mtracz

OC na Kombajn

Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja co roku na żniwa wykupuje OC i AC na Bizona. Z tego co wiem to chyba jest obowiązkowe jeśli jeździ po drogach publicznych. Ja na twoim miejscu bym wykupił bo to jednak pewniej jedziesz jak coś się stanie płaci ubezpieczyciel a nie ty z własnej kieszeni

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak chcesz to nikt ci nie zabroni wykupywania takiej polisy , chyba nie czytałeś wspomnianego art 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ja w Wielką Sobote tez przyprowadziłem Bizona i jak sie pytałem w KPP to mi mówił policjant że to zależy od ubezpieczyciela jak sformułowana jest umowa. Dzwoniłem do PZU to mi powiedziano że muszę wykupić dodatkowe i obliczyła mi na 200zł, później jeszcze dzwoniłem do HDi tam gdzie mam pojazdy to też muszę mieć tylko, że jak kupujesz kombajn a wcześniej nie miałeś to jeszcze przez miesiąc możesz jeździć z polisy (o ile poprzedni właściciel miał wykupione OC z tyt prowadzenia gosp) czyli podobnie jak auto kupujesz to też przez 30 dni możesz jeździć a później zgłosić do ubezpieczyciela. Suma summarum nie wykupowałem dodatkowego tylko podpierałem się na tej ustawie co kolega wyżej podał ale na żniwa i tak wykupie OC od pożaru (bo to chyba tego nie obejmuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AC na Bizona?? Jaki ubezpieczyciel daje, ile kosztu i od czego "chroni"??

Przy ubezpieczaniu budynków ubezpieczam też mienie ruchome- więcej rzeczy pod to można podłączyć niż w przypadku w.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiem o takim stanowisku PZU, dostałem taką samą odpowiedź w zeszłym roku (jest to jest prawda ale nie odnosi si do rolników pracujących swoim kombajnem i użytkowanym dla potrzeb gospodarstwa czyli punkt 2. Przepis ust. 1 stosuje się również, jeżeli szkoda powstała w związku z ruchem

pojazdów wolnobieżnych w rozumieniu przepisów prawa o ruchu drogowym,

będących w posiadaniu rolników posiadających gospodarstwo rolne i użytkowanych

w związku z posiadaniem tego gospodarstwa rolnego.), świadczone ogólne ubezpieczenia muszą być zgodne z obowiązującym prawem.

Podaj Im podstawę prawną i zapytaj Ich czy je będą respektować.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bakster1    0

Jak byłem na policji żeby się spytać właśnie o sprowadzenie na kołach bizona to powiedział mi że muszę mieć ukończony kurs kombajnisty i wykupione OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wprowadzili Cię w błąd, niestety.Jak kombajn użytkujesz zgodnie z punktem 2 podanym wcześniej, to dodatkowego OC nie musisz wykupywać.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Jak byłem na policji żeby się spytać właśnie o sprowadzenie na kołach bizona to powiedział mi że muszę mieć ukończony kurs kombajnisty i wykupione OC.

bzdury i tyle ,osobiście dopłacam 50 zł do polisy oc i mam na kombajn i koparke ubezpieczenie na cały rok....ale jak czytam to co podał kolega to więcej nie dopłacę.... TYLKO ciekawe czy ta ustawa jest aktualna?

 

 

No i okazuje sie że jest nie aktualna -http://www.gu.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1998&catid=121&Itemid=148 więc pojazd wolnobierzny nalerzy ubezpieczyc przed wprowadzeniem do ruchu...

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

bzdury i tyle ,osobiście dopłacam 50 zł do polisy oc i mam na kombajn i koparke ubezpieczenie na cały rok....ale jak czytam to co podał kolega to więcej nie dopłacę.... TYLKO ciekawe czy ta ustawa jest aktualna?

 

 

No i okazuje sie że jest nie aktualna -http://www.gu.com.pl...=121&Itemid=148 więc pojazd wolnobierzny nalerzy ubezpieczyc przed wprowadzeniem do ruchu...

 

Kolego, to jest ta sama ustawa, sprawdz datę wejścia w życie. Ten link co podałeś to liczy się do osób prowadzących działalność gospodarczą gdzie ubezpieczenie OC nie jest obowiązkowe. Rolnicy z tytułu prowadzenia gospodarstwa muszą obowiązkowo wykupić OC które to obejmuje też pojazdy wolnobieżne jak np. kombajn.

 

A mam taką kwestie jeszcze a mianowicie żeby prowadzić kombajn wystarczy B bądz T a jak się sprawa ma jeśli jest kombajn i wózek z hederem z tyłu? trzeba mieć T? (ewentualnie be ce?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Ja swojego Bizona prowadziłem(60km) na OC budynków.Tak mi doradziła moja agentka z PZU.Tylko co rok wykupuje specjalne ubezpieczenie(od ognia,pioruna...)Nie wiem czy na B możesz prowadzić najlepiej mieć zrobiony kurs! Ja byłem w takiej komfortowej sytuacji że ten co sprzedawał, to mi go przyprowadził za drobnym wynagrodzeniem i nie musiałem sam śmigać, choć kurs kombajnisty posiadam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego mylisz się, dotyczy to rolników a nie podmiotów gospodarczych. Cytuję:

Art. 50.

1. Z ubezpieczenia OC rolników przysługuje odszkodowanie, jeżeli rolnik, osoba

pozostająca z nim we wspólnym gospodarstwie domowym lub osoba pracująca

w gospodarstwie rolnym rolnika są obowiązani do odszkodowania za wyrządzoną

w związku z posiadaniem przez rolnika tego gospodarstwa rolnego szkodę,

której następstwem jest śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia bądź też

utrata, zniszczenie lub uszkodzenie mienia.

2. Przepis ust. 1 stosuje się również, jeżeli szkoda powstała w związku z ruchem

pojazdów wolnobieżnych w rozumieniu przepisów prawa o ruchu drogowym,

będących w posiadaniu rolników posiadających gospodarstwo rolne i użytkowanych

w związku z posiadaniem tego gospodarstwa rolnego.

Art. 51.

Ubezpieczeniem OC rolników jest objęta odpowiedzialność cywilna rolnika oraz

każdej osoby, która pracując w gospodarstwie rolnym w okresie trwania ochrony

ubezpieczeniowej wyrządziła szkodę w związku z posiadaniem przez rolnika tego

gospodarstwa rolnego.

 

Spójrz na ten link

http://msp.money.pl/akty_prawne/dzienniki_ustaw/ustawa;z;dnia;22;maja,dziennik,ustaw,2003,124,1152.html

przeczytasz, że

wejście nastąpiło 01.01.2004

Status aktu prawnego:Obowiązujący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

dobra ,teraz mam jasność że naciągają mnie na 50 zł. Kurs kombajnisty potrzebny jest jak jesteś pracownikiem zatrudnionym jako kombajnista,jako właściciel gospodarstwa nie potrzebujesz żadnych dodatkowych uprawnień wystarczą prawo jazdy.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak kosisz tylko u siebie to kursu na kombajn nie potrzebujesz, chyba, że chcesz go zrobić dla samego siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

z tym kursem to bardzo różnie mówią, ponoć jest potrzebny dla ubezpieczycieli w przypadku problemów z AC.

Co w przypadku kiedy rolnik nie ma OC? bo niektórzy ubezpieczyciele sprzedaja oc rolnika tylko jako opcja do ubezpeczenia budynków, a rolnik nie ma budynków


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Tak można gdybać potrzebne nie potrzebne, ale może nie każdy o mało uniknął kraksy kombajnem z innym pojazdem, lub ktoś mu wjechał pod heder czy z boku wyskoczył pod kombajn, czy nawet najbardziej realne czyli zarysować komuś samochód przy mijaniu na drodze, różne są przypadki, ale jeżeli coś się stanie to pierwszego co się czepią to oc i kurs kombajnisty dla samego siebie, dla spokoju niech leży ten kwitek.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Tu kłaniają sie przepisy o ruchu drogowym ...niestety jak nie odepniesz hedera pow. 3 m i ktoś Ci wiedzie to co Ci z tego kwitka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioBar    0

Ja swój kombajn podciągnąłem do budynków w HDMI, bo agent powiedział mi, że wszyscy tak robią. A nie rozumiem jak po drogach wystarczy B, a do koszenia trzeba mieć kurs?? Przecież na polu mogę robić co chcę, jaka kara grozi mi za koszenie bez kursu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak kosisz sam u siebie to nie potrzebujesz takiego kursu.

"Dokształcanie w przypadku rolników indywidualnych jest dobrowolne i leży w gestii zainteresowanych a ukończenie kursu obsługi kombajnu czy innej maszyny rolniczej jest traktowane jako podwyższenie kwalifikacji"

Jest to fragment odpowiedzi Prezesa KRUS http://www.senat.gov...owski/0905o.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam kilka lat temu znajomy namówił mnie  bym wykupił OC na kombajn w razie "W" płaciłem składki roczne tak mi polecił agent dawniej było coś ok 50zł, w ubiegłym roku już 87 zł jeszcze to jakoś przeżyłem a teraz przyszła mi odnowiona polisa i kwota do zapłaty 370zł, w jakim my kraju żyjemy że składka w ciągu roku wzrasta ponad 4 krotnie, to się nazywa dobra zmiana  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A które firmy mają najniższe OC bo w tym roku dużo podniosło składki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

A ciągnik również jest maszyną wolnobierzna a każdy wykupuje OC. W przypadku kombajnu OC jest przydatne również na polu gdy zapali się od naszego kombajnu zboże sąsiadów wtedy ubezpieczenia pokrywa straty sąsiada. Wtedy również ubezpieczyciel żąda od nad uprawnień do prowadzenia kombajnu czyli prawa jazdy b lub t, oraz kursu obsługi kombajnu. Sprawdza czy kombajn wyposażony był w dwie gaśnice minimum 5kg każda (w Polsce mamy 6kg) jedna z pianą druga z proszkiem, oczywiście z ważna legalizacja i tu ciekawostka że nawet życzą sobie dowodu zakupu-takie kruczki maja w umowach. Sam jestem ciekaw ile kosztuje teraz OC. I jak jest ze starszymi maszynami które mamy od lat i nie mamy na nie żadnych dowodów zakupu ani innych dokumentów na podstawie których można wypisać takowe ubezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Juras112358
      Cześć! Kupiłem ostatnio pierwsze w życiu auto. Muszę kupić ubezpieczenie i szukam w internecie jakichś ofert. Możecie mi polecić coś? Mam używane renault megane classic. Czy dla młodych są jakieś ma start oferty? Macie jakieś doświadczenie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj