Polecane posty

Witam

 

Mam problem i liczę na waszą pomoc.

Chodzi o to, żę mój komputer często się zawiesza i wolno chodzi co zmusiło mnie do formata. Mój problem przejawia się w tym, że nie bardzo wiem jak tego formata zrobić. Prosiłbym was o dokładne wytłumaczenie "jak krowie na rowie" Co krok po kroku mam uczynić. Może to być w postaci napisanego przez was poradnika lub jakiś link do niego gdzie dokładnie wytłumaczone jest. Poszukałem w internecie i znalazłem 3 sposoby formatowania dysku. Pierwszy za pomocą dyskietki startowej, drugi z pozycji windows, a trzeci poprzez ponowną instalację systemy z płyty CD/DVD. Kolejne pytanie do was który z tych sposobów jest najskuteczniejszy i czy jest w tym w ogóle jakaś różnica.

 

Liczę na wasza szybką pomoc, ponieważ mój komputer już normalnie nie funkcjonuje. Z góry dziękuję i czekam na propozycję


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Jaki masz system? Ja wykonywałem poprzez ponowną instalację systemy z płyty CD/DVD mówię tu o XP. Ale teraz mam nagrany obraz partycji i "podmianka" systemu zajmuje mi 15-20 min :)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja tam z reguły nie naprawiam systemu wole zrobić formata. A robię go gdzieś co 8 10 miesięcy. Ale mam bardzo zdolnego kolegę który potrafi urżnąć nowy system w 2 tygodnie. Ale i tak jego średnia to 2 miesiące nie więcej.

 

No co do instrukcji... hmm... Czytaj dokładnie co masz napisane i tyle. To nie jest nic trudnego ja sam 1 raz formata robiłem sam i nie mając prawie pojęcia co i jak. Dobrze się wczytaj co pisze, zastanów się 2 3 razy i powinno pójść OK. A jeżeli już całkiem się boisz to weź jakiegoś kumpla który ma chociaż znikome pojęcie o tym bądź raz coś takiego widział. :)

 

Dasz se rady. :)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System operacyjny Windows XP Media Center Edition 2005. Też myślę, ze nie powinno pójść źle. Martwi mnie tylko jedna rzecz. Wraz z komputerem dostałem oprogramowanie i są tam 4 płyty jedna to system w języku angielskim druga w języku polskim, a dwie pozostałe nie wiem od czego i nie wiem w jakiej kolejności mam te płyty wrzucić.


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Najważniejsze !! Wszystkie Twoje pliki z dycku C na których Ci zależy przenieś na inny. Pierwszą płytę zainstaluj od płyty głównej. Pewnie jest an niej napis Motherboard a jeżeli nie to Chipset coś tam. To ją najpierw bo to najważniejsze. Przynajmniej ja tak robie. :)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Nie zawsze instalka chce się uruchomić z płyty. Bo dużo komputerów ma w biosie first bota jako hard drive. Dla większości moich znajomych przestawienie tego na CD to największy problem :) . Bo jak już instalka wystartuje to wszystko jest opisane.

I ważna rzecz. Pod XP najlepiej przy formatowaniu wybrać system plików NFTS (lub NTFS) i formatowanie pełne. Nie pamiętam jak to się nazywało. Bo system zmieniałem pół roku temu jak kompa zmieniałem. Na poprzednim kompie system trzymał 2 lata :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

jak dla mnie zajeździć system to zadna trudnosć, moge to zrobic w 2 dni. kiedys tak bylo teraz raczej pol roku mi giba system, wszystko zalezy od jakosci i ilosci instalowanych programow :)

 

jak ja formatuje to zawsze biore NTFS tylko ze szybkie :) bo po co czekac? jak i tak na to samo wychodzi

@kat nie chodzi tylko o first bota ale takze o to czy płytka jest botująca, ale w ten temat nie wchodzimy poniewaz orginalne plytki sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie. Jak sformatuje przy pomocy oprogramowania Windows to tyko Dysk C będzie sformatowany (czy jak w moim przypadku) D też ??


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Dyski do formatowania wybierasz w trakcie :) .

 

 

@tommy

Dlatego nie pisałem o tym że musi być :) . Bo mniemam że szara strefa z oprogramowaniem nie istnieje :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Pierw wrzuć płytkę botującą do napędu zrestartuj kompa i obczaj co się będzie działo podczas uruchamiania, jeżeli wyskoczy komunikat w stylu "naciśnij dowolny klawisz aby...." to klikasz i resztę masz już jak na stole tak jak koledzy wyżej piszą.

Gorzej jak po restarcie załaduje się jak by nigdy nic system operacyjny, wtedy będziesz musiał pogrzebać w biosie, a jeżeli pytasz się jak zainstalować łindołsa to oznacza, że nigdy nie bawiłeś się w biosie ....a wersji biosu oraz ich klawiszologi jest kilka, więc w twojej sytuacji lepiej poprosić obeznanego w tych sprawach kumpla aby pokazał co z czym się je w tym biosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

A po świeżej instalacji systemu zrób sobie obraz partycji


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ale co w biosie grzebać ?? :) W mim przypadku na obu PC Boot Features i zmieniam "1st" i "2sd" pozostałe pozostawiam "disabled"Wchodzi w BIOSa zmienia bootowanie na CD/DVD. Potem już po zainstalowaniu z powrotem do BIOSa i zmienić bootowanie na HDD bo po co czekać długo aż się komp będzie włączał ??

 

A co do typów formatowania to tylko NTFS bo mają mniejsze rozmiary alokacji i wszytko mniej zajmuje. :) No i jeżeli byś wziął FAT32 to pliki z NTFS nie będą do odczytania.

 

I jeszcze podczas formatowania po resecie formatujesz tylko C. Ewentualnie możesz pousuwać partycje ale wszystkie dane stracisz :)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodzio    0

jak chcesz mogę dać ci poradnik jak zrobić formata lub nawet symulator jak to zrobić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Mam podobny problem, mój laptopik ma 3 lata, zainstalowany jest oryginalny windows7, i zrobił się z niego straszny muł, instalowałem różne programy typu ccleaner czy inne czyszczące komputer, skanuje go regularnie esetem i pomaga na chwilę, czy da się się go sformatować tak aby pozostawić wszystkie dane na dysku i oryginalnego windowsa7? czy już mogę powoli zrzucać dane na dyski?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jak zrobisz format to stracisz wszystkie dane na nim razem z Windowsem, jeśli masz więcej partycji to zostaje poprzenosić dane na inne partyzje i sformatować dysk systemowy. Kwestia załatwienia oprogramowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A co jest powodem tego że niezależnie jaką przeglądarkę otworzę po chwili niekiedy kilkunastu minutach wyskakuje komunikat " przeglądarka przestała działać, system windows nie może odtworzyć witryny" lub coś takiego, mam 3 przeglądarki, na każdej jest to samo, zamknę okna, klikam na przeglądarkę i samo wszystko się otwiera jak było, coś już pada? komputer to toshiba salelite l500 ma 3 lata.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Komunikat wygląda tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8cb43da6d031962b.html

sorki za jakość zrobilem na prędce telefonem.

Wywala mi to nom toper na mozilla firefox, internet exploer, w tej chwili używam gogle chrome bo najrzadziej go zamyka, mam eseta i go aktualizuje, niekiedy mam ochotę pogryźć ten komputer :( czego to może być wina?? zamyka i wyskakuje to na wszystkich stronach.

Dodam że komputer stał się mułem, kiedyś zanim pomyślalem gdzie wejść to on już to otwierał :lol: to co to będzie, format? czy wywalić wsio z dysku?nawet 50% pamięci nie jest zapelniona, może procesor? wiatrak prawie chodzi nontoper....

Zapomniałem dodać że jak niekiedy pochodzi i się rozgrzeje, to objawy są rzadsze.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jeżeli masz jakiś syf na dysku to format i nowa instalka lub obraz windowsa będą najpewniejsze... a patrzyłeś może jakie temperatury pracy ma procek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

@romek napisz jak sie sprawdza temp na procku bo mam podejrzenia co do niego bo lubią mi wyskakiwać bluescreeny i po włączeniu memtest problem ustaje ale na jakiś czas bo lubi się czasem wyłączyć na memteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221
Napisano (edytowany)

Najlepiej pobierz sobie jakiś program. Nawet i ten i oczywiście "core" to będą temp procków.

http://www.dobreprog...dows,13166.html

 

EDIT:

Jeszcze małe wyjaśnienie do wyników pomiaru:

GPU:Karta Graficzna(Spoczynek 30-49*C obciążenie 50-80*C)

Temp1:Procesor(Spoczynek 30-45*C Obciążenie 45-65*C)

Temp2:Płyta główna 30*C-40*C

HD0:Dysk Twardy max 45*C

Core 0 Rdzeń Procesora (30-60*C ale pod dużym obciążeniem może ponad 70)

Core1 , 2 Kolejny rdzeń

Edytowano przez romek6340
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
Napisano (edytowany)

Temp w normie. Dzięki za program ;)

Brat robił reinstalkę w nadziei że bluescreeny ustaną. Pisało że dysk C uszkodzony i zainstalował na dysk D. Przy włączaniu kompa mam wybór pomiędzy windows xp home edition a proffesional. Co można w tej chwili zrobić?

EDIT wiem ze mogę wybierać :D

mam na myśli jak sie pozbyć starego home edition :P

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Już 7 mam dłuższy czas że nie pamiętam gdzie to było ale w systemie z panelu sterowania było gdzieś odnośnie wyświetlania systemu domyślnego i wyboru systemu. Wiem żę brało się jakąś zakładkę później zaawansowane. Jak nikt nie napisze to jutro u brata popatrzę w xp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

panel sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie :)

  • Like 1

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj