karol

Bogballe

Polecane posty

karol    34

Niedawno kupiłem rozsiewacz BOGBALLE L2 może ktoś z Was ma podobny?? co sądzicie o tych rozsiewaczach?? Kolega ma podobny tylko, że starszy jest z niego zadowolony dlatego też kupiłem a Wy co o nich sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Mam takiego dopiero rok, 1150 litrów, sieje b. dobrze z wyjątkiem brzegów pola - podczas jazdy w ścieżkach - wcześniej miałem amazone który lepiej dosiewał, przeszkadza mi w nim to ze po objechaniu pola dookoła trzeba wysiaść i maszerowac na tył zmienic kierunek obrotu tarcz, rowniez zamykanie prawej strony ma ręczne, ale gdy sie juz pole objedzie dookola to pozniej pracuj bdb:), mam w nim oryg. swiatla- fajnie zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

dobry wątek B) ciekawi mnie ten rozsiewacz, i moim zdaniem wygra z konkurencją jakim jest Amazone i Khun

 

 

za zawieszana M3 w wersji 4050l prawie full opcja bez wózka 55 tyś zł netto

 

Też jestem ciekaw opini uzytkowników, bo marka w moim rejonie prawie ze nieznana.

 

@ktos

a jaką masz przekładnie tam? DO granicy czy OD granicy?

 

zmiana kierunku obrotu tarcz moze byc zmieniana w ciagniku, trzeba tylko sobie to zamówic. Im bardziej goły tym wiecej 3ba sie narobić <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Nie rozumiem pytnia o przekładnie? Przeciez w zalezności w która stronę obracają sie tarcze to sieje DO lub OD granicy, natomist zmiana kierunku obrotu tarcz moze byc rzeczywiscie zmieniana w ciagniku za pomoca linki :huh:, ale i tak sam sprzedawca twierdził że trzeba wyjść i poruszać tarczami aby "tryba" zaskoczyły, wiec szkoda mi bylo na to kasy, samo zamykanie jest hydraulicznie sterowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

@ktos

Jak rozumie twój rozsiewacz jest Bogballe M2 ?bo L2 to rozumie ze pomyłka bo nigdzie takiego rozsiewacza nie widze...

 

mozna sterowac zmiana kierunku za pomocą silniczka elektrycznego, jest taka opcja. Przynajmniej tak sie dowiedziałem :huh: Musze to jeszcze raz sprawdzić :|

 

a przekłądnie są dwie ( w sumie to 4 opcje)

 

Trend UniQ (lub podwójna przekładnia Trend UniQ)

TrendCon (lub podwójna przekładnia TrendCon)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

@mav

Nie pomyłka- mam L2- model ten pojawil sie w grudniu 2005 roku, mój o ile się nie mylę ma mechaniczną przekłądnię TREND, Ty mowisz o maszynie kilkakrotnie droższej ale za to tez z przekladniami sprzężonymi z Calibraoterem, wagą itp., L2 kosztuje ok. 13 tys. netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

ja kupiłem L2 za 12 000zł netto z nadstawką w sumie 1150 litrów hydrauliczne zamykanie, zamykanie prawej strony. kolega ma takiego i widziałem jak pracuje w porównaniu z Amazone jest prostszy w obsłudze no i tańszy.

A to wychodzenie żeby zmienić kierunek tarcz nie jest takim problemem. na jednym polu wysiadasz tylko 2 razy i to wszystko. Wolę wysiąść nią dać 2800zł netto za limiter przy Amazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

chciałbym ale wziąłem go na SPO a we wniosku mam 10200 zł i nie mogę tego przekroczyć więc muszę się cieszyć z tego co mam. Zamykanie jest mechaniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

A co sądzicie o CALIBRATOR UNIQ do rozsiewacza L2PLUS???

 

ja się ogólnie sprawuje taki rozsiewacz - LEPSZY od AMAZONE ZA_M 900????

 

czy może SULKY DPX?????

 

doradzicie jaki wybrać?!!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Nie mam porównania, ale mam dpx-a i moim zdaniem to świetny rozsiewacz. Bardzo równo i dokładnie wysiewa, łatwo go wyregulować... Zaletą jest użycie linek zamiast hydrauliki , bo słyszałem o problemach z hydrauliką w polskich rozsiewaczach.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterek    0

bogballe jest bardzo dobrym rozsiewaczem. mam dz750 z 1996roku, i jak do tej pory nic sie z nim nie dzieje....poza rdzą...

nie wiem ile set ton wysiał, ale licząc po 220 ton nawozów na rok w gospodarstwie to daje ładny wynik., a i usługi nim robiłem.

najlepsze jest to,że mam załozone pierwsze łopaty... nadstawe dorobiłem do 1800l(około) i rama wytrzymuje.

od tej wiosny pracuje nowym za-m1500 tronic z nadstawą 1000l. super dokładna maszynka-jak dobrze skalibrujesz nawóz to wysiewa co do kilograma.komputer amatron+ na jesień będzie spięty z gps-em do precyzyjnego dawkowania P i K.

oczywiście limiter z czujnikiem położenia i hydrauliką to podstawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja mam Bogballe DZ Trend (1500kg) 2004r. REWELKA!!!

DO WSZYSTKICH! Jeśli użytkujesz Bogballe'a, to w instrukcji obsługi Bogballe jest napisane WYRAŹNIE, że po każdym użyciu maszyny (nie ważne czy będzie stała nie używana 2 dni czy miesiąc) MA BYĆ NATYCHMIAST UMYTA PO PRACY W POLU. I CO NAJWAŻNIEJSZE: CAŁA MA BYĆ DOKŁADNIE NAOLIWIONA (zakonserwowana). Tak jest w moim Bogballu. Użytkuję go zgodnie z instrukcjami i po 3 latach wysiewu różnych nawozów wygląda jak nowy. Niestety po pracy trzeba poświęcić 1,5 godziny czasu (wyjąć myjkę, umyć i następnie po wyschnięciu naoliwić), aby rozsiewacz po paru latach użytkowania wyglądał jak nowy

 

Jak ktoś chce mogę przesłać foty rozsiewacza na maila.

 

"JAK DBASZ TAK MASZ"


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

My dwa lata temu kupiliśmy sprowadzonego bogballa BL600. Sprzęt warty polecenia, ma jedną tarczę, a rzuca nawóz na 15 m. Poza tym jest bardzo łatwy w obsłudze, a do mycia można podnieśc zbiornik nawozu i łatwo umyc tarczę i zasobnik nawozu.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
Ja mam Bogballe DZ Trend (1500kg) 2004r. REWELKA!!!

DO WSZYSTKICH! Jeśli użytkujesz Bogballe'a, to w instrukcji obsługi Bogballe jest napisane WYRAŹNIE, że po każdym użyciu maszyny (nie ważne czy będzie stała nie używana 2 dni czy miesiąc) MA BYĆ NATYCHMIAST UMYTA PO PRACY W POLU. I CO NAJWAŻNIEJSZE: CAŁA MA BYĆ DOKŁADNIE NAOLIWIONA (zakonserwowana). Tak jest w moim Bogballu. Użytkuję go zgodnie z instrukcjami i po 3 latach wysiewu różnych nawozów wygląda jak nowy. Niestety po pracy trzeba poświęcić 1,5 godziny czasu (wyjąć myjkę, umyć i następnie po wyschnięciu naoliwić), aby rozsiewacz po paru latach użytkowania wyglądał jak nowy

 

Jak ktoś chce mogę przesłać foty rozsiewacza na maila.

 

"JAK DBASZ TAK MASZ"

 

 

he, każdy tyle wytrzyma przy takim użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja jak kupuje coś nowego to o to coś dbam, a nie stawiam po pracy nieumyte w krzakach <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a ja bym wolał w sezon przez tydzien używac a jak skoncze prace umyć, a nie codziennie to robic-tak jak mówiłem nie trzeba bogballe żeby wytrzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Rozsiewacz u sasiada chodiz super sieje dokladnie rowno miernie nawet owies rowno zasial kurde jak siewnikiem ;) sasiad ma o ladownosci 2 ton i i chyba sciezki co 15 jest spra3uje sie bezawaryjnie troche juz wysial chyba sa jego foty w galeri ale ogolnie extra nie wiem ile dali ale dopytam no juz dopytalem 16 tys


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Mam M2 base z calibratorem, przekładni Trend uniq, nadstawki, plandeka i takie tam. Do tego ład. big-bag bogbale bm 1250.

Jeśli chodzi o mycie, to wg. mnie jest trochę za dużo zakamarków, powinno byc więcej profili zamkniętych (no ale waga).

Chociaż elektronika jest świetnie zabezpieczona przed dostępem wody.

A z tym myciem bym nie przesadzał, jeśli bym miał myć po każdym użyciu , to chyba bym tylko mył rozsiewacz ;) . Ja myję tak ze 4 razy w sezonie i po każdym myciu oliwię.

Po takim obchodzeniu się mój rozsiewacz z 1995 NO43/1 nie ma śladów rdzy, na może tam gdzie ma otarcia i zadrapania jest minimalnie, no ale ponad 12 lat.

No a m2 jak zmyłbym oliwę i kurz to wygląda jak nówka po dwóch sezonach.

Jeśli chodzi o jakość rozsiewu, jeśli nic nie spieprzę i wszystko ustawie (typ łopatek, pochylenie rozsiewacza, obr. tarcz, próba kręcona) wg instrukcji i tabel to rozsiew jest ideał.

Jedyne co może przeszkadzać w tym rozsiewaczu no i mnie troche wkurza, to że jest chyba zbyt duża prędkość tarcz rozsiewających (no ale obr. muszą być wg. instr.), powoduje to że nawóz sie troche pyli i po całym dniu pracy to z tyłu prawie nie widać koloru rozsiewacza tylko kolor nawozu, no i jest tego nagromadzone na wszystkich zakamarkach. TRochę się już do tego przyzwyczaiłem, no bo jeżeli rozsiew jest dokładny to kij z tym że rozbija granule.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

to w ostatnim profi cena Rauch wynosi ok. 30-40tys. Tomek pisze ze Bogballe kosztuje ok20tys.

 

Są jakieś różnice w tym sprzecie? czy teraz też zdrożał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Po pierwsze jak ktoś mówi o cenie maszyny to niech najpierw wymieni w co ona jest wyposażona i z jakiej półki. Bo może później sie okazać że to za 20 tys. jest droższe niż to za 30 tys. Także jak kogoś sie pytam o cenę, lub ktoś mówi mi o cenia to dla mnie jest to tylko orientacja +/- 30%. Cena ostateczna wychodzi jednak z dupereli wyposażenia i umiejetności negocjacyjnych klienta. A wymagania i zdolności negocjacycyjne ludzi są różne. Mam ostani przykład przy targowaniu opryskiwacza, cena cennikowa zwaliła mnie z nóg, cena którą dostałem od dealera po wielkich rabaatch i upustach, to dzień do nocy do ceny cennikowej, a cena transakcyjna jest niżsa od ceny po upustach i rabatach o 20%.

Ja za swój 2 lata temu dałem 40 tys razem z ład. bigów i uważam że jak na tamten czas to była odbra cena.

Co do aktualnych cen to się nie orientuję.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a ten ekran do granicznego wysiewu jest az tak dobry (skuteczny?), aby dopłacac tyle pieniedzy?

 

dla mnie to, ze niezaleznie od predkości ciągnika potrafi wyciać co do 1kg na ha to poprostu bajka ;) (w pozytywnym tego słowa znaczeniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no oni maja tam pnadeke i jakies tam inne rzeczy napewno dostlai upust booni brali wszysto hurtem... tzn tam od tych samyuch handlowcow... nie wiem jaki model ale 2 tony wchodiz mocznika.. to nie wiem jaki to przedzial modeli ;p


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@pavel

przy m2 nie ma żadnego ekranu granicznego. Do rozsiewu do granicy słuzy przekładnia trenduniq. Z panelu sterującego zmieniasz po zatrzymaniu się obr. tarczy wysiewającej na odwrotne, a że druga strona łopatekz jednej strony rozsiewacza jest wyprofilowana specjalnie do siewu granicznego, no to siejesz idealnie do granicy.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

wlasnie;p deer ma racje ;p


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj