Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafalos1222    42

aha głowice były robione jak ustawiał ojciec rozrząd to mnie z domu nie było to nie wiem a pompa była trochę podkręcana aha i szklanki wymienialismy

Edytowano przez rafalos1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

hahahahahahahahaha POM Augustów. Genialnie do nich nie opłaca się jeździć gadają i za przeproszeniem gówno pomagają. Kupiłem części do zetora i szlak Zetora trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalos1222    42

wiem bo ojciec stal i patrzył jak wal dotaczają a drogi poszedł wtryski sprawdzić to mówił ze jak przyniósł to nawet mokre nie były :blink: :blink:

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

a wałek jak wygląda-krzywki bardzo ważna sprawa-zawór mniej się otwiera i chodzi jakby nie palił.

ciśnienie na cylindrach sprawdzałeś może?-rozumiem że zawory szczelne i luzy ok.

żadna komora nie była nadpalona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

moze nie pali na wszystkie gary....odkrec rurki przy wtryskach i zobacz czy pojawia sie paliwo. ewentualnie odpal i odkrecaj pokolei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lepiej posprawdzaj to co kupiłeś z POM-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalos1222    42

tam majster robił coś przy krzywkach ciśnieniomierz własnie mamy zamiar zamontować wszystko szczelne a żadna komora nie była nadpalana @daniel 1987 własnie tak robiliśmy i jest ok może w sobotę nagram filmik i łatwiej będzie powiedzieć o co chodzi ;) dzięki za odpowiedzi

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a pompę gdzie robiłeś? a na przyszłość unikaj POMu, my tam od czasu jak 2-3 lata temu spie****li blok więcej tam nie zaglądamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

napisales ze wtryski sa sprawdzone....ale moze pompa po regeneracji jest do niczego....jezeli masz jakas wolna rurke miedzy wtryskiem a pompa to wyciagaj po koleji wtryski i sprawdz czy pompa daje rade.....z wtrysku powinna pojawiac sie mgielka....osobiscie ci powiem ze z pomp po regeneracji nigdy nie bylem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Mi nie chodziło o to czy pompa była podkręcana, tylko czy dobrze ustawiony jest kąt wtrysku. U nas u gościa musieliśmy rozwiercać fasolki przy pompie i to dużo, żeby dobrze ustawić. A z tymi warsztatmi co regenerują pompy to różnie bywa. My kiedyś regenerowaliśmy i ciągnik chodził dobrze tylko przez pół roku, ale teraz wiem gdzie robią dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

nie rozumiem zdania"majster coś przy krzywkach robił"-wałek jeżeli idzie(zostało go dosyć)to się szlifuje cały-lepiej nowy-bo krzywka musi mieć swoją różnicę wysokości podczas obrotu.no i sprawdź to ciśnienie na cylindrach-jak jakiś będzie rażąco odstawał to będziesz miał wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

z tymi pompami to bywa nawet bardzo roznie....wlasciwie ciezko o dobra po regeneracji....ja osobiscie w t25 przelozylem z 5 regenerowanych w ciagu roku a kupilem nowke to juz smiga z 5 latek bez zadnej awari...tylko wtryski czesto reguluje...conajmniej raz na 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalos1222    42

aa jeżeli tak to przy pompie nic nie tykane było

Mnie nie było jak krzywki robili tylko wspominali coś o robionych krzywkach

 

dzięki za wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja do trzydziestki dwa razy pompę po regeneracji od tego samego gościa przywoziłem, jedna podawała paliwo na 1 sekcje druga w ogóle. Gość powiedział , że się nie znam i nie umiem założyć. Pojechałem do innego fakt, że zapłaciłem dwa razy więcej ale ciągnik od razu pracuje więc widzisz jak to naprawiają zawieść z powrotem tą pompę niech ci sprawdzą bo to może być coś z nią nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

bedzie rowniez chodzil jak c-330 jak bedzie zaduze cisnienie na wtryskach....i wtedy bedzie palil na wszystkie.....ale nie ten glos....sprawdz pompe jak wczesniej pisalem....jak bedzie mgielka to sprawdz jeszcze raz cisnienie na wtryskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

0.6l luxu lub lub oleju silnikowego, na górze pompy przy przewodach jest śruba o wysokim na ok 1cm łbie i średnicy ok 10mm, na płaski śrubokręt wykręć ją i sprawdź bo to jest stalka, nie dotykaj tylko tych śrubek z plombami.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy jaka pompa nie które mają wlew na górze na plaski klucz a miarkę z boku na śrubokręt a nie które wlew razem prętem miarki, olej @bobytempelton proponował bym taki jak jest w silniku bo w razie uszkodzenia uszczelniacza w pompie za paprze olej w silniku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Przemix
      W moim MF 255 prawdopodobnie czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej (przestał podnosić, a wcześniej, na rozgrzanym oleju, robił to dość wolno). Byłem na dwóch różnych składnicach maszyn i spotkałem się z dwiema opiniami. Pierwszy sprzedawca polecił mi samodzielną regenerację pompy zestawem naprawczym, drugi natomiast stwierdził, że lepiej wymienić całą pompę (na stanie miał bodajże jakąś turecką za 900 zł).
      Chciałbym zapytać co w tej sytuacji wybrać? Może ktoś z forumowiczów remontował podnośnik w MF i mógłby coś polecić?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
      Pozdrawiam
    • Przez Fujitsu
      Sprzedam ramę Ursusa 385 razem z dokumentami dowód rejestracyjny tablica biała. OC cena 2500
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj