karol

Bogballe

Polecane posty

grantexxx    6

Witajcie,

Mam pytanie odnośnie tematu, głównie do posiadaczy siewnika Bogballe DZ TREND. Mamy taki siewnik w gospodarstwie od roku 2003 współpracuje każdego roku przy około 80ha gospodarstwie, jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu, głównie z powodu stanu lakieru po bądź co bądź 10 latach użytkowania, nie zawsze zgodnie z instrukcją :D (mycie itd.). Pytanie jest odnośnie tabel wysiewu. Fabrycznie kupiliśmy ten siewnik z ręcznym zamykaniem i tego dotyczyła instrukcja, a później domówiliśmy hydrauliczne zamykanie. Nigdy nie korzystaliśmy z tabel proponowanych przez producenta, sami sukcesywnie ustalaliśmy dawki, ale ostatnio zastanowiło mnie dlaczego to co podaje producent totalnie różni się od skali która sprawdza się w moim przypadku. Dziwi mnie to że skala na tym zamknięciu ręcznym jest do 4 kresek (1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 2.0) a w zamknięciu hydraulicznym do 8 kresek(1.0, 1.1, 1.2, ... 1.8, 2.0) i np. przy prędkości 12,7km/h polifoskę 8 sieję w ilości 200kg/h przy ustawieniu: 2 i 1/2 kreski a w tabelach tak bardzo się to różni, jak to rozumieć? jak u was to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Mam pytanko ad. rozsiewaczy typu B i BL (jedno talerzowe ). Miał może ktoś styczność z tym wynalazkiem, lub takowy posiadał ? Sprawdza się to rozwiązanie wysiewu? Idzie tym przyzwoicie usiać nawóz, czy to raczej sprzęt w stylu lejka - czyli z dokładnością wysiewu nie ma nic wspólnego? :) W moim przypadku, miałby wysiewać nawozy na śmieszną szerokość- 10m, Wg. znalezionej w necie instrukcji obsługi wygląda to pięknie, ale jak to się ma w praktyce?

Edytowano przez Stefano1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam kupiłem rozsiewacz Bogballe D1000 i mam pytanie jak z jego dokładnością siewu czy da radę dorzucić na 18m i czy rozsieje nim wapno? A jeśli ma ktoś tabele wysiewu oryginalną lub własną z obserwacji a był by w stanie się nią podzielić to będę bardzo wdzięczny z góry dzięki za pomoc wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelek185    0

Sprzedam łopatki wysiewające do rozsiewaczy Bogballe w cenach hurtowych. Gwarancja najniższych cen w Polsce.

Telefon: 531 200 908

Emial: zelek185@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Chłopaki jak chodzą wasze bogballe ? Bo muszę podjąć decyzję jaki rozsiewacz kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam DZ Trend od 2004 i sprawuje sie znakomicie ;) a jeszcze lepiej wyglada ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

@qbass24 zakupiłem ostatnio DZ Trend zrobiłem mu generalkę, myślę, że tak ładnego DZ'a jak mój nie ma w Polsce :) Miałem kupić nowy, ale zrobiłem tak jak napisałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Witam, kupiłem rozsiewacz bogballe bl 600  jednotalerzowy. Chciałem się spytać czy ma ktoś z was tabele wysiewu od niego w języku polskim, lub jeśli nie to orientacyjne numery i dawki nawozu.Oczywiście tabele są na stronie bogballe ale w języku niemnieckim i nic z nich nie rozumię. :wacko: Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc to bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@m4t3usz mozemy porownac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Kolego M4t3usz, bardzo dziękuje, ale ten pdf mam ściągnięty, i za cho...re nie mogę go przetłumaczyć. Korzystam z tłumacza gogle i za każdym razem wyskakuje mi błąd. Jeśli mógłbyś wstawić przetłumaczony to bym był bardzo wdzięczny. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

cześć, mam zaklepnay bogballe ex trend, czy ktoś mi może wytłu jak włącza się wysiew graniczny ? łopatki są do wysiewu 12-18 metrów, jak reguluję się poszczególne szerokości ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Czesc, od wlaczania granicznego masz dzwignie od przekladni i talerze obrajaja sie w druga strone i sieje granicznie. szerokosc poprzez kat rozsiewacza i ilosc obrotow walka. na bogballe.com masz tabele do wysiewu i wszystko wyjasnione ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a ma ktoś instrukcję obslugi po polsku do ex trend ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a mozesz doprecyzowac ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

witam. Stoję przed zakupem rozsiewacza i interesuje się modelem L2 chciałbym się dowiedzieć coś więcej o wyniesie granicznym tych rozsiewaczy czy ten system się sprawdza. Potrzebna pilna pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

Jest tak jak piszesz. Rozsiewacz dorzuci nawóz do następnej ścieżki. Na początku robisz wysiew graniczny - czyli (o ile dobrze pamiętam - naklajka powinna być koło przełącznika) dźwignię wyciągasz do tyłu rozsiewacza, ustawiasz się na początku pola tak, aby przejechać wokół pola mając granicę po prawej ręce (musisz skręcać w lewo) i rozsiewasz. Z tabeli odczytujesz ustawienia. Zwróc uwagę, że przy wysiewie granicznym zmniejszasz obroty wałka. Ja to ribię tak, przy wysiewie granicznym jadę bieg wyżej i na niższych obrotach. Wówczas tą samą prędkość a na wałku niższe obroty. Po tym jak zrobię granicę to się ustawiam w nasstępną scieżkę, przełaczam tarcze na wysiew normalny i jadę. Stosuję rozsiew na 21 m i bardzo dokładnie wysiewa. Jestem w pełni zadowolony z L2.

przy siewie granicznym zmniejszasz dawkę wysiewu czy jedziesz na tym samy ustawieniu co na reszcie pola?

Ja mam problem ze skalibrowaniem. Sieję już 4 sezon i nie mogę się zabrać za właściwe skalibrowanie. Mam wysiew o 20% mniejszy niż zadany w komputerze i o tyle zwiększam dawkę ale to mi się nie podoba i musze go w końcu skalibrować. Przyznam, że na początku podjąłem taką próbę ale nie wyszło. Zrobiłem to w garażu i tarcza z lewej strony siała na cały garaż ... :) Wcześniej źle zliczał ha ale to już ustawiłem korektą impulsów na 100m.

Czy skalibrowanie L2 nie jest trudne?

generalnie system graniczny w rozsiewaczu L2 się sprawdza o ile precyzyjnie dostosujemy wysokość rozsiewacza i obroty tarcz, które powinny wynosić ok 400 obr/min. Dotyczy to sytuacji kiedy do granicy jest połowa ścieżki technologicznej na 18m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam potrzebuje pomocy z rozsiewaczem Bogballe D1000 otwarty na maksa czyli na 6 i nie może wysiać 200kg saletry na ha jak złapę za talerz to drugim mogę kręcić i ten trzymany się nie kręci co może być nie tak bo to jest masakra co może być może ktoś coś miał podobnego. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

witam

prosze o opinie użytkowników bl 600-na ile m sieje,czy jezdzicie raz przy razie czy na okretkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Witam Cię kolego, od niedawna jestem posiadaczem bogballe bl600 i jestem z niego bardzo zadowolony. Rozsiewa nawóz na średnio 12m. Ja staram się jeżdzić nim na okrętke ponieważ zauważyłem że z lewej strony jakby siał mniej. Nie dawno sam szukałem do niego tabeli wysiewu, ale wszystko wyszło w polu. Jeśli jeszcze miałbyś jakieś pytania to z przyjemnością pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj