malopolanin64

WOM ślizga Fendt 309 LSA 91 rok

Polecane posty

malopolanin64    399

Panowie mam pytanie odnośnie WOMU zauważyłem ostatnio że zaczął przyślizgiwać więc otwarłem ta pokrywke pod kabiną gdzie sa tarczki czy można ta śruba co je trzyma dociągnąć je czy juz jedynie wymiana wchodzi w gre?

kosti68    17

Niestety, ale zadnej sruby tam nie dociagniesz, zostaje ci tylko wymiana przynajmniej tarczek lub w najgorszym wypadku calego sprzegla. Bardzo wazne jest rowniez ustawienie sprzegla po wymianie tarczek, w przeciwnym wypadku nowe tarczki dlugo nie pociagna.

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

pawel4106    10

a apropo womu w 309. mam wom odpalany z przycisku czy da rade to jakos wyregulowac zeby wlaczal sie plynnie(delikatnie) a nie tak agresywnie jakby ktos mlotem uderzal ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

malopolanin64    399

Na przyszlośc jakby sie ktos borykal z problemem to da sie wyregulowac WOM w tym fendcie. Wyciągłem podkładki dystasowe z pod sprężyn i wałek super śmiga a tarczki jeszcze sporo pochodzą.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Lukecki
      Witam, jak w tytule, pod obciążeniem dźwignia wyskakuje (cofa się) 
      Odjechaliśmy tylnym mostem no i chcemy jakoś zdjąć te dolne przesuwne koło napędzające WOM (ta tulej) no ale tych widełek nie ma jak zdjąć, tak samo widełki przeszkadzają żeby wysunąć tą tulej, jak to zdjąć? Zdejmować Podnośnik i odkręcić cały WOM z koszem? 
    • Przez AdeXZet
      Panowie mam problem z wałem wom w prasie new holland br 6090, a mianowicie stałem się posiadaczem takiej prasy lecz oryginalny wałek jest pozbawiony osłon i chciałbym go wyposażyć we właściwe osłony, lecz nie wiem jakiej jest produkcji, znalazłem w internetowym katalogu części numery potrzebnych mi części ale google po wpisaniu tych numerów nie może nic znaleźć. może ktoś z posiadaczy mógłby podesłać mi jakieś informacje o takim wałku lub ktoś wie gdzie mógłbym taką osłonę znaleźć. 
    • Przez LeszekJędrzejczak
      Witam. Mam problem z wom. Po załączeniu na ciepłym oleju wałek startuje ale po chwili zaczyna migac cisnienie skrzyni. Nastepnie walek sie rozlaczy i miga kontrolka od wałka. Sprawdzone cisnienie na porcie jest slabe wiec stwierdzam ze problem jest na koszu. Moje pytanie brzmi: Jak dobrac sie do kosza? czy trzeba rozpoławiac ciagnik? czy moze uda sie to zrobic od tyłu? no i czy sa jakies niespodzianki typu ze cos trzeba skrecic zeby podczas demontazu sie nie posypało. 
      Ciagnik to MF 3070 z 1987r,  
    • Przez arturwojtowicz
      Hej, mam problem z Case Farmall 85A , 16r. mianowicie wałek wom jakby cały czas lekko ciągnął, nie chce się do końca rozłączyć. Wygląda to tak, że gdy traktor jest uruchomiony i próbujemy włączyć wałek gałką zalezny niezalezny to jest zgrzyt i wałek odrazu pracuje , jak włączamy go odpowiednią drugą gałką to pracuje w pełni ale po wyłaczeniu nadal obraca próbuje napędzać podpiętą maszyne, np. siewka bedzie latać normalnie, np prasa to wtedy zaczyna delikatnie po kawałku obracać komorą. Traktor prosty, wersja bez ehr itd. Sprawdzone wszystkie linki itd, zdjąłem koło, bak i podregulowałem pompke/wysprzęglik wałka ponieważ jest tam regulacja którą widać na załączonym zdjęciu, wkręciłem ile się dało ponieważ dopiero wtedy problem znikł, wszystko zaczęło normalnie dzialać lecz nie na długo bo może na 2 tygodnie i problem powrócił, więcej już nic nie wyreguluje i teraz pytanie czy ta pompka do wymiany? A może jest rozbieralna i w środku coś mogło się uszkodzić jakiś uszczelniacz przepuszcza czy coś. Czy może problemu szukać gdzieś indziej? Swoją drogą przepracowane dopiero 600 mth od nowości 😐 Dzieki za wszystkie podpowiedzi.

• Przez pWnedMTZ
      Witam panowie, tak jak w temacie, nigdzie nie mogę znajsc informacji czy brona aktywna Rabewerk wmke można pracować na 1000 obrotow?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.