Polecane posty

Adi96    1848

No cieknie mi akurat nie dużo ale po pracy polu widać,żebym miał jakąś druga pompę  na złomie to bym se rozberał i zobaczył dokładnie co i jak szczerze mówiąc boje się rozbierać trochę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

To strzelnij mi  jak wygląda po zdjęciu obudowy regulatora  i wyślij na PW jak możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MisiekM    0

Witam. Jest to mój pierwszy post i chciałbym się Was poradzić. Teściu posiada Ursusa C-355, rok temu była regenerowana pompa wtryskowa. Pompę zakładał miejscowy macher i oczywiście ustawił zapłon na tzw. słuch. Mi to troszkę nie pasowało więc zamierzałem sprawdzić poprawność ustawienia względem znaków na kole zamachowym. Po odkręceniu dekla okazało się że na obudowie sprzęgła nie posiadam znaku "wybitej kreski". Czy mógłby mi Ktoś zmierzyć na jakiej wysokości znajduje się ta kreska od dolnej (górnej) krawędzi okienka.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Ustawianie pompy na znak to tzw. ustawienie neutralne. Później zależnie od pracy silnika regulujemy to sobie we własnym zakresie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MisiekM    0

Ok rozumiem. Wiem, że ustawienie na znaki nie jest lekiem na wszystko. Ustawienie zależy od stanu technicznego silnika, napędu pompy i wielu czynników.

Prosiłbym jeśli mógłby Ktoś zmierzyć na jakiej wysokości jest ta kreska w okienku wziernym obudowy sprzęgła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

A tak apropo tych pomp do c360 z mielca sam nie wiem czy produkuja ale jakies sa a jak nie chcesz kupowac pompy z gównolitu polecam pompe od zetora do c360 ( tylko nie pamietam jakiego ) podobno pasuje idealnie na miejsce starej tylko taka pompe po kupnie trzeba zawiezdz do fachowca zeby ustawił dawkowanie na ursusa 360 kumpel tak zrobił i całkiem ładnie pracuje równiutko i wgl. wcisnie gaz to słychac ze idzie. Ja regnreowałem pompe z mieleckich czesci i nie narzekam tylko własnie trzeba umiec, zawsze zostawiałem pompe na stole zeby pierw ustawic a pózniej gdzies po 6 godz sie sprawdzało czy dalej ma własne parametry i tak po takim dotarciu na stole pobierczym albo sie regulowało ja odrobine a jak miesciło sie w normie to sie sciagało i juz gotowy produkt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam założyłem nową pompe w t25 wszystko po znakach odpowietrzyłem leci biały dym ale nie odpala z zaciągu jakby odpalał ale tylko ja się go ciągnie pomocyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

Witam , sprawdzałem stan oleju w pompie nie było nic oleju , no to wlałem olej 600ml taki jak do silnika leje (turdus 15W40) , przejechałem jakieś 3mth sprawdzam stan a tu tak jakby czyste paliwo  , nawet po zapachu czuć ,stan jakiś 1cm  powyżej minimum  , mam butelke nawet założoną co wyrzuca nadmiar paliwa z pompy , ale nie puszcza ani kropelki :)? co to morze być że paliwo jest w pomie :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Sekcje ci kolego przepuszczają i jak wyżej kolega napisał że do regeneracji dużo ludzi o tym nie wie że jest tam olej i zmienia się wraz wymiana w silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjon    0

panowie załozyłem regenerowana pompe wtryskowa brana na wymiane,

wszystko niby ok ciagnik chodzi tak jak powinien lecz jest problem

z tyłu pompy od strony silnika ta rurka cienka co idzie w dól pod silnik 

podczas pracy silnika bez przerwy kapie paliwo.

jak to zaslepiłem to znów paliwo idzie do oleju w pompie az sie odpowietrznikiem wylewa

co to moze byc?? to sie uspokoi jak sie pompa dotrze?? czy ja reklamowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjon    0

ale jest swiezo po remoncie to chyba sekcje sa nowe??

sprobuje wymienic pompke zasilajaca i zobacze wtedy co sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a co ma pompka zasilająca do tracenia paliwa przez pompe wtryskową?? mnie życie nauczyło: jak nie znasz mechanika to ostatnie czego można być pewnym, to że faktycznie coś naprawił... kwestia czy dasz sobie wcisnąć bubla.

Mi zakład pompe w 30stce naprawił, sekcje zapewne mam nowe i ok ale w regulator to coś mi się zdaje nikt nie zajrzał. Narazie siedze z tym cicho bo byc może głowice silnika mam już zużyta i musze to zweryfikować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Pompa zasilająca również się zużywa, wyciera się tłoczek, czy też korpus pompki w miejscu współpracy i paliwo przedostaje się do oleju podnosząc jego stan.Niby to pracuje w oleju, ale nic nie jest wieczne.Oczywiście najczęściej siadają elementy tłoczące, ale pompki też czasem się zużywają.Skoro kolega pisze, że sekcje są nowe, to albo Go zrobili w konia i nie wymienili nic, albo puszcza pompka.A skoro w regulatorze obrotów nic nie zrobili, to już widzę, jacy to fachowcy.Ja w swoim życiu spotkałem tylko jednego fachowca, który mi zregenerował całą pompę, a nie tylko wymienił sekcje i wyregulował.Biorą kasę za "regenerację" a nie robią prawie nic.Tacy to w większości fachowcy.Gość, który mi ostatnimi czasy robił pompę, to przynajmniej uczciwie wszystko powymieniał, także elementy regulatora i silnik już nie klapie, jak do tej pory.Nikt wcześniej tego nie zrobił, bo robili po łebkach, a kasa leciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Nie wiem gdzie wy regenerujecie te pompy skoro u nas przy regeneracji pompy wymienia się łożyska, uszczelniacze, elementy regulatora obrotów, pompkę zasilającą (lub ją regeneruję), sekcje i ewentualnie zaworki, do tego ustawianie pompy i gruntowne mycie. W mojej okolicy taka przyjemność kosztuję dla C360 około 360zł więc nie wiem czy regenerujecie je taniej czy u Stasia w stodole. Chyba że ktoś robi takie wały...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ja zawiózł do zakładu gdzie 10 lat temu robili mi pompe od 4P i wtedy byłem mega zadowolony... teraz w c330 wiem że sekcje mam nowe. robiłem pomiar ciśn sprężania i wyszło 24-25 atm więc jeszcze w zasadzie wyrokować naprawy pompy wtryskowej nie moge póki glowicy nie zrobie bo wyczytalem że takie cisnienie to raczej niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

360 pln za tak gruntowny remont pompy, to coś podejrzanie śmieszne pieniądze.Części na pewno wkładają nowe? Bo teraz, to i regenerowane sekcje są i wszystko.U nas, takie różne cwaniaki, co to mają pompy "na wymianę, to sobie 450 pln żądają za tą przyjemność, a i też nie jestem do końca przekonany, jak to jest "zregenerowane" bo raz w życiu miałem z tym do czynienia i zadowolony nie byłem.Ten gość, który mi robił ostatnio, to dosyć młody facet i pewnie jeszcze się nie zdążył tak wyćwiczyć, jak te wszystkie stare lisy.Głównie widzę robi przy autach, common rail i inne wynalazki, a pompy od ciągników, to tak bardziej "po godzinach" i dlatego czeka się chwilę, ale jestem zadowolony.Jak mi niedawno ciężarki w regulatorze rozpieprzyło, to zawiozłem mu inne, pogubił luzy, złożył i przeregulował pompę ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Swojego czasu miałem dość mocno styczność z pompami i za taką cenę da się zrobić pompę na nowych częściach, co do sekcji to masz rację bo są nowe i regenerowane aczkolwiek jedne jak i drugie mają tylko rok gwarancji więc każdy sobie może odpowiedzieć na temat lepszości jednych od drugich... Oczywiście pompy dostają i tak gwarancję tylko na rok... Podobnie jak z wałami, chińczyk kosztuję połowę tego a i tak jeden jak i drugi przychodzi prosto z chin w tych samych opakowaniach tak samo zabezpieczone, zapakowane, opisane itp  :rolleyes:  Piszę to oczywiście z własnego doświadczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

Sekcje ci kolego przepuszczają i jak wyżej kolega napisał że do regeneracji dużo ludzi o tym nie wie że jest tam olej i zmienia się wraz wymiana w silniku

 

ale tak po prostu do regeneracji ? jak pali ładnie itp , a jak sekcje przepuszczają to ma to wpływ na moc silnika?

A może pompka zasilająca.............

 

jest morzliwość sprawdzenia czy jest dobra ta pompka zasilająca , wymiena sie tak jakieś uszczelnienia , czy po prostu założyć nową :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Zależy jak mocno ci te sekcje przepuszczają, u mnie pompa nie ruszana sekcje powoli przepuszczają bo na zimnym deko nie równo pracuje jak naprawdę wolne obroty jeśli zimny ale moc ma dość dobrze się wkręca nie spada z obrotów uprawie.Może być pompka zasilająca bo też potrafi puścić.Głównie tłoczek się wyrabia i tamtędy przepuszcza jeśli masz części z drugiej dobrej pompki to wstawić tłoczek i po problemie jeśli nie kupić nową ale tylko produkcji mielec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjon    0

zmieniłem pompke zasilajaca i jest ok. widocznie jej wcale nie sprawdzali czy dobra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

a co ma pompka zasilająca do tracenia paliwa przez pompe wtryskową?? mnie życie nauczyło: jak nie znasz mechanika to ostatnie czego można być pewnym, to że faktycznie coś naprawił... kwestia czy dasz sobie wcisnąć bubla.

Mi zakład pompe w 30stce naprawił, sekcje zapewne mam nowe i ok ale w regulator to coś mi się zdaje nikt nie zajrzał. Narazie siedze z tym cicho bo byc może głowice silnika mam już zużyta i musze to zweryfikować

Gdybyś znał budowę kompletnej pompy wtryskowej 60-ki to nie zadawał byś takich pytań.

Najwyraźniej życie jeszcze nic cie nie nauczyło.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Przemix
      W moim MF 255 prawdopodobnie czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej (przestał podnosić, a wcześniej, na rozgrzanym oleju, robił to dość wolno). Byłem na dwóch różnych składnicach maszyn i spotkałem się z dwiema opiniami. Pierwszy sprzedawca polecił mi samodzielną regenerację pompy zestawem naprawczym, drugi natomiast stwierdził, że lepiej wymienić całą pompę (na stanie miał bodajże jakąś turecką za 900 zł).
      Chciałbym zapytać co w tej sytuacji wybrać? Może ktoś z forumowiczów remontował podnośnik w MF i mógłby coś polecić?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
      Pozdrawiam
    • Przez Fujitsu
      Sprzedam ramę Ursusa 385 razem z dokumentami dowód rejestracyjny tablica biała. OC cena 2500
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj