krystiano35

Kopcenie/dymienie

Polecane posty

akmaly    709

Kolego adrian22 - większych głupot na tym forum nie czytałem - sorki ale albo trafiłeś na kiepskiego mechanika albo nigdy nie robiłeś takiego remontu tylko ktoś tam coś mówił.

Co do pytania czy trzeba remontować - jedź do dobrego mechanika niech porobi próby ciśnienia lub olejową i zmierzy ciśnienie oleju. Jeśli jest ok to niech sprawdzi układ zasilania. Dowiesz się wtedy co trzeba robić - silnika w ciemno ani przez forum się nie naprawia. 

Co do remontu jesli jest konieczny to oddaj do dobrego zakładu - koszta nie będą jakieś astronomiczne, ważne aby zastosować oryginalne zestawy naprawcze a tuleje surowe osadzić i honować. Co do wału to czasami a nawet przeważnie jest tak że każdy domorosły mechanik daje do szlifu be pomiarów - wał panowie przed takim zabiegiem się mierzy ( owal, chropowatość). Widziałem już silniki perkinsa z przebiegiem powyżej 10 tyś mtg w których wał był niemal idealny a tuleje do wymiany. Zresztą jak oddasz do dobrego zakładu to śmiało Ci posłuży długie lata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian22    1

mi chodziło ze we własnym zakresie to tak szkoda sie zabierac bo nie wyjdzie jak fabrycznie nowy ale jak robi specjalistyczna firma to racja zrobia ale to musi byc naprawde znajaca sie na tych silnikach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eloszek312    1

Witam mam problem z ursusem 5714 a mianowicie wydmuchuje on duzo dymu z odmy i lekko zaczyna kapac olej, co moze być tego przyczyną? dodam ze ciągnik ma tylko 1700mth, olej pobiera w normie, na mocy nic nie stracił a po za tym wszystko jest okey. co tym sądzicie moze pierścienice lub zawory są przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no głowica do roboty a już na pewno uszczelniacze zaworowe... coś szybko Ci to padło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj