Polecane posty

brodziak81    189

40zl/t okoliczna ferma brojlerow 

Jak wozilem kiedys slome na kurnik to szło 50 belek 125 słomy odbierało sie z powrotem ok 5 patelni gnoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Mam pytanie odnośnie wymiany słomy na obornik. Przelicznik byłby: 1t słomy = 2t obornika ( obornik bydlęcy, około 1,5 roczny przegnity gdzie nie widać słomy, praktycznie samo masło, słoma jaką ścielą jest po kombajnach rotorowych i przy prasowaniu jest dodatkowo cięta). Ja zostawiam słomę po kombajnie, znajomy sam beluje i zabiera, dodatkowo załadunek obornika na mój transport po stronie znajomego. Co o tym myślicie? Kupiłem już jakieś 2000 t a drugie 2000 t myślałem za słomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Dla ciebie może to byłby dobry pomysł na na takie coś bym się nie zgodził.. 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

slomiasty obornik bydlecy świeżo z plyty 25-30t to 4t słomy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

farmer Dyzio 1:4? Rozumiem, że mam jeszcze raz negocjować. Nie napisałem, że jest to obornik tak naprawdę razem z gnojowicą. U nas ogólnie cena za bydlęcy obornik to w granicach 100/t, a ja kupuję po 40/t ,który ma naprawdę bogaty skład.


Bercik a ile waży bela?


Bo jak taka jak u nas prasują, to 7 bel waży ponad 3 tony suchej słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127

ja liczę że jedna bela waży ok 220 kg, belka 120cm. koszt transportu i belkowania słomy po stronie sprzedającego. Odbiór obornika po stronie kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
25 minut temu, Andzej23 napisał:

 

 

Bercik a ile waży bela?

 

 

Bo jak taka jak u nas prasują, to 7 bel waży ponad 3 tony suchej słomy.

 

około 200kg 120x120  tylko takie u nas chodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubek378    12

Chłopaki ile ton obornika może być po rzucie brojlera w kurniku na 70tyś sztuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 18.03.2022 o 08:43, bialy2005 napisał:

slomiasty obornik bydlecy świeżo z plyty 25-30t to 4t słomy

Odświeżę temat przed sezonem 2022.Za 200 kulek słomy pszennej-prasowanie (prasa unia "df 1,8")po stronie odbierającego,ile można wyrwać ton obornika bydlęcego słomiastego z płyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Jaka w tej chwili  była by sensowna cena obornika bydlęcego za tonę?

 

Jak wymienialibyście obornik za siano?


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

Proponuję stosować przelicznik na zawartość składników w słomie i oborniku. Niech sobie każdy policzy ile kg azotu, fosforu, potasu, wapnia, etc ma słoma i ile kg tych pierwiastków ma obornik. Matematyka jest prosta a taki układ jest najuczciwszym układem. Niestety przyjęło się, że słoma jest nic nie warta a obornik to złoto i ludzie w to wierzą, dla mnie to bujda i tyle. Każdy kto ma łeb na karku niech liczy ile jego słoma jest warta i żąda za to odpowiedniej zapłaty a nie 150 zł/hektar słomy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U mnie aktualnie 100 za byle jaka belkę i ogłoszenia znikają w  ciągu kilku minut. Od kiedy wujo czy jak go tam nazywają rozpoczął hodowle byczkow to słoma się powoli kończy.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3586
Dnia 6.05.2023 o 21:15, zyher napisał:

Niech sobie każdy policzy ile kg azotu, fosforu, potasu, wapnia, etc ma słoma i ile kg tych pierwiastków ma obornik. Matematyka jest prosta a taki układ jest najuczciwszym układem. Niestety przyjęło się, że słoma jest nic nie warta a obornik to złoto i ludzie w to wierzą, dla mnie to bujda i tyle. Każdy kto ma łeb na karku niech liczy ile jego słoma jest warta i żąda za to odpowiedniej zapłaty a nie 150 zł/hektar słomy :) 

Bo to złoto daje nam na polu efekt WOW, a ścięta słoma daje nam ... czyste sumienie. 

Teoretyczne wyliczenia NPK ze słomy znam ale ich nie widzę w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

proponuję zrobić analizy gleby :) wtedy będzie coś więcej widać niż tylko czyste sumienie. Oczywiście wapno/mocznik/gnojowicę na rozkład słomy w glebie polecam dać. Każdy jednak ma swój rozum i jak ktoś będzie uparcie twierdził, że słoma tylko w teorii ma korzyści to nic z tym nie poradzę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

50 belek słomy jęczmienia 150 kolega sam prasuje i sam zabiera,czy jak powiem za to ok 2tys. to będzie dobrze czy za dużo liczę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj