karol

Bogballe

Polecane posty

armo    0

dziś nabyłem Bl 600 i mam pytanie do użytkowników, w tabelach wysiewu są ustawienia zarówno lewej dźwigni (ilość wysiewu), jaki i prawej (prawo/lewo), byłem przekonany że prawa dźwignia jak na 0 to wysiew równomierny na obie strony, apel do użytkowników o podzielenie się ustawieniami potwierdzonymi w boju, np dla saletry, mocznika itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Kolego armo, tak jak pisałem wcześniej posiadam bl 600. Również myślałem że jak wajcha (lewo/prawo) ustawiona jest na zero to jest równomierny wysiew na obie strony, ale jednak z prawej strony (jak jedziesz ciągnikiem) wysiewa więcej i dlatego sieję na okrętke a nie raz koło razu. A po za tym jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armo    0

dysponuję "własnoręcznie" przetłumaczoną instrukcją do BL, jak ktoś potrzebuje piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armo    0

na razie miłą pracę zakłóca zapieczony WOM na wałku przekładni, nie to że mi to bardzo przeszkadza, ale rozbite są krzyżaki na przegubie przy przekładni i muszę je wymienić a na rozsiewaczu to trochę ciężko, poszło już 1,5 puszki coś ala WD-40, było grzanie, pukanie bez sukcesu na razie, nawóz swoje zrobił, jednak niemiec nie dbał aż tak bardzo :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Coś w tym musi jednak kolego być, bo ja kupiłem bl 600 i też jest wałek zapieczony, ale narazie go nie ruszam, jak będę miał jakąś awarie to przy okazji i to się poprawi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armo    0

pierwsza akcja BL za mną, ustawienie zgodnie z fabryczną tabelą wysiewu dla NPK granulowanych, wysiew saletry 150 kg/ha, lewa dźwignia 1 1/4 prawa dźwignia 5 góra, bardzo dokładnie i równomiernie, C-360 III bieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

Polecacie rozsiewacz bogballe M1 Trend, równo rozsiewa na 15m i nie mieli nawozu? Ile mógłby być warty taki z ok 2001r? Czy lepiej nowy polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leman    0

Witam

 

Mam nowy rozsiewacz Bogballe L1 Plus 1150 kg i w instrukcji nie mogę doczytać się jak ustawić szerokość pracy. Czy może ktoś mi wytłumaczyć jak ustawić w nim szerokość roboczą bo rożne czytałem opinie w internecie: że przez zmianę obrotów wom inne że przez regulacje kąta rozsiewacza i że przez ustawienie łopatek. Ścieżki mam co 15 metrów proszę o pomoc jak prawidłowo go ustawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wszystkich posiadaczy rozsiewaczy do nawozu firmy bogballe. Co o nich sądzicie ? Warte uwagi ? Bo chyba cenowo wychodzą znacznie lepiej niż np. Kverneladn. Jak długo je posiadacie ? ;) jakieś usterki, opinie ? Bo tak szczerze powiedziawszy to w mojej okolicy nie spotkałem się z czymś takim. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teściu ma i po 5 latach  już go nie chcę, z mocznika robi pył, nie wiem może tylko u niego, on ma 2,5 t  jeszcze bez lewych obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

Witam mam zamiar kupić roziewacz tej marki, musi w niego wejść min 1t, tarcze najlepiej z kwa sówki  i możliwość zamknięcia jednej strony hydraulicznie, rozsiew od 12-18m myślałem o typie EX/W ale nie wiem jakie parametry dokladnie ma ten rozsiewacz, ktoś coś doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Witam zna ktoś z Was dealerów Bogballa w wielkopolsce? kogo możecie mi polecić? zamierzam kupić L2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Niby miałem kupić używanego kuhna, ale ostatnio wpadł mi bardzo ładny model bogballe DZ. I teraz tak; on nie ma obrotów talerzy prawo-lewo, bo to się chyba nazywa system TREND? Ma natomiast dodatkowe 2 łopatki (sprzedawca nie wiedział po co) i to pewnie do siania granicznego? Trochę czytałem na forum i z opowiadań rozsiewacze są bardzo dobre tylko lubią mielić przede wszystkim mocznik, a ja go stosuje i nie wiem co teraz zrobić? Czy po prostu za wysokie obroty są mieszadła czy od czego to zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
euro115    0

kupiłem nowego L2 plus jesienią, jeszcze go nie używałem, a teraz zauważyłem lekki wyciek oleju z przekładni pod talerzem. . Miał ktoś już problem ze szczelnością przekładni w tych nowszych modelach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

witam 

Zakupiłem bogballa bl100. Proszę o tabele wysiewu bądź jakieś własne zapiski dla polskich nawozów bo tabele ze strony bogballa w ogóle się nie sprawdzają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam mam pytanko czy w waszych bogballe mieszadło działa zależnie od talerza czy nie bo u mnie talerze się kręcą a ja mieszadło mogę złapać w rękę i zatrzymać wydaje mi się że nie jest to normalne jak jest w waszych sprzętach mój model to D1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

Wszystko masz w porządku. Mieszadło nie jest na sztywno połączone z talerzem, tylko jest na mimośrodzie dzięki temu mieszadło kręci się wolno i w przeciwną stronę niż talerz (specjalna konstrukcja tego pająka) i nie mieli nawozu. Pamiętaj o smarowaniu tego, bo jak się zapiecze to będzie się szybko kręciło i mieliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a i pamiętaj, żeby za dużo nie dać tam smaru, bo również zaszkodzisz-wypchniesz tulejkę i też będzie się ciężko kręciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apis94    0

 

Witam posiadam rozsiewacz do nawozu bogball bn 500 zaraz będę siał nawozy a nie umiem go kompletnie ustawić pomoże ktoś ?? instrukcja z ich strony jest dla mnie nie jasna nie znam jezyka proszę o pomoć będę bardzo wdzięczny

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bromar    0

 Witam. Czy ktoś może użyczyć mi tabele wysiewu do rozsiewacza Bogballe DZ Trend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj