marcin z małopolski

Lemken Opal

Polecane posty

Chodzi mi o te cyfry w nazwach np Lemken Opal 90 albo 110 labo jeszcze inne. Co one oznaczają?? Bo mam na oku własnie taki pług 3 skibowy lemken opal 90 i próbuje rozszyfrować to nazewnictwo.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

z tego co wiem to jest chyba wymiar krztaltownika z ktorego zrobiona jest rama pługa, czym jest wiekszy tym lepiej bo solidniejszy.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jest to profil ramy - im wiekszy numerek tym wiekszy plug - tym cieższy i tym wiecej bedzie zabierał


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

nie orientujecie sie moze ile kosztuje "caly zestaw" nowych elementow roboczych do pluga lemken opal 110 - cztery skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Tanio nie bedzie.Do mojego Krona taki zestaw kosztuje ponad 6500zl i to z UNIROLU wiec mysle ze do Lemkena bedzie podobnie,chyba ze z oryginalu bedziesz brał to na pewno bedzie wiecej.Kumpel ma lemkena to za lemiesz nawet 260 musi płacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

to w takim razie lemiesze lemkena musze byc duzo bardziej zywotniejsze w porownaniu z UG bo to jest nie mozliwe zeby tyle za lemiesze placic co dwa lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

no wlasnie tez mi sie to cos za drogo wydawalo

 

nie wiem ile masz skib ale za 6500 zl to masz dobry 3 skibowa obrotowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Za 6500 kupisz dobry pług 3 skibowy nie powiem ale do nowego to mu bedzie brakowac,wiec jak sie zurzuje to co sprzedasz i kupisz nastepnego? Lepiej wyremontowac na nowych elementach i masz nowy pług (4skibowy obrotowy)za 6500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Wejdź na strone Unirolu tam są ceny. Ja płaciłem za lemiesz do Lemkena chyba poniżej 100 zł, tylko mam dłuta przychodzące z czoła a nie na lemiesz, więc dłuta są droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

szczewko zgadzam sie

ale wymiana elementow roboczych za 6500 jest raczej bezsensowna i watpie by takie elementy byly az tak drogie bo nowe elementy robocze nie moga przewyzszac cenowo pluga uzywanego...bezsens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Oj moga byc drozsze niz urzywany pług. Odkladnia 488 zl,piersi po 112zl,lemiesz z dłutem cos kolo 180zl,płoz nie pamietam ale jak to wszystko pomnozysz przez 8 elemontów roboczych to wychodzi ladna sumka.

 

Własnie sie loguje na Unirolu to bede znał dokladne ceny do Lemkena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Nie moge sie zalogowac bo mialem juz kiedys konto ale nie wiem dlaczego zostało usuniete.Chcialem zalozyc nowe ale sie nie udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

ja posiadam lemkena opal 110 3+1... tez powoli będe mósiał sie przyszykowac do wymiany elementów roboczych... ja tu widze sens wymiany znajdź mi pług pokroju opl 110 4 skibowy za 6500zł z nowymi elementami na których zaożesz ładny kwał pola ok 250ha)... raczej nie znajdziesz po cena jka trzeba dac z a tak pług wacha sie w granicach 10000-12000zł... symbol oznacza materiał z jakiego zrobiona jest rama i wiekszy tym większy pług cięższy i wogóle szerokosc... pozatym zobacz jak wygladają oryginalne elementy robocze... zbudowane z 2 warstw konkretne... nie to co polki UG gdzie zaożesz 20ha i odkładnie do wymiany...;/ myśle ze opłaca sie wywalić tyle poeniedzy pozatym nie mósisz wszystkiego naraz... stoponiowo... powoli z czasem...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

zacznijmy od tego ze jakby bylo 250 ha do obrobienia to 6.500 zl to nie jest duza kasa wiec sytuajca jest zupelnie inna... u mnie sytuacja jest inna bo jest do obrobiena 15 ha i chcialem sie dowiedziec ile by kosztowala wymiana lemieszy odkladnic i przedpluzek(4 skiby) i po jakim czasie nastepna wymiana??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

Ty mnie źle zrozumiałeś... ok 250ha można zrobić na nowym zestawie... wiesz co.. z tyłu na odkładni jest numer zaczynający sie od 3 liter spisz sobie ten numer bo teo jest typ odkładni i wtedy idź do sklepu i pytaj ile taka odkąłdnia kosztuje o ile mi wiadomo lemken ma 50 typów odkłądni... lub napisz do mnie na gg to dma Ci namiary na serwis;)


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

sorki rzeczywiscie zle zrozumialem

jak na jednych lemieszach mam zrobic ok 250 ha to taka kase mozna dac za lemiesze,odkladnie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deerefarmer    0

Odkładnice do pługa LEMKEN OPAL 110 w firmy unirol kosztują 400zł sztuka odkładnica do tego pługa Orginal Frank kosztuje 550 zł, pierś odkładnicy 73 zł , lemiesz 140 zl, dłuto 40 zł, lemiesz przedpłużka 36 zł, płoza typu A42 70 zł, element przed płozą 30 zł , przy większych zakupach dostaniesz w UNirolu dosyć dobry rabat Polecam tą firmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

zobaczcie zamienniki MELBRO-grene,GRANIT-agromy są tańsze i solidne,

jest możliwość nawiercenia otworów pod Grudziądz{lemiesze}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Witam

Warto kupic Opala 90 jeszcze z piersiami okrągłymi? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jest jakiś sposób żeby teraz sprawdzić czy pług jest prosty?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj