karol

Bogballe

Polecane posty

tomek73    579

Tylko jest problem z wysiewem granicznym.I jak czytam i słyszę to rolnicy co mieli amazonki a teraz mają bogballe to z powrotem wracają do amazonek.Bogbale super rozsiewają ,teściu ma taki 2,5 tony,ale nie trend,a ja amazonkę 1,8t.to specjalnie różnic nie widać ale on zawsze ma zasilone miedze,rowy.A ja mam możliwość że miedze nie posieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a gościu od bogballe mówił że te nowe amazone zau 1400 to 3 lata i czerwona od rdzy. I sami niewiemy co wybrać.Bo od tego zależy że zboże bedzie stojec. My mamy 15letni aamazonke blacha gruba fajnie wysiewa a nawet przerzuca i nie narzekamy ale coś trzeba nowego kupić i tak się cykamy.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

znajomy ma 4 albo 5 lat nowa amazonke i nie widac, zeby cokolwiek sie rumienila ;) .

 

polecam nie sluchac sprzedawcow - nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

Witam! Posiadam Bogballe L1 plus 1150 litrów. Rozsiewacz całkiem przyzwoity jak na swoją cenę. Cena dużo niższa niż amazone. Wysiew graniczny też oceniam pozytywnie. Kupiony w firmie Danzap ale nie polecam tego dilera specjalnie zaniżyli ofertę abym nie wybrał amazone po złożeniu oferty na prow w momencie zakupu podnieśli dużo cenę chociaż euro spadło o 50gr. Na Prow zawsze biorę najwyższe oferty ale nie wiedziałem że oni mnie tak oszukują. U innych dealerów ceny były podobne jak u nich po podwyżce więc ta ich oferta była nie realna już w momencie wystawienia ale skłoniła mnie do zakupu tego rozsiewacza ponieważ później nie miałem już dużego wyboru mogłem kupić tylko bogballe ewentualnie coś polskiego lub dużo dołożyć na amazone. Polski rozsiewacz odpadał ponieważ miałem 700 l z brzegu i po 5 latach były w nim dziury chociaż był myty i garażowany. Bogballe jest przynajmniej lakierowany proszkowo do tego lżejszy niż polski 700 l co nie obciąża tak podnośnika i może współpracować z mniejszym ciągnikiem. Jedyną wadą jest to że trochę rozpyla niektóre nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmat    5

Witam, chciałbym się dowiedzieć ile można max rozbudować nadstawkami rozsiewacz Bogballe DZ 750? Chodzi mi o to jak duże nadstawki mogę założyć żeby rama wytrzymała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Można powiększyć jeszcze do 1000, 1250 i 1500 max

 

47045159.jpg


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek78    0

Witam kupiłem siewnik B 2000 mam problem z ustawienie granicznym na prawą stronę czy ktoś mógł by mi doradzić ,lub przesłać zdjęcia kosza wysiewającego bo według katalogu nie działa to prawidłowo zdjęcia katalogowe nie oddają wglądu na mocowanie .System wysiewu jest jak w B 500, B 700 ,BL 600

b5a8cf08f4a179dcmed.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

A czym sie rożni L1 od L2? wiem tylko tyle że L2 można bardziej rozbudować i podobno L1 rozsiewa na mniejszą szerokość. Ktory byście doradzili? Scieżki mam robione pod 18m opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgie    0

weź L2, jeśli chcesz rozsiewać na 18 metrów. Mam M1 z 1996 roku, który mechanicznie jest taki sam jak L1 i na 18 metrów rozrzuci tylko ciężkie nawozy azotowe (np. CAN czy saletra kędzierzyńska). Też przymierzam się do L2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Witam, czy posiada ktos rozsiewacz Bogballe CII -1000 i czy potrafi go odpowiednio ustawic? HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Witam!

Czy posiada ktoś z Was w rozsiewaczu Calibrator Icon?

Mam zamiar nabyć rozsiewacz L2 i nie wiem czy brać ten komputer. Jak on działa, tak jak w opryskiwaczy, że utrzymuje stałą dawkę wysiewu niezależnie od prędkości jazdy i czy cała obsługa rozsiewacza odbywa się wtedy z poziomu komputera (start, stop, wysiew graniczny i ustalenie dawki)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Od pewnego czasu chodze z zamiarem kupna rozsiewacza. Byłem prawie zdecydowany na Raucha MDS 11.1 lub 17.1 ale natrafiłem gdzieś właśnie na firmę bogballe. Myślicie że duńska konstrukcja przebija niemiecką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiatm!

Pozsiada ktoś może polską intrukcje do bogballa M1 trend?

Co należy zrobić aby go przestawić z 12 metrów na 15?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ja mam skany takiej instrukcji. Przypomnij mi się w weekend to Ci prześlę jakiś link. Z wysiewem na 15 m lekkich nawozów może być problem, ale może da radę. Z tego co się orientuje to szerokość rozrzutu ustawiasz tylko pochyleniem rozsiewacza i wysokością podniesienia.

 

Ja mam L1 i jestem zadowolony. Mam go z 5 lat i prawie nie ma śladów korozji, powłoka lakiernicza bardzo dobra.

 

Jeśli szukacie tabel wysiewu to wszystkie są na stronie Bogballe, bardzo dobrze sprawzdają się te tabele, przynajmniej dla L1.

 

Myślę teraz nad przerobieniem sterowania zasuwą swojego L1, bo mam na dźwignie, a już C-360 sprzedałem i teraz ta dźwignia nie za bardzo mi pasuje, bo może zachaczyć o kabinę. Oryginalne sterowanie na linkę lub hyraulikę kosztują 1900 zł - nie ma różnicy w cenie.

Zrobiłem sobie kalkulacje, że dobre sterowanie hydrauliczne do zrobienia ze własnym zakresie to koszt 1000 zł: siłownik 2 stronnego działania, dodatkowy rozdzielacz z regulowanym przepływem - bo żaden dławik tu się nie sprawdzi, węże i końcówki. Więc też sporo kasy. Myślałem, żeby zrobić sterowanie na linkę, coś w stylu oryginalnego. Sprężynę do zamykania to nie problem dopasować, ale co ma być na końcu linki żeby trzymało zasuwę otwartą. Linkę w pancerzu też od czegoś bym dopasował, ale nie mam pomysłu jak ta dźwignia ma trzymać. Może macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

http://chomikuj.pl/tompil6

Na chomiku zamieściłem instrukcje obsługi i katalog części do Bogballe M1 Trend. Trochę, źle napisałem w poście wyżej, bo zgodnie z instrukcją rozsiewacz ma być zawsze poziomo ustawiony, a szerokość ustawiamy na łopatkach.

 

Ma ktoś pomysł na tą przeróbkę rozsiewacza na linkę, ewentualne myślałem nad siłownikiem pneumatycznym, ale nie wiem dokładnie jak taka instalacja miałaby wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

A ja mam takie pytanie bo w instrukcji dziwnie to jest troche i nie wiem czy dobrze to zrozumiałem i to co ktoś tam powyżej pisał.

Przy L2 ściezki mam co 15 metrów a rozsiewacz powinien dorzucać do następnych sciezek na prawo i lewo, no a jak wiadomo pierwsza sciezka jest od granicy 7,5 metra i co z tym systemem odwracania obrotów tarcz? wystarczy tylko zmienic na przekładni ich obrót i będzie siało tylko do granicy a nie dalej do sąsiada? Pytam bo wcześniej ojciec siał nawozy i jak ja zacząłem to mówił ze próbował to zastosować ale nierówno mu coś tam wychodziło i nie stosował tego wiecej tylko mniejszye obroty i rozsiewacz troche nizej no ale wiadomo ze to wtedy po obu stronach niezbyt równo a do sasiada i tak leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

Jest tak jak piszesz. Rozsiewacz dorzuci nawóz do następnej ścieżki. Na początku robisz wysiew graniczny - czyli (o ile dobrze pamiętam - naklajka powinna być koło przełącznika) dźwignię wyciągasz do tyłu rozsiewacza, ustawiasz się na początku pola tak, aby przejechać wokół pola mając granicę po prawej ręce (musisz skręcać w lewo) i rozsiewasz. Z tabeli odczytujesz ustawienia. Zwróc uwagę, że przy wysiewie granicznym zmniejszasz obroty wałka. Ja to ribię tak, przy wysiewie granicznym jadę bieg wyżej i na niższych obrotach. Wówczas mam tą samą prędkość a na wałku niższe obroty. Po tym jak zrobię granicę to się ustawiam w nasstępną scieżkę, przełaczam tarcze na wysiew normalny i jadę. Stosuję rozsiew na 21 m i bardzo dokładnie wysiewa. Jestem w pełni zadowolony z L2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Witam!

Ja niedawno zakupiłem nowy L2 jednak nie mam do niego tabel wysiewy na 18m.

Jakie Wy dostaliscie tabele przy zakupie? Ja dostałem na po polsku na 15m i po czesku na 20-24m. Czy to normalne, sprzedawca twierdzi że on takie dostał z rozsiewaczem i innych nie ma. WTF? Mógłby ktoś z Was mnie poratować i jakoś przesłać tabele? (Skan na e-mail)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj