Gość Profil usunięty

Packomat Kvernelanda

Polecane posty

valtrat131    0

teraz orzę valtrą t131 z kvernelandem i chcialbym zmienic go na nowszy model z packomatem i mam obawy, czy przy pagorkowatym polu podczas obracania moze uszkodzic sie podnosnik w ciagniku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

jedno i drugie to straszny klamot, ciągnikiem który waży ponad 6t dosyć telepie przy obracaniu, mam go na razie jeden sezon więc się nic nie działo, zobaczymy jak dalej to będzie chodzić i jak długo wytrzymają wieszaki w ciągniku <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

A czemu sam pług to też niby klamot Twoim zdaniem? co w nim jest nie tak? Nie twierdze ze kverneland jest najlepszy ale jak narazie wszystko w naszym pługu mi odpowiada, proste regulacje, czysta orka, łądne i równe pole po orce no i z obrotem pługa tez nie ma zadnych problemów...takze podaj jakies argumenty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

ja mam ES 100 z podwójnym Packomatem i jestem bardzo zadowolony z efektów jego pracy, waga takiego zestawu to 1400 kg (pług) i 600 kg (Packomat);ciągnie go 125 konna Valtra N111e HiTech i nie ma żadnych problemów z uciągiem, podnoszeniem i obrotem pługa (w naszym ciągniku mamy zamontowany TUZ o zwiększonym udźwigu - 7700kg, ze standardowym udźwigiem 5600 kg byłoby ciężko ;) )


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile ta Valtra waży? Mało prawdopodobnym wydaje mi się, aby taki zestaw chodził bez problemowo. Nawet jeżeli ma mocny podnośnik, to ze stabilnością bywa różnie. Poza tym kwestia uciągu, bo jednak podwójny Pacomat swoje robi, ale stawia również duże zapotrzebowanie na moc. Ja mam zestaw EM85 4k + Pacomat pojedynczy 2m. Ratuje mnie to, że orze do 20cm głębokości, bo inaczej nie osiągałbym prędkości w granicach 8,5-9km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

pakomaty nadają się na lekką ziemię,znajomy miał to mówił że na cięzkich ziemiach to gówno daje tylko skibę pogłaszcze,a i mówił że się wyrabiał mu na sworzniu tym na którym jest zawieszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

ciągnik waży ok 5,5 tony (katalogowe 4850+ładowacz czołowy V65 z łyżką, ewentualnie obciążnik 650 kg na przedni TUZ), co do siły uciągu to muszę przyznać, że pług z packomatem pracuje lżej niż bez wału (może ciężko w to uwierzyć, ale to prawda), odnośnie pracy na ciężkiej glebie to myślę, że wszystko zależy od wyregulowania pługa i wału :D

 

jakim ciągnikiem pomykasz z tą EM-ką?


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

DF Agrosun 120 o masie min 5,9t, z rozstawem osi przewyższającym Valtre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

w sumie nie ma się czemu dziwić, jak by nie patrzeć to 6 cylindrów (valtra ma 'tylko' 4) :D

to musicie mieć naprawdę ciężkie ziemie


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ma ktos moze ramie zamontowane do Kvernelanda AB 100??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Różne mam gleby, ale trafiają się mozaiki, z zasadzie, to nie testowałem jeszcze zestawu na glinach z głębokością 25-28cm, bo odkąd mamy Packomat orzemy płycej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

hmm... to dziwne, bo my w tym roku na wiosnę oraliśmy pod ziemniaki na ciężkiej, gliniastej glebie na głębokość ok 25 cm i nie było problemu, a mozaiki niestety trafiają się też u nas-dlatego kupiliśmy pług z płynną regulacją


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Pytanie do posiadaczy packomatu: A czy te "talerze" sie szybko nie scieraja? Bo my rowniez do swojego pluga zamowilismy packomat tylko, ze strasznie delikatnie to wszystko wyglada, tak jakby 2 blaszki ze soba zgrzane. Ale zobaczymy jak to bedzie sie sprawdzalo.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas Packomat uprawił jakieś 260-280ha i nie widać, żeby coś się działo z tymi blaszkami. Jedyne co jest irytujące, to smarowanie tych kół, a należy to robić, bo ziemia wbija się pomiędzy oś i tuleje toczne. Trochę tam smaru idzie, więc co dzień to trzeba robić przy orce przez 8 i więcej godzin. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

hmm... to dziwne, bo my w tym roku na wiosnę oraliśmy pod ziemniaki na ciężkiej, gliniastej glebie na głębokość ok 25 cm i nie było problemu, a mozaiki niestety trafiają się też u nas-dlatego kupiliśmy pług z płynną regulacją

 

pługi es ma regulację płynna ale nie hydr eg chyba taką maja. em stała, ed skokowa. es płynna mechanik, eg full hydr. ( na resorze wszystkie). chyba ze się mylę.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Jak to jest tak naprawdę z tym packomatem?? czy naprawdę warto dopłacić te pare groszy do packomatu czy raczej nie, jak on sie sprawdza na ciężkich glebach??(my w 75% mamy ciężkie gleby) i czy faktycznie można od razu po tym zestawie siać ?? Chcemy zamówić kvernelanda 5 skibowego es albo eg na non stopach, tylko właśnie nie wiemy czy brać packomat?? pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

My mamy ponad 95% ziemi w klasie I i II, posiadamy dwa pługi Kverneland LB-5 (seria 300 rozstaw 100cm)wyposażone w Packomat S i muszę powiedzieć, że jesteśmy z niego bardzo zadowoleni (z wału bo pługi to nówki, wcześniej też były Kvernelandy tyle tylko, że się opłacało je sprzedać i kupić nowe), dobrze zagęszczają ziemię, przez co można w nią od razu siać, dodatkowo zatrzymują odparowywanie wilgoci z gleby.

Pług serii EG/Lb ma płynną regulację hydrauliczną o nazwie Variomat

jedno i drugie to straszny klamot, ciągnikiem który waży ponad 6t dosyć telepie przy obracaniu

zonk jaką ty Valtrę posiadasz, bo My mamy kilka i je sobie bardzo chwalimy, jakoś nas nie telepało jak obracalismy swój pug Zetorem 16145 czy U1614 o Valmecie Mega nie wspomnę:P

Jak nie masz Valtry to się na jej temat z łaski swojej nie wypowiadaj, Nam jakoś jej masa nie przeszkadza, ciągnik zawsze można dociążyć bo ująć to już ciężko ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Dzieki za odp. ;) my właśnie jesteśmy skłonni wziąć tego EG z płynną regulacją. My po orce przed siewem kukurydzy sypiemy jeszcze nawozem i mieszamy go z glebą agregatem i dopiero siejemy. ale to tylko pod kukurydze czyli ok 60 HA a tak to reszta normalnie. Ale chyba raczej weźmiemy packomat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Weź to bardzo dobre rozwiązanie nawet jak nawóz siejesz i mieszasz to i tak ziemia bardziej sypka będzie i będzie mniej grud. Ja zamiast nawozu stosuję gnojowicę, którą aplikujemy na głębokość około 15cm redlicami to po orce jest dobrze wymieszana i QQ pięknie rośnie


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

osobiście nie posiadam pacomatu ale znajomy miał i nie chce więcej go widzieć,ziemie ma średnie,kupił sobie wały tytan z włóką i po tym od razu horsch pronto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

a co mu nie pasowało? i przy jakim pługu chodził?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Ogólnie poczytałem trochę o tym jeszcze to w sumie ma to dużo zalet.

-lepiej rozdrobnione grudy, wyrównana ziemia. zachowana wilgotnosć gleby, pług lepiej stabilny przy obracaniu.

na 90% bierzemy z packomatem. A tak na marginesie to w tym roku podsypaliśmy sporo wapna pod kukurydze to taka piękna była. nikt nie miał takiej w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bierz większą głowice i jeżeli masz ciężkie ziemie to zainwestuj w cięższa o ile nie najcięższą wersje Packomatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

mówił że na cięższej ziemi to gówno robiło,i sie wyrabiało na sworzniu tym co pako sie obraca,pług miał kvernelanda ale chciał zmienić na lemkena,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj