farmer07

Odchwaszczanie rzepaku

Polecane posty

szczewko    33

U mnie czysty ale strasznie rzadki. W piatek kupilem 20l Glifosatu 360SL za 500 zl na dojrzewanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzyp    1

Witam. Czy ktoś z Was stosuje NIMBUS 283 SE , jeżeli tak, to z jakim skutkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Witam wszystkich Agrofotowiczów:) siałem rzepak ozimy 25 sierpnia; teraz ciągle pada i nie mam jak opryskać rzepaku na chwasty, bo nie można wjechać na pole. Chciałem się zapytać do ilu dni po siewie można zastosować Command 480 EC i jakim ewentualnie inny środek zastosować jeśli nie uda się zastosować tego środka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

coolman111    56

Też mam ten środek (+ Metazanex). W karcie piszę, że Command należy stosować bezpośrednio po siewie. Ro temu miałem mieszankę Metaz + Kalif. W tym przypadku było podobnie, że też bezpośrednio po siewie (z dodatkową adnotacją w nawiasie że max. do 3dni). Także sądzę, że przy Commandzie też nie później jak do 3 dni po siewie. Z resztą jak zastosowałem na jednym polu Metaz + Kalif 3 dni po siewie to miałem trochę poprzypalany :D, a na polu co opryskałem w tym samym dniu co siałem to było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A może będę miał podobny problem.Zawsze pryskałem po wschodowo teraz pomyślałem ze po siewie i chyba będzie lipa a może i nie.Można dać mieszankę 0.85 litra butisanu i 0,2 galery powyżej 3-4 liścia.Lub 3 litry butisanu.Koszt nie jest dużo większy od środka po siewie ale bezpieczniejszy dla rzepaku.

Przy Comandzie chodzi o to żeby rzepak nie wyszedł na zewnątrz, bo go przypali się albo spali.Z 20 parę lat temu koło mnie spółdzielnia pryskała rzepak jak powychodził i nic mu nie było.Ale to zależy od przebiegu pogody.Jak będzie zimno to po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Nie mam pojęcia co wyjdzie z takiej mieszanki @tomek73. Pamiętam, że kiedyś stosowałem przedsiewnie Treflan, ale nie sprawdzał się i potem wiosną poprawiałem Galerą, to wtedy był ładny efekt. Teraz staram się raz pryskać na jesień dobrym preparatem, aby wiosną już nie nanosić popraw i nie płacić za dodatkowe środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Dzisiaj byłem na polu(sobota) i jest to czwarty dzień po siewie(środa) i są już kiełki tak około 1cm i mam obawy przed zastosowaniem Command 480 EC. Jak sądzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Mam zamiar opryskac rzepak od chwastów w stadjum 4 - 6 liści. Nie wiem jak bedzie wyglądał (może nie będzie potrzeby) i czym bede pryskał? Czy do środka od chwastów moge dodac powiedzmy około 25 kg moczniku na hektar jak przy pryskaniu zbóz jarych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Sieje piewrwszy raz rzepak i interesuje mnie jaki polecilibyscie srodek na samosiewy zboz?no i w jakiejs rozsadnej cenie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1275

Sieje piewrwszy raz rzepak i interesuje mnie jaki polecilibyscie srodek na samosiewy zboz?no i w jakiejs rozsadnej cenie B)

Ja stosuje Panterę lub Targę Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1275

Butisan najlepiej stosować po siewie lub w fazie wczesno wschodowej ,a na jednoliścienne pryskasz jak samosiewy mają około 3 liście , tak więc mieszaniny z Butisanem są mało realne!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Herbicydy na chwasty 2 liscienne po wschodach rzepaku faza 4 liści.

Faworyt 300 sl

Cliophar 300 sl

Lontrel 300 sl

Galera 334 sl

Chwasty 1 liścienne po wschodach

Agil 100 ec

Focus Ultra 100 ec

Fusilade forte 150 ec

gallant Plus 104 ec

Perenal 104 ec

Leopard 05 ec

Targa Super 05 ec

Pantera 040 ec

Select Super 120 ec

 

Znalazłem te środki w jakims opracowaniu odnośnie uprawy rzepaku. Jakie macie z nimi doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Witam dziś dziś skończyłem siać rzepak i mam dylemat czy pryskać go teraz czy na wiosnę bo boje się, że zostało mało czasu do zimy i jak go oprysk przyhamuje to czy zdąży się odpowiednio rozwinąć?? Mam już zakupiony oprysk METAZANEX + SZABLA ale mogę go zwróci w każdej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szymek85@ napiszesz co bedzie na wiosnę z Twoim rzepakiem. jestem ciekaw jak zniesie taki termin siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Rok temu posiałem troche o tej porze niestety wczesna zima załatwiła sprawe. Na wiosne posiałem pszenice.

Hubert@ czy pryskasz rzepak od jedno i dwuliściennych w fazie 3-4 liścia jesli tak to czym?

Czym pryskasz od horób i szkodników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

My stosujemy metazanex+command. Hubert co do terminu to wczoraj jeszcze ojciec orał bo zdecydowalismy sie wiecej posiac:P Zobaczymy druga polowa wrzesnai ma byc ładna miejmy nadzieje ze zima szybko nie przyjdzie...


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Hubert pierwszy raz siałem tak późno rzepak ale kto nie ryzykuje ten nie ma nic. Spowodowane to było ciągłymi opadami. U nas dopiero zaczeli dziś orać niektórzy pod rzepaki a jest jeszcze paru co pszenice na polu ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek8    5

Witam dziś dziś skończyłem siać rzepak i mam dylemat czy pryskać go teraz czy na wiosnę bo boje się, że zostało mało czasu do zimy i jak go oprysk przyhamuje to czy zdąży się odpowiednio rozwinąć?? Mam już zakupiony oprysk METAZANEX + SZABLA ale mogę go zwróci w każdej chwili.

 

 

 

 

 

ja pryskałem matazanex 1,5l+ command 0,2l po zasiewie. tylko wystąpiły po wschodzie żółte przebarwienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My na wiosne Gallerą pryskamy,drogo wychodzi ale rzepak czysciutki bez jednego chwasta.

 

Bardzo dobry oprysk wiosenny!

 

ale teraz wypuszcza mi sie perz i samosiewy jeczmienia, mozna to tak zostawic do wiosny, czy moze opryskac teraz na 1 liscienne a na wiosne 2 liscienne?

 

Ja bym próbowała Targą, Gramanem lub Pilotem na ten perz. Troche żal do wiosny zostawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Gallera nie bierze do końca maków? To co w takim razie dać na wiosnę bo widzę, że mi coś maczek rośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
    • Przez sezam
      Witam ktoś z was uprawia len bo mam zamiar zasiać na wiosnę 2 ha sprzety do tego mam wiecie może jak wygląda przywracarka do lnu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj