Polecane posty

AF7018    0

widzę, ze w końcu ktoś konkretny włączył się do dyskusji... i bardzo mnie to cieszy.

 

Na razie oprócz tej pompy paliwa nic nie jest zmienione, bo nie mam zamiaru zrobić z 60 jakiegoś 100 konnego potwora. Ale to i tak już dużo, spalanie na poziomie 4 litrów/h w ciężkiej robocie to chyba niezły wynik przy odczuwalnie nie zmniejszonej mocy.

 

Pozostaje kwestia tych końcówek bo nawet na starej pompie po paru godzinach pracy widać było zwiększone dymienie, wyjąłem parę razy wtryski i niby dobrze rozpylają ale iglice byly przyblokowane, i tak się dzieje ciągle. Końcówki nie są przegrzane bo to od razu można poznać, paliwo specjalnie lałem lepsze żeby wyeliminować złą jakość ON, zwiększałem ciśnienie do 190-200 atm. i to też za wiele nie pomaga. Poza tym przy kącie wyprzedzenia 22-24 stopnie i dodaniu gazu jest słychać wyraźnie pracę stukową silnika a raczej c360 mają miękką pracę. Nie uważam, że twarda praca silnika jest czymś złym bo wiele silników z wtryskiem bezpośrednim tak pracuje ale u mnie to słychać jak klepanie młotkiem o kowadło. :D

 

Teraz wrzuciłem końcówki od MF( bardzo podobne do oryginalnych też mają kąt 150 stopni tylko 4 otwory zamiast pięciu) i narazie jest znacznie lepiej. Jeszcze mniej dymi, kucie słychać dopiero przy ok 30stpniach wyprzedzenia przez co jeszcze mniej dymi (teraz prawie wcale nawet przy przyspieszaniu). Do tego nie stracił na mocy i temperatura silnika przy obciążeniu nie wzrosła.

Teoretycznie te końcówki powinny być OK ale niedawno wyczytałem, że Zetory 3011 i 4011 miały końcówki z jednym centralnym otworkiem a tylko specjaliści w ursusie zmienili na wielootworowe bo to rzekomo miało zmniejszyć zużycie paliwa.

Sęk w tym, że jak się na zewnątrz przymierzy tłok do wtryskiwacza i wtryśnie paliwo to ono wcale nie jest wtryskiwane tam gdzie trzeba (czyli do komory w tłoku) tylko na denko bo komora jest zbyt małej średnicy. Być może zostały zmienione tyko końcówki a nie zmienili komory spalania.

W Mf czy Zetorze 5xxx, 6xxx, 7xxx komora w tłoku jest sporo większej średnicy ale płytsza dlatego końcówki wielootworowe o dużym kącie tam pasują. Za to np. w MTZ 80 komora jest bardzo podobna do tej w c360 i tam końcówki mają mały kąt otworków 120 stopni.

Moim zdaniem do 60 najlepiej pasowała by końcówka z jednym centralnym otworem lub wielootworowa o małym kącie.

 

Szukam teraz katalogu od zetora 3011 lub 4011 żeby sprawdzić jakiego typu końcówka była kiedyś zastosowana w tym silniku. Może kolega ma gdzieś dostęp do takiego katalogu?

 

 

Myślałem też kiedyś o turbinie ale to już trochę poważniejsza przeróbka a ja nie chcę zwiększać mocy, głównie interesuje mnie dynamiczna praca i ekonomika wolnossącej jednostki podobnie jak np. w MF255.

Na razie jedyne co bym jeszcze przerobił to kolektor ssący i wydechowy bo to jest mistrzostwo partactwa upchać w 60 wydechy z 4 cylindrów w jedno małe wyjście umieszczone na samym końcu kolektora.

 

Trochę się rozpisałem a już późno, czas kończyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masato    1

Powiem tak... jak wcześniej napisałem to my zakładaliśmy końcówki od zetora do c 360 i nie przyniosło to nic dobrego, wręcz odwrotnie.

 

Druga sprawa, że nie masz pojęcia o czym mówisz kompletnie. Konstrukcja silnika np Ciągników Fend i Case, jest zupełnie inna niż C 360. Tłoki, korby i wał to jedno... silnika mają to samo. Tylko, że są wałki wyrównoważające pracę silnika, inny wał, dłuższe lub krótsze korby, inne tłoki, lepsze materiały. Kompletnie inna kultura pracy. Stukot w C 360...chyba tylko twojej.

 

Osobiście widzę, że z Ciebie mechanik jak z pół d*py za krzaka, remontujesz niby sobie wszystko, a nie umiesz doprowadzić własnego sprzętu do porządku.

Nie ważne ile masz lat. Jeśli jesteś taki obeznany to czy naprawisz mi silnik w np motocyklu yamaha r6? r1? skrzynie w takich sprzętach też? Na pewno robiłeś też silniki Fendtów, Caseów, Perkinsa? Silniki ciągników siodłowych Renault? Volvo? Scanie? Dafy? Skrzynie Scanii, Dafa, ZF-ki Renault? Skrzynie samochodów osobowych?

Przez 7 lat pracy z ojcem przerobiłem więcej zróżnicowanego sprzętu niż ty przerobisz przez całe swoje życie...bo nawet problemy c 360 nie umiesz rozwiązać.

 

Jak masz czas na majsterkowanie...pieprzenie się z wstawianiem końcówek od mf do c 360 i zastanawianie się nad egzystencją twojej c 360, to sorry, ale roboty nie masz, bo jakbyś ja miał to nie miał byś czasu na bawienie się z c 360 i cudowanie typu turbo i wstawianie innych pomp.

 

Ja mam dopiero 25 lat, więc nie wiem wszystkiego...ale strach pomyśleć jakby zgasił Cię mój ojciec.

 

P.s.

Jeśli jesteś w stanie jakoś konkurować w tych tematach, w których ja jestem obeznany to zawsze możemy się spotkać i zrobimy jakiś prosty silnik np od Premiumki. Myślę, że wtedy wyjdzie cała twoja wiedza techniczna.

 

Żeby nie było niepotrzebnych niesnasek na forum i kłótni to ja więcej nie będę wyrażał swojego zdania w tym temacie. Podejmując temat z .... takim samym się stajemy.

 

P.s. 2

 

Ustaw sobie wtryski na 110 atmosfer i sprawdź czy rozpylają "mechaniku z nieograniczonym czasem". Dobre końcówki rozpylają od 80 atmosfer w c 360. Czekam tylko jak zaczniesz doradzać na forum i się udzielać, bo przecież taka wiedza nie może zostać nie wykorzystana:P Bynajmniej moje rady na tym forum nikomu jeszcze nie sprawiły dodatkowego kłopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysiek100    0

Witam

Mam pytanie odnośnie oleju w pompie wtryskowej i regulatorze obrotów,po odkręceniu wlewu w pompie zaczyna wywalać ropę i to przez jakiś czas czasem w lecie potrafi kapać przez tę rurkę z tyłu pompy,czy w regulatorze jest osobny wlew czy olej jest dostarczany z pompy?

ursus c360

Edytowano przez rysiek100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest połączone nie ma osobnego wlewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. I na temat ropy w pompie jest już temat. I to nie jeden.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysiek100    0

Panowie mam takie pytanie czy z pompy wtryskowej w c360 jest możliwość przedostawania się paliwa do oleju silnikowego i którędy (wtryski odpadają),i czy przez pompkę zasilającą też jest możliwość że paliwo przenika do miski olejowej? Zauważyłem że olej jest ponad górny stan a oleju nie dolewałem.W pompie sprawdzałem olej ale był wymieszany z ropą.Proszę o podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

przepuszcza ci pompka zasilajaca lub sekcje pompy temu własnie dostaje sie ropa do wnetrza pompy i miesza sie z olejem, a to ze w silniku masz ponad stan to moze byc wina simeringa na osi pompy i tam właśnie dostaje sie do silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Może. Z pompki zasilającej do pompy, z zużytych sekcji do pompy a stamtąd przez nieszczelny uszczelniacz na wałku pompy do silnika. Lub leją wtryski i ciśnienie nad tłokiem przeciska ropę z nad tłoka przez pierścienie do silnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Panowie a faza tego typu ciagnik normalnie sobie pracuje a nagle bach jakby zapowietrzony i gasnie :blink:

Sciagam wezyk od baku paliwo leci a z pompy jakby syczenie cos ala schodzace powietrze :blink:


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pompką ręczną jak pompujesz to tłoczy paliwo? Jesli z pompki syczało powietrze to musiało go gdzieś pociągnąć na odcinku bak-pompka.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowiejeśli chcecie mieć fahowo zrobiona pompe wtryskową to polecam zakład regeneracji pomp wtryskowych w Krakowie na ul.Półłanki..Ja tam robie pompy i zawsze ciągniki pięknie pracują.Nie mam żadnych zastrzeżeń.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek3p    0

Witam wszystkich . wyciągłem dziś pompe wtryskową w 3p i gdy ją wyjołem to koło od rozrzadu co napędza pompe ma luz i przesuwa się do przodu i do tyłu i w ogóle całe się kiwa problem w tym ze nie wiem czy tak ma być ? Czy to pompa wtryskowa siadła też nie wiem . Wszystko stało się w polu gdy pracowałem nim nagle dostał obrotów około 2200 zaczą przerywać i nie dało sie go zgasić , gdy go udusiłem to już nie odpalił . Jest w nim pompa rzędowa i mysłe nad zakupem rotacyjnej tańsza jest . Która z tych pomp jest lepsza ? Prosze o jak najszybszą odpowiędz i z góry serdecznie dziękuje . :rolleyes: traktor jest mi potrzebny jak najszybciej sami wiecie sezon jets :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Wydaje mi się, że w 3P powinna być właśnie pompa rotacyjna a nie rzędowa. Skoro nie dało się zgasić silnika to pewnie uszkodzony jest regulator obrotów.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcyn    0

Prawdopodobnie zablokowała ci się listwa w pompie paliwowej. Może regeneracja coś pomoże .. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek3p    0

A panowie jak jest z tym napędem pompy . Czy to tak ma być ze on się kiwa . Moze gdy założe pompe to będzie wszystko pracować jak powinno ???

 

Ma ktoś może zdjęcia pompy wtryskowej MIELECKIEJ do 3p ? Nie wiem własnie jak ona wygłada bo koleś powiedział ze jak mam Mielecką to regenerują tylko w Mielcu . Nie wie ktoś z was o jakiejś dobrej firmie co regenerują pompy wtryskowe w małopolsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Koło trzyma się tylko na pompie i jak ją zdjołeś to pozbawiłłeś ją podpory i się kiwa załorzysz pompę spowrotem i już nie będzie, co do pompy to czasem ludzie montowali te żędowe ale to nie wychodziło fabrycznie ja bym z rotacyjnej na rzędową nie wymienił raczej. Pompa do zakładu naprawczego bo sam nic nie wymyślisz i tylko czas tracisz.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamvet1    0

U mnie jeden koleś ma MFa z pompą rzedowa i śmiem powiedziec ze jest żwawszy niż na pompie rotacyjnej. W sieczkarni jednorzędowej mój 3p spadał z obrotów a jego dawał radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

i palił o 1/3 więcej


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalos1222    42

Witam.Niedawno przeprowadziłem remont ciągnika ursus c-360 i tu mam do znających się pytanie: pompę paliwową zregenerowaliśmy ale dalej chodzi jak trzydziestka nie wiecie co może być jak trzeba to mogę nagrać filmik z pracy. z góry dzięki.

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

po kolei-co wymieniłeś podczas remontu-wymień wszystkie części wymienione-coś się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalos1222    42

no to były wymieniane na tłokach pierścienie wał był szlifowany regenerowana była pompa paliwowa wtryski były sprawdzane ale w POM Augustów mówili ze były dobre ale coś ja bym je podejrzewał bo jeden był aż oklejony :blink: i to by było tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Sprawdź zawory. robiłeś coś przy głowicach? Masz dobrze ustawioną pompę wtryskową? może żle ustawiony rozrząd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Przemix
      W moim MF 255 prawdopodobnie czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej (przestał podnosić, a wcześniej, na rozgrzanym oleju, robił to dość wolno). Byłem na dwóch różnych składnicach maszyn i spotkałem się z dwiema opiniami. Pierwszy sprzedawca polecił mi samodzielną regenerację pompy zestawem naprawczym, drugi natomiast stwierdził, że lepiej wymienić całą pompę (na stanie miał bodajże jakąś turecką za 900 zł).
      Chciałbym zapytać co w tej sytuacji wybrać? Może ktoś z forumowiczów remontował podnośnik w MF i mógłby coś polecić?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
      Pozdrawiam
    • Przez Fujitsu
      Sprzedam ramę Ursusa 385 razem z dokumentami dowód rejestracyjny tablica biała. OC cena 2500
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj