Henius91

Amazone D8

Polecane posty

gniecą? o czym ty mowisz?

Tzn. chodzi mi o to, że przy tym samym wysiewie kg na hektar w jednym rzędzie jest więcej ziaren niż wtedy gdy będę siał 25:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3872

wez pod uwage fakt ze w siewniku klasy Amazone czy kuhn masz zupełnie inna dokładność wysiewu - ja w tym roku dla przykladu posiałem 125kg jeczmienia i 140kg pszenicy, więc odleglość sadzonek w rządku jest podobna do tego co wczesniej miałem z poznaniaku przy wysiewie odpowiednio 150 i 180kg na ha,

ja sie wzoruje na tym jaki jest wymog obsady na m2, skoro optimum jest 300 sadzonek na metr to uwazam ze nie ma to wiekszego znaczenia czy rzadek bedzie co 10 czy co 14.6 cm, przy rzedach co 14 czy 15 cm łatwiej jest wentylować łan przez co łatwiej jest zadbac o zwalczanie chorób grzybowych.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wez pod uwage fakt ze w siewniku klasy Amazone czy kuhn masz zupełnie inna dokładność wysiewu - ja w tym roku dla przykladu posiałem 125kg jeczmienia i 140kg pszenicy, więc odleglość sadzonek w rządku jest podobna do tego co wczesniej miałem z poznaniaku przy wysiewie odpowiednio 150 i 180kg na ha,

ja sie wzoruje na tym jaki jest wymog obsady na m2, skoro optimum jest 300 sadzonek na metr to uwazam ze nie ma to wiekszego znaczenia czy rzadek bedzie co 10 czy co 14.6 cm, przy rzedach co 14 czy 15 cm łatwiej jest wentylować łan przez co łatwiej jest zadbac o zwalczanie chorób grzybowych.

No to faktycznie dałeś mi duzo do przemyślenia:) A czy rozstaw redlic ma coś wspólnego na cięzkiej lub na lekkiej ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3872

tego poki co nie wiem, poczekajmy az sie wypowie jakis fachowiec, tego nie pamietam z zajęć ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no Jacek nawet dobrze mowi tylko przemysl to prosze. bo jesli masz ziemie klasy I lub II to spokojnie mozesz siac na 19 redlic ale jak masz np. IV lub slabsza to zapomnij wtedy o dobrym plonie. bedziesz mial rzadzizne na polu. ja w moim amazone mam 34 redlice(troche duzo, wystarczylo by nawet 29) i pszenzyto na IV klasie nawet super wzeszlo i sie korzen rozrosl no i jezeli mial bym np. 25 redlic to byl by problem ze sianiem trawy bo by byla za rzadka. wniosek jest taki: im masz slabsza ziemie tym musisz gesciej siac. nie wiem jaka masz ziemie ale jak np. III i IV klase to radze dolozyc te redlice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3872

relacje zdam za 8 miesiecy jak na tym wyszedłe, poki co jestem bardzo zadowolony


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3872

wiekszosc 3, ciutke 2 i jakies paseczki 4a


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

yacent@ widze że patrzysz na wysiew dość "ksiązkowo" i z jednej strony masz racje...ale sam z własnych doświadczen powinieneś wiedzieć ile wysiać na ha. a nie że w ksiązce pisze 300sadzonek na metr..... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

nie no ja tylko pisze ze powinniśmy sie też kierować własnymi doświadczeniami ile siać na ha...myśle że napisałem dość jasno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale od tego są badania naukowe, abyśmy mogli zająć się praca, a nie doświadczeniami, czasami można coś pokombinować, ale bez przesady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3872

a jakie moge miec doswiadczenie siejąc pierwszy raz nowym siewnikiem? wogole siejac pierwszy raz uprawowo-siewnym? dlatego pojechałem po instrukcji ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

najlepiej to zrób tak:

 

przykładowo zwykłym siałeś 180 kg

agregatem posiej 160kg i już

 

my siejemy ok 240 kg pszenicy na ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3872

lol, to ja poznaniakiem tyle siałem na blisko 1.5ha ;) zwykłym już siał nie bede ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

nie mierzyliśmy czy dokładnie tyle ale ok tyle......wiem wiem dużo....ale jak patrze na łan to widze co jest, że tam jest zboże posiane,a nie jak u niektórych...

raz tak posialiśmy,zebraliśmy bardzo wysoki plon i tak siejemy cały czas i nie zamierzam zmieniać.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3872

ze tak z ciekawosci zapytam jaki miałes plon przy tej dawce i jaka dawke azotu dałes?

ja w tym roku przy dawce 120kg N miałem 8-8.5t pszenicy z ha -> siejac ok 160-180kg 30letnim poznaniakiem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Moim zdaniem spokojnie można siać w szerszych rozstawach rzędów i na IV klasie. Co do ilości wysiewanego materiału to my trzy lata temu mieliśmy pszenicę mieszańcową Saaten Union i przy wysiewie 80kg/ha dała plon 8ton co innego, że cena materiału siewnego na ha i tak wyszła ponad 500zł ale w tym samym roku Kris i Sukces dały taki sam plon przy wysiewie 200kg/ha a siane były w większości na 3 klasie ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

yacent@

plon:8,26

dawka N:170kg/ha (troche dużo,ale ziemie takie że jak dasz to tak masz)

siane uprawowo siewnym agregatem,siewnik nordsten ok 240kg w rzędach 12 cm (jak bym mógł to bym jeszcze gęściej zasiał) :P

krzewienie bardzo dobre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki/Dziewczyny...potrzebuję kupić 6 używanych, kompletnych redlic do AMAZONE D8 !!! Gdyby ktoś z Was wiedziałby gdzie mógłbym takie coś kupić lub może przypadkowo spotkałby się z podobnym ogłoszeniem na internecie to prosiłbym o powiadomienie Mnie na PV...z góry serdecznie dziękuję:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam wszystkich dziś robiłem przymiarki do zrobienia ścieżek w moim Amazone D8 i mam w związku z tym kilka pytań:

1. te koła zębate od ścieżek są ustawione na kołach wysiewu drobnego czy w tej konfiguracji będzie to koło blokowało wysiew też grubych nasion (pszenicy) ?

2. Mam wąskie koła w ciągniku i planuje wyłączyć tylko po jednej lejce na koło, to z reszty aparatów wystarczy poluzować zabezpieczenie na kole zębatym i zsunąć z wałka ?

3. Jak w prosty sposób zmienić takt na 2 w aparacie od ścieżek ?

4. Ktoś sieje MF255 ? nie macie problemu ze ściągnięciem łańcuchów ? Mój ma belke do podczepiania o szerokości 83cm a te łańcuchy ściągają max 64cm hehe co robicie?

 

Zrobiłem spulchniacze śladów zrobię fotki i wrzucę a może i w końcu i siewnika zrobię fotki:D to też umieszczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

1. Te sciezki dzialaja na takiej zasadzie ze te kolka zebate co sa do scieze sa luzno na osce bez zadnego klina i jezeli sie np. odchyli ta cala oske co idzie od automatu od sciezek to one calkiem przestana dzialac czyli tak jakby jak sa sciezki wylaczone to cos oddzielnego napedza te kolka, a zatrzymuje sie cale razem z tym do wysiewu grubych nasion.

2. Tak nie mozesz zrobic bo nie beda sie wogole te kolka krecily, tak jak wynika z pkt.1. Musialbys chyba jakis klin wlozyc.

3. W tym automacie chyba musisz tylko tulejki wyjac.

 

Tak bynajmniej to wszystko dziala w moim. Jezeli masz jakies niejasnosci to pisz na gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3872

ja bym nie ruszał szerokosci sciezek

wczesniej robiłem na probe 1 rzadek i 2, teraz widzę ze będę robił na 3 rzadki, trudno bedzie sciezka na pol metra szeroka to ja przynajmniej bedzie widac :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3872

dokładnie zalezy od kół - jednak ja uwazam ze warto zrobić znacznie szersze od koła, bo jak sie zrobi na wcisk to jak lekko zboczysz z idealnej trasy to bedziesz deptał - wiec po co sciezki? skoro i tak rosliny będą uszkodzone i łatwiej o choroby grzybowe? z drugiej strony wydaje mi się ze słabo widac taką scieżkę na jeden rządek - jeszcze zalezy jaki kolega ma rozstaw rzędów, bo jak 10cm to sie nie ma co zastanawiac, jak 15cm to juz bym się zastanowił.

Ja będę robił na 3- wtedy będę miał 56cm sciezke, co przy kołach 480 daje tylko 8cm luzu, a wiadome ze jak roslinka ma luz to idzie na boki dzieki czemu nasz luz się redukuje :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj