Zaloguj się, aby obserwować  
Zetor 7340

modele XP

Polecane posty

Zetor 7340    1

Witam! Prosiłbym o opinie na temat kombajnu Massey Ferguson 31 XP. Jak z jego eksploatacją , awaryjnością i za ile można go kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Ja też chciałbym się dowiedzieć czegoś o tym kombajnie(wydajność,awaryjność,ile pali,jaki konfort pracy) JEŚLI KTOŚ WIE COŚ NA JEGO TEMAT BARDZO PROSZĘ O WYPOWIEDŹ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To chyba Dronnindborg robiony pod marką MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

To jest Massey Ferguson to samo co Dronningborg D 7500 i Case Dania 7500 ;)


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Ja dzisiaj widziałem ciekawy kombajn DEUTZ FARH M2480 z 1984 a wyglądał jak nówka - filmik w mojej galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6b1    0

ja wiem co to jest Massey Ferguson 27 ;) nie ale tak na poważnie to całkiem ładny kombajn i nawet prawie jak nówka fajna maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmax    0

I dobrze zrobisz że sie będziesz woził,bo podejrzewam że to jest tak samo dobra maszyna jak dronningborg bo to jego odpowiednik ,sam mam dronningborga i muszę przyznać że bardzo dobra i bezawaryjna maszyna :o ,kombajn naprawdę godny pochwały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

przeciez to jest to samo co dronindborg, jakis wynalazek pewnie,

 

 

klocek sam jestes wynalazek hehe

ja mam massey 29 xp

maszyna piękna, bez porównania przesiąsc się z bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a powiedzcie panowie jak jest z częściami?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

ludziska

czy dobierał się ktoś do podsiewacza??

bo z tego co ja wiem to w masseyach 27, 29, 31 i ich odpowiednikach w donniborgach(czy jak kolwiek to się pisze) wrażliwym punktem jest podsiewacz, trzeba pilnowac łożysk i tulejek, bo jak troche robije luzu to zaraz porwany cały podsiewacz jest

mam konkretne pytanie bo chce powmieniac tak na wszelki wypadek te łożyska i tulejki teraz w nowym nabytku bo niechce niedaj boże robic tego w żniwa

czy jest opcja by wymienic to z prawej strony bez zciągania podajników??? pół godziny dzisiaj ogladałem i zastanawiałem sie, z lewej strony niema problemu już prawie to rożkreciłem wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zolwik129    0

Kolego potwierdzam informację na temat tych posiewaczy. Widziałem kilka modeli XP i każdy miał z tym porblemy a konkretnie juz przyjechały do polski z uszkodzeniami podsiewaczy. Było to jakos ponaprawiane ale raczej nie podziała już długo i tak jak piszesz cały podsiewacz był poniszczony - a podsiewacz i młocarnia to przeciez " serce" kombajnu. Zazwyczaj jest tak ze nikt dobrej maszyny na zachodzie nie sprzedaje. Kolejną wadą o której słyszałem ta sa przegrzewający sie hydromak. Ale tego już nie potwierdzę bo nie uzytkowałem tego kombajnu. Nie mniej jednak niska cena musi swiadczyć o jakiś wadach tych modeli. Decyzja jednak tak jak zawsze należy do kupujących.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5
Napisano (edytowany)

Witam, do sprzedania posiadam instrukcję obsługi kombajnu MASSEY FERGUSON 27 po polsku, jest to tłumaczenie z języka francuskiego, bogato ilustrowane, zawiera kompletne tabele ustawień dla poszczególnych upraw takich jak zboża, rzepak, trawy nasienne i wiele innych, schematy: elektryczne, hydrauliczne, smarowania i czyszczenia wraz z opisami, opis działania i kalibrowania UNICONTROLA, ustawienia tryjera i wiele innych przydatnych porad i ustawień podzespołów. Instrukcja ta dedykowana jest do MF 27 ale będzie pasować również do wszystkich kombajnów marek Massey Ferguson, Dronningborg oraz Case Dania posiadających młocarnię o szerokości 140 cm są to modele takie jak: MF 27, 29, 29XP, 31, 31XP, Case Dania D7200, D7500 itp, Dronningborg D7000, D7000S, D7200, D7500, D7800, D8000, D8000S. Link do aukcji allegro

Edytowano przez waldi76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,muszę wymienić uszczelniacz na wale od strony koła zamachowego,w MF 31xp hydro silnik iveco.

Chciałem was zapytać czy da się to zrobić bez zdejmowania misy i wyciągania silnika,bo być może wystarczyło by zdemontować przystawkę i koło zamachowe.

Jeśli ktoś wymieniał, to prosił bym o odpowiedź,bo zaoszczędziło by to sporo pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,muszę wymienić uszczelniacz na wale od strony koła zamachowego,w MF 31xp hydro silnik Valmet.

Chciałem was zapytać czy da się to zrobić bez zdejmowania misy i wyciągania silnika,bo być może wystarczyło by zdemontować przystawkę i koło zamachowe.

Jeśli ktoś wymieniał, to prosił bym o odpowiedź,bo zaoszczędziło by to sporo pracy :)

 

Z tym uszczelniaczem to temat już ogarnięty,teraz jest problem ze zdjęciem wariatora na młocarni,pomoże kto jak do zdjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj