Skocz do zawartości

Polecane posty

bartonking    0

Dzięki za odpowiedź. A powiedzcie mi czy zawór tłoczący w tej pompie działa jak "standardowy zawór zwrotny", czy też ustala ciśnienie, w którym paliwo płynie dalej do wtryskiwacza? Fakt, sprężyna, która jest zamontowana w tym zaworze spowoduje wzrost ciśnienia, ale jakiej wielkości ono jest?

EDIT : To jak, podpowiecie?

Edytowano przez bartonking

Wiadomość z agroFakt.pl

bartonking    0

Napisałem wyraźnie że "tłoczący", tzn tak jak go nazwano w katalogu.

Edytowano przez bartonking

toffik    1

Zawor tloczacy ma za zadanie odpowiedniego poczatku cisnienia na wtrysk, a pod koniec odciecie cisnienia gdy juz spada.Ma to za zadanie utrzymanie odpowiedniej dawki w calym cyklu wtrysku I zaznaczenie konca (podciekanie rozpylacza)

Assasin    498

Rurki mają być zakładane po kolei na wtryskiwacze pierwszy pierwszy drugi drugi. A jeżeli masz założone nie po kolei to chyba widzisz co się dzieje.Jeśli pojeździsz dłużej to zatrzesz silnik.Jak zaczynasz od przodu to masz iść po kolei pierwszy wtryskiwacz od przodu pierwsza sekcja.A jeżeli zaczynasz od tyłu to taka sama procedura ale też po kolei od końca.Nie może być inaczej bo dostaje wtrysk w nieodpowiednim położeniu tłoka i zaworów i nie ma pracy.Jak chcesz moc zwiększyć to życzę powodzenia będziesz miał po silniku :)

Edytowano przez Assasin

nie chce zwiększyć mocy tylko że coś mi silnik nie tak chodzi i myślę że przez to

Edytowano przez andrzej912wlkp

Assasin    498

Dokładnie to jak CI chodzi nie tak to już rozbieraj i podłączaj tak jak Ci wyżej napisałem.Wszystko po kolei rób.Jeśli źle podłączyłeś to na przykład siwo Ci będzie dymił Powodziania :)

Edytowano przez Assasin

Rurki mają być zakładane po kolei na wtryskiwacze pierwszy pierwszy drugi drugi. A jeżeli masz założone nie po kolei to chyba widzisz co się dzieje.Jeśli pojeździsz dłużej to zatrzesz silnik.Jak zaczynasz od przodu to masz iść po kolei pierwszy wtryskiwacz od przodu pierwsza sekcja.A jeżeli zaczynasz od tyłu to taka sama procedura ale też po kolei od końca.Nie może być inaczej bo dostaje wtrysk w nieodpowiednim położeniu tłoka i zaworów i nie ma pracy.Jak chcesz moc zwiększyć to życzę powodzenia będziesz miał po silniku :)

Rozwiń to o tym zatarciu silnika. Bardzo ciekawe rzeczy piszesz...

mds212    151

Zle podlaczenie rurek w zaden sposob nie prowadzi do zatarcia silnika lub jego uszkodzenia :)

ptaszyna    136

Dawno się nie spotkałem z takim durnym tematem, jak Byś miał zamienione przewody na dwóch cylindrach, bo na jednym się nie da, to by chodził tylko na dwóch garach a wtedy były by problemy zruszeniem pustym ciągnikiem i kupa dymu.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wezwij mechanika i Ci to ogarnie. Widać, że pojęcia nie masz.

bogo118    0

normalnie ciezko jest w tym ciagniku pomieniacprzewody ale najlepiej sprawdzic czy sa pokoleii jesli sa to trzeba innej przyczyny szukac

ptaszyna    136

A to przepraszam, nie mogę tego pojąć jak można w 360 mieć kłopot z prawidłowym podłączeniem rurek, zrób jak koledzy pisali wyżej i będzie git.

seweryn20    679

Po prostu wpisz w wyszukiwarce "silnik c-360" otwórz obrazy i zrób tak jak na znalezionym foto.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

JanIwaczyk    0

Koledzy jakiego producenta pompę wtryskową polecacie do starych ursusów ciężkich czterocylindrowych i C-360?? W internecie znalazłem Motorpal i jakieś no-name'y. Bo w warmińsko-mazurskim nie ma zakładu który by dobrze naprawił starą pompę.

rolnik554    8

może najlepiej poszukaj gośća który regeneruje pompy wtryskowe a są tacy to nie będzie dużo kosztować a nowa pompa wyjdzie drożej niż regeneracja

nie wiadomo jak taka nowe pompa długo pochodzi

w kwesti nowej to poleciłbym firmy bosch

JanIwaczyk    0

Próbowałem regenerować starą pompę w różnych okolicznych zakładach, niestety okazało się to być tylko stratą czasu i pieniędzy :(

a gdzie sprzedają te pompy boscha do ursusów? bo ja nigdzie nie mogę znaleźć.

ptaszyna    136

Motorpal to firma która produkuje pompy do Zetora do dnia dzisiejszego i produkowała od zawsze, tak że lepszej nie masz co szukać, nie wiedziałem że produkuje też do 360 bo kiedyś robiono je w Polsce.

JanIwaczyk    0

dzięki za informację, nieprecyzyjnie się wyraziłem, do większych ursusów są marki motorpal, dzięki za info na temat tej firmy, to taką kupię. Natomiast do c-360 znajduje same no-name, moglibyście Panowie jakąś konkretną polecić, jakiś konkretny sklep?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)

Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez massey3120
      Mam fergusona 3120 95r NIewiem dlaczego ale dynashift nie dziala poprawnie. NIe działa na małych obrotach tzn poniżej 1300 obr i gdy zmienie na zakres A to czuje sie jakby koła sie kleszczyły (blokują np. ciągnik nie zjezdza z górki)? na zakresie D wszystko działa ok (nie blokują sie) Czy możliwe że to wina pompy hydraulicznej? Chociaż podnośnik działa bez zarzutu! Może miał ktoś z was podobny problem? Piszczie co wiecie.... pomocy
    • Przez piterq1991
      Witam!

Czy jest możliwość aby w MF 3080 zwiększyć przepływ oleju na podnośnik?
      Chodzi mi o to, że chcę aby szybciej podnosił(pompa jest nowa założona). Jak jadę z maszyną w polu to zanim zdąży podnieść to ciągnik już zakopany. Siłę ma, bo podnosi wszystko bez problemu na wolnych obrotach, ale chodzi, żeby szybciej to robił. U znajomego w NH tak było, że wydajność miał zmniejszoną i w serwisie bez problemu od ręki mu to zwiększyli i zdecydowanie szybciej podnosił. Gdzieś kiedyś na forum coś czytałem, że w MF też tak jest. Czy to prawda? Jak to zrobić jeśli jest taka możliwość?

Pozdrawiam
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez erni16pl
      kto wie niech napisze ile kosztuje pompa hydrauliki u korbanków oryginalna, mi wysiadła niedaje ciśnienia
      Najlepiej jak ktoś by sprawdził u korbanków