Zaloguj się, aby obserwować  
garek

Agrobiznes - prawda czy fałsz

Polecane posty

garek    155

Jakie macie opinie o programie agrobiznes o jakości i aktualnośi materiałów w nim zawartych. Oraz największe wtopy redaktorów tego programu.

Ja osobiscie podejrzewam redaktorów tego programu o kumoterstwo przykłąd dzisiaj o 12 10 powiedzieli że rzepak zaczynają importowa z ukrainy a o 12 30 obniżono ceny w punktach skupu. Pewnie mam teorie spiskową ale czy to są przypadki ????


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Ten program jest po to ażeby nam pomóc jak nie jestem w szkole bądź mam czas wolny to go z chęcia oglądam.

Największe wtopy jakie widziałem tam to tylko i wyłącznie jak redaktorzy sie zacinali. :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

gdzieś na AF czytałem że ten program jest sterowany przez ludzi którzy z podawania określonych informacji w Agrobiznesie czerpią nie małą kase. ale ile w tym prawdy nie wiem. znając życie nigdy nie dojdziemy jaka jest prawda bo nikt z nas nie zna tego programu "od drugiej strony"


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

hehe chyba wiem dzieki komu @garek zalozyles ten temat .... a ja ten program bardzo zadko ogladam ale moze to i dobrze :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Prawda jest taka ze w telewizji moga wszystko powiedziec manipulujac ludzmi ktorzy sa tego nie swiadomi.No jaki problem powiedziec ze plony beda rekordowe tylko po to zeby ceny pospadały.Ostatnio słyszałem taka bajke w Agrobiznesie" ze pomimo suszy wiosennej pozniejsze opady spowodowały ze zboza beda na normalnym poziomie plonowały.No ku.wa paranoja jakas...Kilka miesiecy temu jak zboza nie było na rynku mowili ze z magazynow agencji młynu biora zboze i od razu ceny w dół poleciały zeby ludzie sie wystraszyli i sprzedali zboze jakie trzymali w silosach bo cena zaczyna spadac.

Powtarzajac komus cos w kółko w TV sprawiasz ze ludzie w to wierza nawet jak jest to nierealne bo przeciez w TV by chyba nie kłamali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

często czytam ebronisze.pl i agrofoto.pl już jakieś 3 lata, a agrobiznes w większości powtarza nie wszystkie informacje zawarte na tych stronkach, na stronkach info można przeczytać od północy (na ppr trzeba przez link aktualności czasami w ten sposób nawet 4-5 h szybciej) agrobiznes jest 12 godzin później ;D

Podsumowując bardzo często zdarza się że info w agrobiznesie jest moim zdaniem próbą manipulacji rynku myślę tak na podstawie że często podawane informacje moim zdaniem mijają się z rzeczywistością a w inny sposób nie potrafię tego wytłumaczyć.

Jednak wielu ludzi nie ma neta, za to czasami ma problemy z czytaniem i tak naprawdę to jest jedyny informacyjny program w Polsce dostępny dla wszystkich z przystępna forma przekazu, a informacje w nim zawarte jak już wspomniałem można wcześniej przeczytać w necie;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Warto zaglądać także na strony Izb Rolniczych... np. wielkopolskiej. Są tam aktualne ceny płodów rolnych i nawozów w punktach sprzedaży w województwie oraz aktualizowane co miesiąc kalkulacje uprawy podstawowych roślin rolniczych. Polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ciekawe kto tworzy ten program pewnie paru redaktorków nie mających pojęcia o rolnictwie


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ja myślę, że problem polega na tym, że redaktorzy są "teoretykami" w dziedzinie rolnictwa. A jak wiadomo teoria z praktyką w parze nie idą. Możliwe jest to, że próbuja sterowac opinią ludzi, ale chyba zbyt małą siłę miałaby taka próba. Popatrzcie, użytkowników AF jest ponad 8000, ale jaki jest to procent rolników? Pewnie jakiś ułamek procenta. Myślę, że oglądalnośc tego programu też porażająca nie jest, tym bardziej w okresie żniw, kiedy to wszyscy zajęci są pracą.

Na pewno informacje podawane w Agrobiznesie trzeba brac z pewnym dystansem, tak jak wszytko inne co serwuje nam telewizja. Ale myślę, że chyba wielkiej szkody to ten program nie wyrządza.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

oglądalność by miał gdyby był wieczorem w najlepszych godzinach kiedy to taki rolnik jest już po dniówce i moze usiąsć na chwile przed telewizorem ( oczywiście nie karzdzy może,nie generalizujmy)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Same brednie w tym programie mówią , rozwalili mnie tekstem , że rolnicy mający łąki i pastwiska dostaną 200 euro więcej dopłat do hektara , niż ci co nie mają bydła mlecznego , a na końcu wyszło , że dostałem te 200 euro ,ale w sumie , a nie więcej . A drugim przykładem jest to , że rolnicy mają 1,9 zł za litr mleka , chociaż ja w tej chwili miałem połowe z tego . Ten program to szczucie ludzi MIASTOWYCH , bo taki miastowy mówi: ,,Oni mają dopłaty itp. , a ja tu w mieście za marne 3000 charuje jak wół , i dopłat nie mam , i jeszcze by chcieli renty większe i bug wie co" . Wystarczy po czytać różne fora tych miastowych , to aż nerwy mogą szczelić , co im ta telewizja na opowiadała , a nikt nie wie jak to na prawde na wsi jest !!! Program jest o 12 , bo taka żona pracującego człowieka z miasta o 12:00 dopiero du.e z wyra podniosła i co widzi .... widzi , jacy to rolnicy bogaci są , bo wszystko im dają za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

A Ja mówię ludziom z miasta że na wsi jest super, to dopiero ich tam krew od środka zalewa!!!!


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

cześć!

w tym programie nic nie jest logiczne

dziś mówią brakuje tuczników, jutro, że tuczników jest za dużo i ceny spadają, i tak w kółko

mówią, np. że ceny półtusz spadają, a Cena która leci na pasku niżej jest wyższa od wczorajszej, itd

a nawiasem mówiąc, to 3 lata temu, przy tych cenach półtusz, ceny żywca w moich okoluicach przekraczały nawet 5 zł(tucznik), a terac to nawet 4 nie ma :angry: bez komentarza

 

a redaktorzy, to raczej nie są teoretykami rolnictwa, czy ekonomii, bo z teoretykami, to mam styczność na studiach rolniczych, i prof. takich "jaj" nie odstawiają

 

najlepiej nie słuchać tego co tam mówią, tylko czytać, co leci na "pasku" bo to dwie różne sprawy :)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Sposób o którym mówi Sadek jest bardzo dobry :) Tak trzymac! :)

Miastowi (którzy dużo krzyczą o rolnikach), to ludzie, których mózgi w 100% zbudowane są z wody. I nawet nie ma sensu im tłumaczyc jak jest naprawdę, bo oni i tak wiedzą lepiej :):):) Ale za to można im trochę podnieśc ciśnienie krwi :) A niech nie spią po nocach :)

 

A jeśli chodzi o tych teoretyków, to mi chodziło o takich co skończyli Wyższą Szkołę Opierda***** się przez 5 lat, ale tytuł mają (i nic oprócz tego). Tytuł profesora to nawet mi przez myśl nie przeszedł :)


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil97    0

Ja jestem z miasta ale nie jestem taki jak mowi Sabek lecz kolega w szkole chce byc rolnikiem a nie wie co to talerzówka :)


-U-R-S-U-S- me love<3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
najlepiej nie słuchać tego co tam mówią, tylko czytać, co leci na "pasku" bo to dwie różne sprawy :)

 

 

no i tu sie mylisz...

 

bo ceny które lecą na pasku są przepisane z giełdy internetowej netbrokers. I są to ceny po ile ktoś chce sprzedać. Czyli defakto można samemu z domku podbić cenę maksymalną albo obniży minimalną (zależy kto w czym ma interes :) ). Te ceny nie odzwierciedlają niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ja w swojej ostatniej wypowiedzi chyba za bardzo uprościłem sprawę :) Urażonych przepraszam. Zawsze jest tak, że wśród ogółu są wyjątki. Dotyczy to też ludzi mieszkających w mieście.

Pozdrawiam!


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116
Ja jestem z miasta ale nie jestem taki jak mowi Sabek lecz kolega w szkole chce byc rolnikiem a nie wie co to talerzówka :)

 

Kolego Ciebie ta wypowiedz nie dotyczy bo jest logiczne jakbyś był gościem z miasta (o których mowa wyżej) to na tym forum by Cię nie było, będąc w technikum byli ludzie z miasta i dało się z niektórymi o wszystkim porozmawiać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem super program dla rolników.Jeden z nielicznych i dobre mądre tematy poruszają. Nasz rząd na promocje programów unijnych wydaje najmniej kasy ,nie uświadamiają. A to potrzebne, nie każdy prenumeruje TOP AGRAR ;) Są różni ludzie i takich programów jak najwięcej potrzeba. Sam mam wiele rzeczy dowiaduje. Ogólnie RESPECT !!!

Edytowano przez quercus
Rozmiar czcionki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

lepiej zmien to na mala czcione ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Kiedyś w agrobiznesie moje budynki były nagrane na filmie ;)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj