Henius91

Amazone D8

Polecane posty

center    11

hej pytanie ktoś wymieniał olej w skrzyni amazone D8? jaki olej tam zalać bo chce wymienicna nowy. Jakieś macie pomysły z czego zrobić spulchniacze śladów po ciagniku? Ostrzyliscie redlice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

ja mysle ze bys nie musial anie robic spulchniaczy ani ostrzyc redlic bo jak masz centralny doscisk redlic to tylko sobie ustawisz na glebsza prace i jedziesz z koksem. a jezeli juz bys chcial zrobi te spulchiacze to z cynkow od agregatu uprawowego. po dwa na kazde kolo wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ale jak ustawi większy nacisk to te co nie ido za kołem (czyli prawie wszystkie) pójdą za głęboko.

 

spulchniacze możesz kupić w sklepie z częściami do maszyn rolniczych.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

no mam zagarniacze też z dociskiem prawde powiedziawszy nie wiem za bardzo jak działa ten docisk redlic tam jest siłownik który jest w ceowniku są otowrki i przetyczka siłownika jest wcyciągniety na 3/4 a od spodu wsadzony bolec żeby nei opadł to jak to jest w tym momęcie ustawione? Ten docisk to działa punktowo ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

to jest tak jak juz Ci pisalem. musisz poprostu dluzej przytrzymac dzwignie od hydrauliki zeby wieksze cisnienie poszlo bo jak krotko przytrzymasz to tylko znaczniki sie beda podnosic ale sprobuj dluzej to zobaczysz ze docisk bedzie dzialal i sobie ustawisz na jaka dziure chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

hmm jak to znaczniki? jak ja mam 2 węże na jednym wężu mam znaczniki i ściezki a na drugim mam docisk lej grabek i wiekszy wysiew chodzi mi oto jak się ustawia ten docisk lej i grabek i jak to działa? To jak przycisne mocno to ciśnienie wypcha tego tłoka na maxa i to jest maksymalna siła docisku? Ten tłok jest zabezpieczony od spodu przed opadnieciem to tak jest ustawionym inimalny docisk? numeracja to są cm czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Jak przestawić ścieżki z 24m na 9m ? ktoś wie jak rozwiażać ten problem? Gdzie najtaniej kupie częsci do amazona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

pisałem ci przeciez gdzie ja kupowałem do kuhna - zagadałes do Przemka?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11
pisałem ci przeciez gdzie ja kupowałem do kuhna - zagadałes do Przemka?

 

 

Spoko dzięki wielkie wiem napisałem podałem mu numery katalogowe i cisza:/ ...:-( morze się odezwie do jutra jak nie to szukam gdzie indziej:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

znajdz jego firme na sieci i dzwon do niego na komore


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

jak się zakłada te plastikowe zabezpieczenia na redlice co blokują przed zapchaniem przy cofaniu?:-D ale zamotałem:-D hehe łańcuszek w D8 super jest automatycznie naciągany czy ręcznie przez to okienko za kołem ? pozdrawiam:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

moj kuhn tego nie ma wiec nie pomoge - u mnie sa sprezyny ktore podnosza cała redlice, ale ojciec i tak dał rade złamać całe mocowanie redlicy, wykrecił ją tak ze az weszła pod wał


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

a wie ktoś morze dlaczego w moim amazone mam te szerokie koła takie jak w przycepie są tak oddalone od siewnika ze nie bende mógł blisko miedzy odsiewać i jak moge to zmienić ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam wszystkich no więc dziś 1 dzień siewu:-D oto moje spostrzeżenia no i problemy../

Siewniczek jest naprawde mocna i trwałą maszynką nie ma problemu co np przy odsiewaniu od miedzy bo kola są szeroki i miedza im niestraszna:-D Wyżut z aparatów jest niesamowicie dokładny!! przy prubie kręconej można by policzyć ziarka z każdego kółka i wyjdzie na to samo aż miło popatrzeć:-D Grabki w D8super to prawdziwa rewelacja nawet jedno ziarko w pasie w zdłóż nie jest na wierzchy na poprzeczniaku jedno się kilka znajdzie :lol: hehe:-D Ruchoma belka jest dość pomocnym rozwiązaniem zwłaszcza na nierównych polach. Znaczniki bałem się że mogą o koło ocierać:/ ale ta przerwa 1cm:-D wystarczy w zupełności hehe:-D

No i teraz problemy:/ coś co zdarza się nawet najlepszym:/

- Hydraulika Działa bardzo dobrze i szybko lecz w MF255 nie wiem jak ja obsługiwać bo dzieje się rzez dziwna jak zmieniam znacznik to wysuwa mi się docisk redli:/ nie wiem dlaczego..:/ a żeby go spowrotem ściągnąć to kręce tym pokrętłem i jakoś spadnie mi ten olej:/ nie wiecie jak Tym dokładnie sterować? tak żeby raz jedno chodziło a raz drugie?

- Docisk redlic który brałem na maxa to jakoś słabo naciągał to bo jak ręką za nie brałem to lekko mogłem je podnosić go góry:/ Czyżbym miał źle zapięte sprężyny pod lejkami? Tam jest kilka możliwości zapięcia ja mam na ten taki długi otwór na samym dole.

- Miałem na jednym polu dość agresywne warunki pracy i sporo było zielonych roślin gdziś na wierzchu i od miedzy się zaychało:/ no i dalej tez ale mniej. W takich miejscach powinno się zwiększać docisk czy zmniejszać?

To by było na tyle jak ktoś umiałby mi pomóc w tych problemach bende bardzo wdzięczny pozdrawiam:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam wszystkich mam pytanie w moim D8super podczas przełanczania znaczników niekiedy coś się powaliło i to rami tego mechnizmu mi niechciało zaskoczyć i przeżucić znacnzika (tak jakby to co miało podnieść się i zostać tak to opada spowrotem) a jak jeszcze raz zasteruje to jest oki. Od czego to zależy co to moze byc? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Orientuje sie ktos gdzie mozna kupic podest do siewnika Amazone D8 3 metry? i ile by to kosztowalo?

Witam:) Czy ten podest ma być nowy czy używany?? Ja właśnie kupiłem okazyjnie siewnik Amazone D8, jest bardzo dobrze utrzymany. Pochodzi od pierwszego rolnika z Niemczech. W tym gospodarstwie zamiast 25 lejków używano 19 lejków, więc niestety ale taki mi przywieziono, bez dodatkowych redlic:( Podestu tez nie ma ale wiem z czego zrobię taki sam:) A moje pytanie to takie czy wie może ktoś gdzie można kupić lub załatwić 6 kompletnych redlic do Amazone D8 (nowe wchodzą w gre ostatecznie ponieważ jedna redlica kosztuje 740zł) Proszę o podpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

zapytaj sie w tym sklepie. tu widac ze nie maja ale jak pogadasz to moze zalatwia. http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2968967

gdzies jeszcze widzialem na allegro uzywane redlice ale nie wiem gdzie. jedna kosztowala chyba ok. 150 zl.

 

a co do tego podestu to tez planuje zrobi samemu ale nie wiem skad wziac taka "blache" z tymi dziurami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860
Witam:) Czy ten podest ma być nowy czy używany?? Ja właśnie kupiłem okazyjnie siewnik Amazone D8, jest bardzo dobrze utrzymany. Pochodzi od pierwszego rolnika z Niemczech. W tym gospodarstwie zamiast 25 lejków używano 19 lejków, więc niestety ale taki mi przywieziono, bez dodatkowych redlic:( Podestu tez nie ma ale wiem z czego zrobię taki sam:) A moje pytanie to takie czy wie może ktoś gdzie można kupić lub załatwić 6 kompletnych redlic do Amazone D8 (nowe wchodzą w gre ostatecznie ponieważ jedna redlica kosztuje 740zł) Proszę o podpowiedzi:)

 

kolego a na czorta ci te 6 redlic? bedziesz siał w 25 redlic? co 12cm? ja tam sieje 3m kuhnem w 21 rzędów i wcale gorzej by nie było gdybym siał w 19 -> po mojemu szkoda kasy, też się baliśmy kiedys jak to bedzie skoro poznaniak miał 25 redlic na 2.5m

popatrz w galerie mam troche zdjec jak wyglada rzepak u mnie siany co drugi lejek oraz popatrz na wschody jeczmienia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapytaj sie w tym sklepie. tu widac ze nie maja ale jak pogadasz to moze zalatwia. http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2968967

gdzies jeszcze widzialem na allegro uzywane redlice ale nie wiem gdzie. jedna kosztowala chyba ok. 150 zl.

 

a co do tego podestu to tez planuje zrobi samemu ale nie wiem skad wziac taka "blache" z tymi dziurami.

Ja juz wiem jak zrobić taki podest:) Jeśli masz jakiegoś znajomego, który ma firmę budowlaną i posiada rusztowania metalowe to masz po problemie:) Ja odkupie od niego jeden taki podest, długość jest ta sama tylko jest chyba o 5 cm szerszy ale to nawet lepiej:) Mocowanie zrobie samemu i mam po problemie:) A co do ostatniego posta to niestety ale wolę mieć te 25 lejków bo lepiej to wygląda i roślinki się tak nie "gniecą" na polu:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

gniecą? o czym ty mowisz?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
    • Przez adek1234
      Witam,potrzebuje pomocy w ustawieniu znaczników w siewniku Agromasz sn300 2022 rok.
      Niech ktoś napisze na jaka długość są wysunięte znaczniki żeby przejazd nie był za blisko ani za daleko od ostatniej redlicy
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj