Polecane posty

seweryn20    825

Właśnie OC. Olej powinno się sprawdzać przed każdym wyjazdem. Chyba że znamy maszynę, nie ma jakiś widocznych śladów wycieków to można zaufać i robić to rzadziej.

Oleje możesz mieszać. Nic mu nie będzie. A co do pompy to raczej nie ma ona tendencji do wydmuchiwania oleju bo i co miało by go wydmuchać?

Albo pompa jest nieszczelna na uszczelkach albo jest wyciek na uszczelniaczu na wałku. I poleciał do silnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian40stka    28

No i mi się wydawało że znam maszynę :P Olej w silniku sprawdzam przed każdorazowym uruchomieniem sprzętu olej w skrzyni podobnie :D Zaleje tą pompę tym olejem 10w40 jak dłuższy okres jeździłem bez oleju pompa już ucierpiała może nie dawać dobrego ciśnienia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tłoczki sekcji są smarowane paliwem. ucierpieć mógł wałek z krzywkami, łożyska czy palec pompki zasilającej. Przepłukaj ją paliwem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, wymieniłem olej w silniku ursus c-360 (TURDUS) lecz jeszcze nie zdążyłem wymienić oleju w pompie wtryskowej, w pompie został stary olej (SUPEROL) zwracam się z pytaniem czy zostawić olej superol w pompie czy wymienić go na taki sam jak w silniku jest ? jeżeli przystąpię do wymiany oleju to pompę czyśćić ropą czy czymś podobnym?

po wymianie oleju traktor będzie nadal równo chodził ?

Edytowano przez --U--R--S--U--S--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Po prostu wylej stary i nalej świeżego. Te oleje nie wiele się różnią nie mówiąc o tym że i tak są mieszalne.

Pompie nie powinno się nic pozmieniać z powodu wymiany oleju.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki seweryn20 za odpowiedź będę pewniejszy, wymieniłem wczoraj uszczelkę pokrywy bocznej pompy wtryskowej ale jeszcze leje mi się na łączeniu regulator obrotów / pompa wtryskowa i pytanie czy potrzeba to tego specjalistycznych narzędzi i przyrządy do ustawienia , czy dam radę wymienić ją sam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakubb    0

Czy mógłby ktoś napisać jak ustawić pompę wtryskową w C-360-3P?

 

Wg instrukcji trzeba zgrać literę "E" pod boczną klapką pompy z kątem (kreską) przed GPZ. Tylko ja mam tam oznaczone dwa kąty - 16 i 24 stopni. Jak to powinno być ustawione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tak jest chyba stożkowy 1.25


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

tam nie ma rys na pompie i obudowie ? fabrycznie były robione

 

w internecie znajdziesz gdzies np u wujka googl


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakubb    0

Już wiem. Koło zamachowe ustawia się na 16 stopni (w tym okienku koło filtra paliwa). Odkręca się zaślepkę/blaszkę z pompy i trzeba tak ustawić, żeby kreska przy literze "E" była jakby przedłużeniem rantu - tam widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Witam mam problem z moja pompą wtryskową w Ursusie C-360 wycieka mi ropa z tego miejsca (czerwona strzałka)

x4rmTv.jpg

Dało by się to jakoś naprawić?Czy trzeba oddać do specjalisty?Dodam ze pompa była regenerowana rok temu.Niby dużo nie cieknie ale zawsze z góry dzięki za pomoc.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tam jest oring włożony w rowek w otworze obudowy regulatora. Trzeba wyjąć ośkę żeby go wymienić. Jak tylko rosi to to olej. Sprawdź czy przewód przelewowy za pompą jest drożny.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Po wczorajszym 12 godzinnym kopaniu ziemniaków nazbierało się trochę ropy pod pompą i nie wiem czy to dam radę naprawić w domu jak myślicie?


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam aby wyjąć tą ośkę musisz rozebrać lególator obrotów a tego nie polecam . Jeśli to faktycznie ropa przyczyna tkwi gdzie indziej spuść olej z pompy jeśli jest tam samo paliwo to coś z pompą .albo sekcje leją albo pompka zasilająca pada

Edytowano przez sebastian84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik554    8

mój wujek który mieszka w sahryniu woził pompę paliwową z ursusa c-360 3p aż do nieledwi to ponad 30 kilometrów w jedną stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santus    0

mam pytanie bo byli dzis kupcy na "60" no i kupiec wzial sobie  mechanika i to "porzadnego" ale nie wazne problem jest taki jak go gazowal na zimnym rozumiem ale na cieplym sadzi jak stare lokotywa dodaje ze silnik na docierce z 10 mtg  i mowi ze albo pompa jest chu**** zrobiona albo wtryski leja

 a po 2 to mowi ze silnik jest nie po kapitalce bo odkrecil miernik oleju i bilo mu cinienie i tak samo z wlewu oleju  chca zrobic wlasciciela ten "60" w konia ? jesli byl by ktos porzadnie podoradzac niech pisz ena gg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

hmm mi sie wydaje ze jak na docierce to normalne ze dymi a cisnienie bije bo 60 nie ma odpowietrznika silnika tylko cisnienie wydostaje sie przez korek wlewowy oleju a jak odkercil miernik oleju " bagnet" no to szybsza droge mialo powietrze no chyba ze waliło i pluło olejem no to faktycznie cos jest nie tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

UUU jak piszesz ze ropa to pompa do sprawdzenia przez fachowca czesto bywa ze sekcje sa dobre i wgl a peka obudowa nad sekcja ( ale to czarny scenariusz choc coraz czesciej sie zdarzajacy )albo ta podkładka specjana miedzy zaworkiem a sekcja ( takie plastikowe gówno ) a rurka przelewowa wywala ci duzo ropy albo oleju ? bo jak nie to kontroluj co jest w pompie i zmieniaj co roku olej i katuj do samego konca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santus    0

no podobno walilo im olejem jak przystawil palec czy to moze byc wina pierscieni spieczonych zle ulozonych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

Dopiero ma 10 Mtg to moze walic ( przynajmniej mi sie wydaje bo u mnie tak było ) zakładałem selekcje A bo ciasniejsza i wgl fakt faktem lepiej spasowanie i co za tym idzie  wiecej powietrza wywala najlepiej to jak by mial ok 50 Mtg i byl po zmianie oleju ciekawe co by w tedy gadał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To jest początek docierania.Takie sprawy to normalka.A ten mechanik to chyba się z zawodem pomylił...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Z tej rurki z tyłu własnie nic nie leci nie jest zatkana bo ja sprawdzałem 


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Przemix
      W moim MF 255 prawdopodobnie czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej (przestał podnosić, a wcześniej, na rozgrzanym oleju, robił to dość wolno). Byłem na dwóch różnych składnicach maszyn i spotkałem się z dwiema opiniami. Pierwszy sprzedawca polecił mi samodzielną regenerację pompy zestawem naprawczym, drugi natomiast stwierdził, że lepiej wymienić całą pompę (na stanie miał bodajże jakąś turecką za 900 zł).
      Chciałbym zapytać co w tej sytuacji wybrać? Może ktoś z forumowiczów remontował podnośnik w MF i mógłby coś polecić?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
      Pozdrawiam
    • Przez Fujitsu
      Sprzedam ramę Ursusa 385 razem z dokumentami dowód rejestracyjny tablica biała. OC cena 2500
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj