Polecane posty

Gość zuber84cool   
Gość zuber84cool

Witam, potrzebuję pomocy jak ustawić pompę wtryskową przy C-360, silnik pali tylko na 2 cylindry i kopci na czarno, wiem, że na pompie wtryskowej i na obudowie kompresora są znaki oraz, że patrząc od przodu i przekręcając pompę w lewo przyśpiesza się zapłon a w prawo opóźnia, chodzi o to jak ustawić kąt wtrysku żeby chodził równo i palił na wszystkie cylindry, bo najwyraźniej na sekcje nie podają paliwa lub nie wtedy gdy trzeba, jak to ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Znaki są na kole zamachowym i obudowie sprzęgła. Było o tym na forum. Żeby za dużo nie pisać masz info z książki.

 

http://zapodaj.net/7...aca187.jpg.html

 

Tak nawiasem mówiąc to nie wygląda mi to na zły kąt wtrysku, a przynajmniej na nie jedyny powód. Zanim ruszysz pompę to wyciąg i daj do sprawdzenia wtryski bo to ewidentny objaw totalnie lejących wtryskiwaczy.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuber84cool   
Gość zuber84cool

Ok, dzięki za odpowiedź, to że wtryskiwacze leją to na 100% wiem, chodzi o to, że brat wyjął pompę i założył drugą używaną do sprawdzenia, stara nadaje się jedynie do regeneracji a właśnie na tej drugiej jak założył to takie cyrki, ja wcześniej nie miałem dużo okazji robić z dieslami co innego z benzyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli pompa długo leżała to może mieć zablokowane sekcje. Odkręć pokrywkę i zobacz czy wszystkie pracują. Jeśli nie to spróbuj je rozruszać. Czasem się udaje.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ile powinno byc ml oleju w pompie wtryskowej w C360 i czy powinien być to ten sam olej co silniku ? u mnie to Superol cc30. Prosze o szybkie porady.

 

Pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Wydaje mi sie że to wina uszkodzonej pompy Takie objawy to tylko walnięte dwie sekcje w tej pompie a ustawianie kąta wtrysku niewiele pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Mam problem z wyciekiem co prawda temat nie dotyczy pompy ale wycieku ropy więc temat pokrewny. W górnej części baku tam gdzie paliwo zlewa się z powrotem do zbiornika wycieka ropa próbowałem już wszystkiego nowe podkładki, śruby, wężyk opaski i dalej leci co z tym zrobić macie jakiś sposób żeby to uszczelnić bo jak wiadomo paliwo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Trzeba dobrze obejrzeć gdzie leci.

Być może wystarczy kupić tylko dużego albo małego nypla albo nową koncówkę co schodzą się wężyki.

Gorzej jak będzie oberwane koło gwintu przy baku,wtedy trzeba spawać.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Co mi da założenie nypla? Najbardziej leje się przy wężu, gdy lepiej uszczelniłem tzn dałem nową opaskę i mocniej skręciłem to lało się znowu między bakiem a tą końcówką przewodu. Sprawa wydaję się błaha ale mnie już krew zalewa ciągle kapie i kapie ;[

Edytowano przez pasiu66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

To co za problem między końcówkę przewodu a bak założyć nową podkładkę miedzianą?

Wogóle wlot do zbiornika jest drożny? :blink:


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem taki przypadek jak opisujesz cały ten wlot do zbiornika wyczyściłem i lekko posmarowałem poxipolem i składając tzn przykręcając ten wężyk też wszystko na klej było robione może to trochę wbrew sztuce żeby tak na klej robić ale byłem zdesperowany naprawa okazała się skuteczna już ze 3 lata spokój i to najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Tak czytam panowie te posty i widzę że teraz jest ciężko o dobrego fachowca który zregeneruje dobrze pompe wtryskową....Ja osobiście mam dobrego szpeca który super regeneruje i ustawia pompy wtryskowe , pompa po jego regeneracji pracuje jak nowa.Warunek jest taki by założono oryginalne sekcje z WZM i zaworki z Mielca lub z Piotrkowa Trybunalskiego , fachowa regulacja i pompa śmiga jak nowa.On zawsze sprawdza pompe od A do Z nie tak jak co niektórzy wymienia sekcje i zaworki , podregulują i już jest.On sprawdza i weryfikuje każdą część pompy , dlatego pompy po jego ingerencji pracują SUPER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam taki problem mianowicie zauważyłem, że przybywa mi oleju w misie olejowej silnika w C360, nie jest to woda bo olej nie zmienił koloru, podejrzewam, że to paliwo dostaje się do oleju. Wykluczam wtryski ponieważ kolektor wydechowy jest suchutki, ciągnik pali znakomicie nie kopci. Podejrzewam, że przeciek może występować na połączeniu pompy z ciągnikiem i teraz pytanie jak jest to zbudowane, jak dostać się do simeringa ?

 

Proszę o podpowiedzi Pozdrawiam Krystianrolnik :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz22    1

Witam ,paliwo nie ma takiej opcji że przedostanie sie do oleiu na łączeniu pompy z traktorem. W silniku perkinsa jest taka możliwość ale nie w 4garowej 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest taka możliwość, o ile do oleju w pompie przedostaje się paliwo a uszkodzony jest uszczelniacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Uszczelniacz wymienić na pompie to żaden problem. Wytargaj ja z capa, zdejmij sprzęgło, odkręć pokrywkę z uszczelniaczem, wymień i złuż spowrotem. To że z kolektora nie kapie to nie znaczy że nie leją wtryski. Nie ma innej drogi do miski jak przez pierścienie i pompę. Sprawdz dokładnie olej w pompie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A Witaj Seweryn :D No twierdzi kolega że w pompie olej czysty to pompę trzeba by wykluczyć a jednak przyjrzeć się wtryskiwaczom, jeden potrafi podnieść poziom oleju lub jednak woda ale jak to paliwo w oleju to w palcach to wyczujesz, olej jest rzadki nie ma lepkości i czuć ropą.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Witam witam. No wyjmij je po prostu i daj sprawdzić. Możesz też zapalić silnik bez kolektora i się przekonasz czy rzuca ropą. Ale uważam że raz za czasu jak dasz wtryski do kontroli to dobrze to zrobi silnikowi. Tak wiem że w pompie jest olej. Chodzi mi o to żeby dobrze sprawdził czy to aby na pewno łoliwa.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

No dokładnie, są 3 drogi paliwa do miski olejowej dwie to przez pompe, czyli zużyte sekcje i pompka wstępna, wiąże się to z paliwem w pompie wtryskowej ,i uszkodzonym simmeringiem i lejącym nadmiarem w pompie wtryskowej(chyba że jest zatkany),jeżeli nie pozostają wtryski....

Sprawdź czy napewno olej w misce śmierdzi ropą i jest rzadki, bo może nie od paliwa przybywa, olej w misce nie zrobił się lekko mętny białawy , mleczny? a nie masz czasem ostrówka, c362 ze wspomaganiem, czy wspomagania kierowniczego z pompą oleju na deklu rozrządu?

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Przemix
      W moim MF 255 prawdopodobnie czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej (przestał podnosić, a wcześniej, na rozgrzanym oleju, robił to dość wolno). Byłem na dwóch różnych składnicach maszyn i spotkałem się z dwiema opiniami. Pierwszy sprzedawca polecił mi samodzielną regenerację pompy zestawem naprawczym, drugi natomiast stwierdził, że lepiej wymienić całą pompę (na stanie miał bodajże jakąś turecką za 900 zł).
      Chciałbym zapytać co w tej sytuacji wybrać? Może ktoś z forumowiczów remontował podnośnik w MF i mógłby coś polecić?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
      Pozdrawiam
    • Przez Fujitsu
      Sprzedam ramę Ursusa 385 razem z dokumentami dowód rejestracyjny tablica biała. OC cena 2500
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj