konrad97

Ładowarka przegubowa, jaka najlepsza i dlaczego.

Polecane posty

konrad97    0

Witam, w planach mamy zakup używanej ładowarki przegubowej, małej i zwinnej, wysokosc jej maks 1.8-2m, raczej bez kabiny ani ram, ewentualnie tylnia rama może być, jak nie będzie całość przekraczać tych 1.8-1.9m wysokości.

Cena jaką przewidujemy to coś w granicach 30-40tyś. Ładowarka głównie bedzie robiła w oborze przy krowach mlecznych ( wożenie kukurydzy, wywożenie obornika, przywożenie balotów i w sumie inne prace lekkie). Szukałem na moim województwie to nic ciekawego nie znalazłem. ale jak będzie trzeba pójdzie się i dalej. Ale to musi być w miarę zaufany sprzęt już. Dlatego chciałbym się zapytać jakie modele byście mogli polecić które beda w tej cenie i mimo pewnie wysokiego wieku posłużą jeszcze drugie tyle

 

Pozdrawiam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jestem w tej samej sytuacji i tak - tylko weidemann - do schaffera są podobno strasznie drogie części. Osobiście trochę się najeździłem za tymi ładowarkami to do 40 tyś nic ciekawego nie kupisz, wszystko badziew ledwo jeżdżący. Coś dobrego to od 40 tyś wzwyż ;)

 

Widzę, że jesteś z mojego województwa to polecam Ci przejechać się do Sztabina koło Augustowa - gość sprowadza i remontuje, ogólnie fajny sprzęt ma. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Ja mam zettelmeyera 501 od 10 lat i jeszcze nic nie robiłem. Maszyna nie do zajerzdżenia na podzespołach mercedesa. Stary trup 78 rok produkcji. Polecam tą firmę oczywiście młodszy rocznik z silnikiem 3 cylindrowy deutz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finlan    62

No faktycznie Pan ze Sztabina odmładza i remontuje maszyny. Jak oglądałem ładowarki to jedna miała koła każde z innego roku produkcji, druga mocowanie siłownika skrętu wyrwane i to tak perfidnie pospawane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Takich rzeczy to możesz czepiać się w nowej maszynie, bądź bardzo mlodej ;) To są prawie 20 letnie ladowarki, z nie niskim przebiegiem, więc nie oczekuj, że każda opona będzie taka sama, bądź wszystko będzie idealnie. :) Ważne, że technicznie jest ok. Silnik fajnie chodzi, hydraulika w porządku - agregat o wadze 800 kg podnosi na niskich obrotach silnika, a po zaparciu o mur daje rade zakopać kołami w miejscu :)

 

Oglądałem roczną ładowarkę pod Bartoszycami, to silnik gorzej falował na obrotach jak w 30 letnim MTZcie

 

 

Tą nie polecam sobie głowy zawracać, szkoda czasu złom całkowity ;)https://www.olx.pl/oferta/weidemann-hoftrac-1115-CID757-IDflWU5.html#cffe19ba4f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Może jakieś konkrety? ;) Nie żebym go bronił czy coś, ale ostatnim czasem tyle co się za ładowarkami najeździłem to u niego stoi po prostu najlepszy sprzęt (z tych co widziałem) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Niedaleko Suwałk facet sprowadza i ma co jakiś czas fajne egzemplarze. Miał kilka takich jakich szukasz zettelmeyera i Atlasa, którego kupił kolega i bardzo chwali. Jak coś to dam nr na priv ale z tego co widzę chyba wszystko już sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemok1992    1

Witam interesuje mnie ladowarka około 4 ton min 3vmetry musi podnosić koła min 18 do załadunku obronika wozenią kiezonki itp. Budżet do 30 tys pomoże ktoś jaka wybrać? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj