicach za małe gospodarstwa są, żeby handlować z McCainem bezpośrednio. Aczkolwiek cena na pewno nie będzie niższa niż 40 gr/kg, co do warunków, to sadzeniak od nich, swojego możesz mieć 20%, uprawiasz zgodnie z zaleceniami, a odstawiasz praktycznie wszystkie, bo one małe nie rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

a jak z płatnością?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Koszty nie różnią się wiele od upraw innych ziemniaków. Co prawda mają większe wymagania jeśli chodzi o nawożenie i nawadnianie, ale jak chcesz mieć dobry towar jadalnego, to i tak musisz sypać i lać.

Nawozu daję jakieś 20% więcej niż pod jadalne, a deszczuję (oczywiście tam gdzie mam skąd) w zależności od zapotrzebowania.

Co do plonowania, to miałem ponad 40 t z ha, chociaż to na prawdę musi być dobry rok, żeby tyle wyciągnąć, przynajmniej na moich ziemiach (IV), a tak średnio to jakieś 30-35 t.

Za to przy zbiorze koszty są mniejsze, bo kopane na luz, 1 osoba na kombajn, kopane na 3 podkładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a jakie to odmiany? wskaż proszę dokładnie jakie dajesz dawki NPK oraz ile wykonujesz zabiegów fungicydem i co to są 3 podkładki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Dawki NPK napiszę wieczorem, bo muszę poszukać notesu, zabiegów fungicydem w tym roku wykonałem 4, a 3 podkładki to znaczy, że praktycznie wszystko idzie do odbiorcy. Z tony handlowego odchodzi jakieś 50 kg drobiazgu.

Odmiany jakie uprawiam to: Lady Rosetta, Lady Claire, Innovator, Taurus, Courlan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jak u ciebie wypada innovator na tle innych odmnian?sadzrniaka bralrs bezposrednio od hzpc?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

jak u ciebie wypada innovator na tle innych odmnian?sadzrniaka bralrs bezposrednio od hzpc?

Innovator wypadł lepiej, ale to pewnie dlatego, że więcej wymaga. Cena będzie mi znana w lutym/marcu, więc nie wiem jak wypada jeśli idzie o rentowność.

Sadzeniak od pośrednika.

Kopiesz i sypiesz od razu na samochody ? Czy na pryzmę na polu ?

Kopię i od razu na samochody.

Edytowano przez Szarlej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

ma ktoś zakontraktowane ziemniaki i oddawał już je w Tarnowie w firmie Fritar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

podziwiam - tyko 4 zabiegi w tym roku :) - no ale coż - samo reglonowanie 2 zabiegi w innowatorze - co do plonu innowatora to 35-40 ton - to plon przy którym dokładasz- za sadzeniaka na ha liczą sobie 4 tysiące ,n w czystym składniku pod 300 kg razem z glebowym, . Cena zależy od jakości i terminu dostawy. Wolny rynek płacą ponad 70 groszy w tej chwili. Ale nie wiem szarleju jak się dogadałeś z pośrednikiem - skoro pojechały do mccaina - to on kasę dawno dostał i cenę zna - chyba że poszły na jego przechowalnie to teraz kwestia w której kwocie je sprzeda - i ile jest zielonych i obitych bo mogą jeszcze nie wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj