mtracz

OC na Kombajn

Polecane posty

mtracz    76

Ktos posiada takie ubezpieczenie swojego kombajnu??

Co sie stanie jesli jadąc po drodze publicznej kombajnem bedę miał wypadek (kolizje). Będzie to moja wina. W tym momęcie jako winny będe musiał zwracac za naprawę z własnej kieszeni. :)

Czy jest jakis przepis nakazujacy wykupowanie oc na kombajn. Aby ubezpieczyc samochód trzeba po zrobieniu przeglądu zarejesterowac go i dopiero na podstawie dowodu rejestracyjnego wykupic oc.

Tylko że kombajn nawet jakby sie chciało nie przeszedł by przeglądu bo żadne stanowisko djagnostyczne by go nie sparwdziło.

Piszcie co wiecie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

My zawsze ubezpieczamy kombajn tylko na okres żniw i niema żadnego problemu z załatwieniem tego, przeglądu nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Każdy pojazd silnikowy poruszający się po drogach publicznych powinien mieć wykupione ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (czyli OC). My dwa lata nie ubezpieczaliśmy kombajnu wogóle ale jak popatrzyliśmy jak się kombajny palą podczas jednych żniw to wykonaliśmy jeden telefon do przedstawicielki firmy która ubezpiecza nam budynki. Pani przyjechała i okazało się że pieniądze nie są duże bo ubezpiecznie kombajnu na kwote 40000 PLN na okres 4 miesięcy + obowiązkowe OC wyszło chyba około 150 zł.

 

Sorki za częściowy OT :)

 

Od pożaru czy innych zdarzeń nikt Ci nie każe się ubezpieczać ale OC musi byc bo w razie wypadku mogą być nie małe problemy. Przeglądów żadnych nie potrzeba ponieważ jest to nierejestrowana maszyna samobieżna. Przeglądy są przy pojazdach rejestrowanych.

 

Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Własnie wiem że kombajnu sie nie zarejestruje ani nie zrobi przeglądu. I dlatego na jakiej podstawie wydawane jest OC.

Wpisuje sie tylko dane kombajnu i jego numer seryjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Wpisuja numer seryjny,rocznik.Jak ubezpieczasz dodatkowo AC to jeszcvze robia zdjecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Zdjęcia? U nas kobitka kombajnu na oczy nawet nie zobaczyła, wpisała tylko numer maszyny, żadnego sprawdzania czy jest sprzęt gaśniczy ani nic. Aż się zdziwiłem

 

Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1
Każdy pojazd silnikowy poruszający się po drogach publicznych powinien mieć wykupione ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (czyli OC). My dwa lata nie ubezpieczaliśmy kombajnu wogóle ale jak popatrzyliśmy jak się kombajny palą podczas jednych żniw to wykonaliśmy jeden telefon do przedstawicielki firmy która ubezpiecza nam budynki. Pani przyjechała i okazało się że pieniądze nie są duże bo ubezpiecznie kombajnu na kwote 40000 PLN na okres 4 miesięcy + obowiązkowe OC wyszło chyba około 150 zł.

 

Sorki za częściowy OT :)

 

Od pożaru czy innych zdarzeń nikt Ci nie każe się ubezpieczać ale OC musi byc bo w razie wypadku mogą być nie małe problemy. Przeglądów żadnych nie potrzeba ponieważ jest to nierejestrowana maszyna samobieżna. Przeglądy są przy pojazdach rejestrowanych.

 

Pozdrawiam;)

 

a jaka firma ci ubezpieczała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

U nas tak samo nikt maszyny nie sprawdza do opłaty OC, podajesz tylko nr maszyny z tabliczki i już masz... My OC już kilka lat płacimy za kombajn, bo często przejeżdamy w żniwa przed drogi gdzie odbywa się duży ruch, a w razie wypadku jak nie masz OC to Ty leżysz... Teraz OC płacimy na cały rok (nie ma jak wcześniej na okres żniw lub 3-4 miesiące) i płacimy OC i NW 65zł...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja ubezpieczam każdą maszyne żniwną , i w tym roku zapłaciłem 1200 zł , a jest w tym - ciągnik do prasy , prasa , ciągnik do zboża , kombajn , ja i tata . Kombaj ubezpieczyłem na 100000 zł , bo niedalek facetowi się w żniwa spalił kombaj przy lesie , i las przy okazji , a spaliło się 27 ha lasu , pól uprawnych nie licząc , a facet akurat w tym roku nie zapłacił za ubezpieczenie , i tera buli do państwa za las . Ja twierdze , że ,,Strzeżonego pan bóg strzeże " , bo na 100% jak nie ubezpiecze maszyn , to na 100% się spalą . :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja tez ubezpieczam kombajny ale na okres 3 miesiecy.Nie daj boze jak jedziesz droga i zachacz kogos hederem albo niech nawet ktos w ciebie uderzy to kłopotu co nie miara,a tak problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76
Teraz OC płaccimy na cały rok (nie ma jak wcześniej na okres żniw lub 3-4 miesiące) i płacimy OC i NW 65zł...

 

A możesz kolego Marcin91 zdradzic jaki to ubezpieczyciel i czy ta stawka jest dzieki zniżkom.

 

Edit:

Z OC nie bedzie wiekszego problemu, natomiast z AC ubezpieczaja maszyny i samochody do 10 lat. Czyli nie starsze niz 10 lat. :)

A samo OC ze znizkami ma kosztować 65zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Mamy ubezpieczony w PZU... Dokładnie się pytałem jest 46zł OC i 22zł NW... Czyli całość 68zł... A czy to ze zniżkami jest brane to nie jestem pewny, bo nie pytałem dokładnie... Ale jak się zapytam taty to tu dopisze...

 

Może zrobie mały OT, ale nasz Zetor 12111 jest zarejestrowany na tate i mnie jako współwłaściciela i ze zniżkami OC płacimy coś około 30zł... Aż się zdziwiłem, że tak mało...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Byłem dziś zorientować sie jak wygląda ubezpieczenie kombajnu od pożaru i ciągle jest mi wesoło z racji odpowiedzi jaką uzyskałem. Mianowicie ową maszyne można bez problemu ubezpieczyć na wypadek pożaru na prawie dowolną kwote, jednak polisa obejmuje kombajn tylko na terenie garażu ;) Jak sie spali na polu to nici z odszkodowania. Nic tylko wstawić bibzona do garażu, otworzyć drzwi i czekać aż go trafi piorun :) Naturalnie podziękowałem za taką "ochrone". Żałosne :)

 

A jak jest u Was z warunkami ubezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Nie żli ci agenci prawie jak Bond,a prawda jest taka że jest to maszyna rolnicza samobieżna i jeżeli młócimy na swoich polach,i dojeżdżamy do swoich pól,kogokolwiek zahaczymy lub spalimy idzie to wszystko z oc rolników,w sumie płacimy to oc za hektary które posiadamy i po to ono właśnie jest,tak samo jak zwierzę gospodarskie lub pies wpadnie pod lub na samochód wybiegając na ulicę,kiedy świadczymy usługi musimy się dobezpieczyć dodatkowo,indywidualnie,tak samo oc rolników chroni nas przed roszczeniami osób ulegających wypadkom na naszych polach np.podcas robuy sezonowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

Ja ubezpieczam na cały rok w PZU za 60 zł


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ubezpieczał ktoś starszy kombajn? Firmy ubezpieczeniowe nie robią problemów przy starszych maszynach? Słyszałem tez od kogoś, że trzeba miec 12kg proszku gaśniczego na kombajnie aby go ubezpieczyc, czy to prawda?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Nie wiem jak to jest, ale ze 2 gaśnice zawsze trzeba mieć na kombajnie sprawne oczywiście. A przy ubezpieczaniu to jak mieliby przyjeżdżać i sprawdzać czy masz te 12kg proszku gaśniczego czy jak? Ja mam BIzona z 87r i ubezpieczam bez problemu.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Koledzy potrzebuje porady mialem bizona było wykupione OC i NNW i to na rok, teraz juz dawno go nie ma a rachunki dalej idą i odczepic sie nie można, co mi poradzicie??? Z tego co wiem OC nie jest obowiązkowe to raz, dwa że z ubezpieczenia rolniczego podlega ubezpieczenia operatora jak i maszyny jak sie orientowałem,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Piszesz wypowiedzenie umowy i tyle Dodatkowe OC na kombajn jest zupełnie zbędne DLA ROLNIKA więc nie wiem czy ubezpieczyciel miał w ogóle podstawę aby automatycznie przedłużyć polisę która się skończyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bakster1    0

Witam. Mam następujące pytanie kupiłem bizona i chcę go przyprowadzić na kołach do domu i chciałbym wiedzieć jak jest z tym OC trzeba wykupić na transport czy nie. Jeszcze jedno czy na kategorie B można nim jechać.

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Juras112358
      Cześć! Kupiłem ostatnio pierwsze w życiu auto. Muszę kupić ubezpieczenie i szukam w internecie jakichś ofert. Możecie mi polecić coś? Mam używane renault megane classic. Czy dla młodych są jakieś ma start oferty? Macie jakieś doświadczenie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj