Polecane posty

tadzio    11

siemano wszystkim, Ile u was trzeba dać obornika za słomę, czy to się liczy np w tonach obornika za ilość słomy, czy z 1 ha. nie wiem ile można dać np obornika za 6 ha pszenżyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

u nas za 20 rozrzutnikow z kurnika dawalo sie 200 bali slomy .pomiot trzeba bylo samemu zaladowac i pozamiatac kurnik a slome balowana zawiesc na miejsce.wszystko zalezy od umowy i checi obu stron.mysle ze z ha slomy to jakies dwa rozrzutniki obornika dobrze zaladowane


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to jacuś coś strasznie cenia u was za ten pomiot ja w tamtym roku za ziemie po pieczarkach i pomiot płaciłem po 30-40 zł za rozrzutnik z roztrzęsieniem, fakt że to znajomy a moje pole było obok kurnika ale znajmy brał praktycznie tylko za załadunek i roztrzęsienie i to się cieszył że miał gdzie to gó*no wywieźc bo nawet jak już są chętni i za większe pieniądze to jak ma wozic po 15km to mu sie nie opłaca, a z małym rozrzutnikiem tylko mieści się do peczarkarni a z dużym 8t się nie zmieści więc wiadomo wszystko do dogadania

 

jak ktoiśceni 300zł za rozrzutnik 4 t to klijenta na taką usługę ma pierwszy i ostatni raz moim zdaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

Ja słyszałem że trzy ha. słomy za 1 ha. obornika Słome prasuje i zbiera ten co zabiera słome a obornik zabiera sobie ten drugi i rozwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@ferdek

A liczyłeś może ile warta jest tona obornika przy dzisiejszych cenach nawozu? Bo mi się wydaje że na pewno więcej niż 300zł/4t. Ktoś na forum pisał(chyba nawet @deer) że tona słomy ma wartość nawozową około 100-120zł. Myśląc logicznie to obornik powinien mieć wyższą wartość. Poza azotem, potasem, fosforem, magnezem.... Są jeszcze takie rzeczy które ciężko przeliczyć na pieniądze. Próchnica w glebie, wyższa aktywność biologiczna, makro i mikro elementy...

Moim zdaniem powinieneś się cieszyć ze masz możliwość wykorzystania takiego "darmowego" obornika :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Znacie kogoś, kto sprzedałby słomę w belach okrągłych w woj. Podlaskim lub Warmińsko-Mazurskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

Ja dwa lata temu za 8 bali 120/120 dawałem tone obornika, teraz już tylko kupuje słome, obornik wole na swoje pole wywież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saimon199    1

Ile może być ton obornika z 490 małych kostek ?

Edytowano przez saimon199

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

a co myslicie jakbym zamienil slome dobrze zrolowana na przyczepe wejdzie 10 szt bel i w zamian na ta sama przyczepe dostalbym zaladowanego obornika moglo to by tak byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Znacie kogoś, kto sprzedałby słomę w belach okrągłych w woj. Podlaskim lub Warmińsko-Mazurskim.
pamiętaj że to cena decyduje o ilości towaru na rynku ;)

Jak cena niska to i towaru mało, ja mogłem sprzedać słomę z 50ha łacznie a wszystko poszło w szarpacz (na upartego to i by znajomy z 50ha też sprzedał).

Po prostu potrzeba mi sensownej ceny (i równie sensownie szybkiej zapłaty) i szybkiego uprzątnięcia pola.

Prasę idzie skołować, TUR do zwiezienia z pola jest, fakturę VAT wystawię tylko wtedy każdy chce cenę dać taką że prasy się nie opłaci nająć.

Lepiej niech słoma zostanie jako materia organiczna w glebie, trochę azotu + często siany rzepak ozimy i ładnie się rozłoży.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

a co myslicie jakbym zamienil slome dobrze zrolowana na przyczepe wejdzie 10 szt bel i w zamian na ta sama przyczepe dostalbym zaladowanego obornika moglo to by tak byc?

 

 

Ja tak wymieniam obornik. Ktoś przywozi 10 belek, wraca z przyczepą obornika. Inny mieści na swoją 14 (większa) tez wraca z pełną przyczepą. Myślę że tak jest w miarę sprawiedliwie, chociaż pewnie jakby to porządnie przeliczyć to byłbym na tym w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

Ja za 100 bali słomy z pszenicy jarej dałem 25 ton obornika bale 170x120 słome sam belowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdziarz    12

u mnie za patelnie kurzaka trzeba dać 1500zł/25 ton

jest jeszcze możliwość wzięcia podłoża z pieczarek 250 zł za skład(cena transportu lub odebrać go za darmo samemu użytkownik pietras 892 przywiózł tego jakieś 300 ton za darmo mówił ze spalił 600 litrów paliwa

 

Ja za 100 bali słomy z pszenicy jarej dałem 25 ton obornika bale 170x120 słome sam belowałem

u nas nikt by nie poszedł na taki układ słoma jest bardzo w cenie 200zł za tone 15ton to nawet na hektar nie starczy żeby dobrze dać więc co to za wyjcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

u nas nikt by nie poszedł na taki układ słoma jest bardzo w cenie 200zł za tone 15ton to nawet na hektar nie starczy żeby dobrze dać więc co to za wyjcie

 

 

 

tylko tyle ze chcial pozbyc sie slomy bo szarpacz w claasie mu sie popsuł a ziarno bylo mu potrzebne bo niemiał co dac swinką trafia sie okazja a tak normalnie to za 10 bali chcą 5 ton obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Myślę że tak jest w miarę sprawiedliwie, chociaż pewnie jakby to porządnie przeliczyć to byłbym na tym w plecy.

A ja odwrotnie myślę.

Słoma jest droga jak chole...a, na dodatek jak na lekarstwo tego towaru na sprzedaż.

 

Bo jak policzysz przeciętną belę ok. 300 kg x 10 = 3 tony x 150 = 450.

 

Podejrzewam, że bele przywozi na maksymalnie 6 tonowej przyczepie.

I niech załaduje 5 ton obornika (zależy czy słomiasty, świerzy czy jednolita masa, oraz od jakiego gatunku zwierząt), to 5 t x 60 = 300.

 

I nie mówię wcale, że obornik to nic w porównaniu ze słomą.

Takie prawa rynku jak to gadają maklerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

zgadza się każdy chce zarobić, ja sprzedaje słomę po żniwach i za te pieniądze które utarguje kombinuje obornik i pochodne przez resztę roku na spokojnie... na wymianach słabo wychodziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja tnę słomę od 5-6 lat. Kiedyś rolnik, który brał ją ode mnie za darmochę stwierdził, że przyorana słoma to "dziadostwo". Kazałem mu się puknąć w głowę i nie przekonywać mnie do swoich jakże głupich przemyśleń.

Dziś ten sam człowiek cierpi na deficyt słomy, prasuje resztki po kukurydzy, słomę z rzepaku itp. Nikt nie chce sprzedać a co dopiero dać za darmo!!


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie też idzie 10 bel słomy za dużą przyczepę obornika. Z tym, że osoba biorąca obornik belowała słomę i przywoziła również na miejsce, to chyba nawet korzystny układ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawgar    0

Posiadam na sprzedaż pomiot kurzy(czyste odchody bez słomy) zainteresowanych prosze o kontakt na poczte dawgar92@gmail.com albo gg 3577545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@dawgar Skąd jesteś?

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja w zeszłym roku zamieniłem 120 balotów rzepaku po rolandzie 46(1,3m wysokość waga koło 150kg) ma 9 rozrzutników obornika bydlęcego t088. Słomę zbalotowałem, obornik sobie nakładałem gościu ma zapłacić za siatkę.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

ja na drugi rok mógł bym zamienić słomę z pszenicy na obornik. powierzchnia 13ha.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

problem wydaje się być bardzo złożony, uwzględniając wartości NPK w słomie oraz oborniku (są one zbliżone, ale w słomie jest mniej azotu i do tego jest mocno związany), zbierając słomę oszczędzamy na szarpaczu, ale zagęszczamy glebę wielokrotnymi przejazdami, podobnie przy rozrzucaniu obornika - wiąże się ono z kosztem kilkuset zł/ha oraz zagęszczeniem gleby;

 

natomiast odnosząc się do wartości słomy należy uwzględnić popyt ze strony ciepłowni i elektrociepłowni - cena 250zł/t, czyli słomę z trudno przyswajalnymi składnikami możemy zamienić na nawóz mineralny ze sporą nadwyżką przychodu nad kosztami, mniejsze przetwórnie płacą za słomę ok 100zł/t, ale sami ją zbierają, zatem, aby zamiana słomy na obornik była opłacalna dla obu stron należy uwzględnić wszystkie koszty, czyli przede wszystkim wartość nawozową obornika pomniejszoną o koszt jego rozrzucania, co da nam ok 20zł/t czyli za 1t słomy prosto z pola powinniśmy otrzymać 5t obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

1 do 5 jak to ci wyszlo ? watpie by ktos chcial sie tak zamienic ze strony nabywajacego slome

ja myslalem dac 10 balotow na przyczepie wzamian za ta sama przyczepe obornika . To co zle na tym wyjde ? lepiej poiciac ta slome i sie nie pieprzyc z prasowaniem zwozeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj