Gość Profil usunięty

Packomat Kvernelanda

Polecane posty

WAL    1

Właśnie jestem w dylemacie że nawet jak wezmę najcięższy packomat to niewiem czy to będzie dobrze. Wczoraj trochę rozmyślałem nad tym tak myślę że packomat nie zastąpi porządnego agregatu uprawowego. My miejscami mamy naprawdę cięzką ziemię I klasy i JD7730

przyduszał się na niej w agregacie podorywkowym ;):P. A z reszta tak jak wcześniej mówiłem my wapnujemy i sypiemy nawozy przed siewem i potem dopiero jest mieszana przez agregat. Więc niewem czy nawet jest sens brania packomatu w tym przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kolego

-po pierwsze Ja mam Packomat serii 300S z podwójnym wałem oraz dwiema tylnymi bronami i jedną przednią waży podobno 400kg, nie wiem nie ważyłem i pracuje na ziemi I i II klasa oraz na kilku ha III klasy, z czego znacząca część to czarnoziemy około 45%. Spisuje się bardzo dobrze.

-po drugie Packomat nie jest agregatem uprawowym tylko wałem dogniatającym, jego zadaniem jest zagęścić ziemię po orce oraz ograniczyć w maksymalnym stopniu jej odparowywanie.

-po trzecie jak będziesz miał pług z Packomatem to ziemia będzie wstępnie przygotowana i przy sianiu wapna nawozów będzie Ci lżej ciągnikiem jechać, a jak jeszcze uprawowym agregatem zrobisz to wszelkie gruby na pewno znikną, przynajmniej u mnie tak jest. Ja po orce robię Aresem z Poznaniakiem i jest super, jest rolnik kilka wsi dalej ma taki sam zestaw uprawowo-siewny i musi po orce przejść jeszcze bronami bo sam ares nie daje rady.

Rób jak uważasz, dobrze przemyśl swoją decyzję, Ja jestem zadowolony z jego zakupu, @iron twierdzi, że ktoś twierdzi, że jest zły masz dwie opinie i musisz teraz zdecydować, bo My tego za ciebie nie możemy zrobić.

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

zgodzę się z przed mówcą decyzja należeć bedzie do ciebie i tak ale tylko mówię co mi użytkownik mówił na ten temat bo sam chciałem kupić pług z pako i mi odradził na moje ziemie,chciałem pako bo mam dużo małych kawałków ale zrezygnowałem z tego i może kupie jednak ciągany wał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

OK dzięki wam wszystkim za odpowiedzi !!! Temat uważam za rozwiązany pług będzie bez packomatu!!! Chcemy te pare groszy dopłacić do takiego zarąbistego agregatu uprawowego np: Lemken koround albo jakiś kongskilde.O dokładnie coś takiego: http://www.lemken.com/appc/_upload/2009_27/bgh_xx_system_korund_600l_claas_01_jb_042005_0430.jpg

Właśnie z takim wałem z tyłu!!

Dziekuję wszystkim za pomoc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Korund jest dobry na lżejszą ziemie, na cięższe lepszy będzie Kompaktor, ewentualnie możesz pomyśleć o czeskich odpowiednikach. Korund ma niską masę, poza tym wałki strunowe nie dają dobrego efektu na bryłach. Jeżeli siejesz nawozy przed siewem to odpada możliwość stosowania włóki, bo zgarniesz nawóz w koleiny. Możesz pomyśleć o jakimś wale ciąganym np. Vaderstad Rexius bądź Rollex. Jednak jeżeli chcesz poruszać glebę z wiosny to wał odpada, wtedy uniwersalnym będzie agregat na zębach prostych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

No właśnie o tym na prostych zębach myślimy, ale na pewno coś musimy wykąbinować, wał raczej odpada włóka też. my stawiamy na agregat uprawowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho2607    1

witam mam do was takie pytanko chciałbym kupic sobie pacomat do pługa kvernelant 3 skibowy obrotowy.powiedzcie mi czy ciagnik bedzie miał duzo cięzej i jakie sa ceny takich pacomatów uzywanych i jesli moze ktos wie o takim wale to prosze o wiadomosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Może troszkę obok ostatniego pytania. Moja opinia o Packomat S Kvernelanda, bo ostatnio nim trochę popracowałem.

Packomat nie nadaje się jak orze się mokrą glinę. Totalnie się zalepia. Nie mogą też zostawać resztki pożniwne na wierzchu, bo się przednie zgrzebło zapycha. Na ciężkiej glinie przejdzie się po wierzchu i tylko trochę skiby porozcina. Generalnie to co robi packomat oceniam pozytywnie. Ziemia lekko ugnieciona, pole równe.

U mnie jest tak, że ramię jest na dwóch siłownikach. Obwód hydrauliczny do obu siłowników jest przełączany zaworem na pługu. Takie rozwiązanie, to jakieś nieporozumienie. Złożenie i rozłożenie ramienia wymaga wyjścia z ciągnika.

Ponadto po smarowniu po zrobieniu 8ha pierścienie na wale pracują w zasadzie na sucho. Chyba stanowczo za szybko smar się zużywa.

 

Odpowiadając na ostatnie pytanie:

Przy pracy z paco wzrosło zużycie paliwa: o jakieś 2l/ha. Nie zauważyłem, żeby ciągnik miał ciężej. Jeżeli u Ciebie sam pług mocno obciąża ciągnik, to może być kiepsko jak dorzucisz wał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mokrej gleby się nie wałuje.... Jak masz więcej wyjść w ciągniku możesz podpiąć siłowniki do wyjść w zestawie dają przedłużki węży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Tak, tylko przy każdym podczepieniu pługa trzeba dopinać za każdym razem kolejny wąż, poza tym trochę zabawy z przerobieniem.

Wg mnie mniej czasu zajmuje wyjście z ciągnika, tym bardziej że przy pracy z pługiem zbyt często się tego nie robi.

 

Zgodzę się co do smarowania, trochę uciążliwe i kosztowne na dłuższą metę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mimo wielu zalet... Packomat nie jest popisową maszyną Kvernelanda. :P

 

Odnośnie węży, to jest to nie cała minuta, a wygoda przy oraniu przy drzewach, słupach... bezcenna. :D

 

Odnośnie zapotrzebowania na uciąg wału... Obecnie orzę bez i jeżdżę 0,5-1km/h szybciej, bez wału pług się topi seryjne koło nie daje rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę do wszystkich użytkowników pługów z pacomatami chciałbym zdobyć zdjęcia w jaki sposób jest ten wał zamocowany do ramienia i w jaki sposób jest przymocowany do pługa

 

ponieważ chciałbym zrobić coś takiego do swojego pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

szukałem w chuk czasu packomatu do Kverneland AB 100 i znalazłem oryginał, sprawa jest do wkonania bardoz prosta.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy ktoś widział w Polsce Packomat seeder?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

W TAP był kiedyś artykuł o nim i pewne duże gospodarstwo go kupiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aktualnie go nie sprzedają w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum310    0

Witam. Panowie, mam pytanie. Zmieniłem pług z kverneland ld100 z wieżą 160 na kverneland eg85 z wieżą 240. Ld100 chodził z pakomatem i teraz ten pakomat chcę podpiąć do eg. Czy orientuje się ktoś gdzie mogę dostać mocowanie pakomatu do wieży 240? Może ktoś ma przy pługu i nie używa? Chętnie odkupie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj