valtran111

Czy kupilby ktoś nowego ursusa jako ciagnik pomocniczy??

Polecane posty

Gość   
Gość

Ja myśle że nikt by nie kupił bo każdy woli dołożyć i kupić coś zagranicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

nie ten dzial przenosze

 

a co do przedmowcy to sie nie zgadzam-nie kazdego stac na to dolozenie i zakup czegos zachodniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja osobicie jak bym mial kupowac bym nie kupil wolal bym z tanszych np zetora poprostu te ciagniki sa nie do pracowane a ich technologia produkcji zarzymała sie 10 lat temu jak nie wiecej a marka URSUS nic nie robi aby to poprawiac .... :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Ja być może będę kupował nowego Ursusa, z tym że będzie on u mnie ciągnikiem głównym bo chodzi o model 1234. Mam zamiar pertraktować bezpośrednio z fabryką cenę, i jeżeli zaproponują jakiś rozsądny upust to dlaczego nie.

 

A co do tego mitu o "ogólnej beznadziejności Ursusa" to powiem tylko tyle że w każdej firmie trafiają sie niedoróbki, a generalizowanie to niezbyt dobra metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

ja tez raczej ursusa bym nie kupił z tego względu że kiepski komfort wolałbym już belarusa chociaż w nim się wysoko siedzi. Faktem jest że najprawdobodobniej ursus splajtuje, ciekawe czy turecki Uzel Corporation nabył akcje Ursusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale co wy na to powiecie np u 1634 podobno ma 155 km tak ???????? a gdzies niemieccy inzynierowie obliczyli ze ma 122 km a 1234 ma miec podobno 117 km to nie wiem co jest z tymi silnikami hehe i to mowiecie ze to sa drobne nie dorobki...

 

 

 

 

 

@igorass to nie moja sprawa ale jak kupujesz ciagnik o kolo mocy 120 km to lepszym wyborem byl by zetor 12441 :) pozdro B)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Zetora 12441 też biorę pod uwagę, ale mówiąc szczerze nie przekonuje mnie 120 km z 4,1 l pojemności, Ursus ma 6 garów i 6,8 l pojemności, wiem że Zetor ma nowocześniejszy silnik ale mimo wszystko... A co do tej mocy 1634 to ona nie była czasem mierzona na WOM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

ursus stracił popyt kupna w polsce wyprzedziły go inne marki, brakuje tez modernizacji w której unowocześnili by modele traktorów. Nieźle ci niemieccy inżynierowie wyliczyli moc tego ursusa no ale chyba muszą mieć racje przecież przodują w produkcji ciągników na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
nie ten dzial przenosze

 

a co do przedmowcy to sie nie zgadzam-nie kazdego stac na to dolozenie i zakup czegos zachodniego

Może troszke źle się wyraziłem ale chodziło mi o większość ludzi bo ktoś napewno kupi ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
Zetora 12441 też biorę pod uwagę, ale mówiąc szczerze nie przekonuje mnie 120 km z 4,1 l pojemności, Ursus ma 6 garów i 6,8 l pojemności, wiem że Zetor ma nowocześniejszy silnik ale mimo wszystko... A co do tej mocy 1634 to ona nie była czasem mierzona na WOM?

nie to byla moc silnika mierzona nie na Wom tylko jako moc uzytkowa...

 

 

 

 

szkoda ze juz nie produkuja zetora 11741 to byla by dla ciebie super alternatywa kolo 120 km i 6 cyl :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

jakby ursus wprowadzil we wszystkich modelach silniki perkinsa albo valtry i w srodku by troche zmodernizowali to ja mysle ze duzo ludzi by ich kupywalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
nie to byla moc silnika mierzona nie na Wom tylko jako moc uzytkowa...

 

 

 

 

szkoda ze juz nie produkuja zetora 11741 to byla by dla ciebie super alternatywa kolo 120 km i 6 cyl :)

 

To była moc mierzona na WOM a cała strata mocy jest spowodowana niedopracowaną skrzynią biegów na której tracimy moc. Mocy użytkowej każdy ciągnik ma mniej bo chyba chodzi Ci o moc "na kołach".


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

I znowu ktoś szerzy herezję :) Te ok. 120KM w U1634 to jest moc uzyskiwana na zaczepie (na uciągu ), na WOM 16' rozwija ok 135KM, i Ursus wcale tak wiele nie traci mocy na skrzyni w stosunku do innych konstrukcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja nie szerze zadnych herezji tylko to pisze to co wiem ... i wiem to napewno ze u 1634 nia ma jak pisza 155 km tylko duzo mniej...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

podczas wyboru ciagnika o mocy ok 80 KM zastanawiałem sie miedzy ursusem 5714 i Proxima 8441 ale jak zobaczyłem je w środku nie miałem watpliwosci. Nie wiem jak by ten ursus sprawował sie w pracy ale wyglad zdecydowanie na minus dla ursusa.


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2
ja osobicie jak bym mial kupowac bym nie kupil wolal bym z tanszych np zetora poprostu te ciagniki sa nie do pracowane a ich technologia produkcji zarzymała sie 10 lat temu jak nie wiecej a marka URSUS nic nie robi aby to poprawiac .... B)

10 lat temu? :) gdy moj ojciec chodził do technikum rolniczego w 78r chyba kolega z klasy przyjechał z jakiejś tam wycieczki z zachodu z dani chyba dokładnie nie pamietam to jak opowiedział że tam się śmieją że ursus ma robic te nasze mf 255 itp że to już jest przestarzałe i oni tam wprowadzają już nowe modele a te stare to nikt tym już wedy nie chce pracowac, to nauczyciel ochrzanił go i się aż z nim pokłucił bo w polsce na każdych zajęciach szerzyli propagande że to szczyt techniki licencja mf-a i wycieczki do ursusa organizowali itd, więc te ciagniki zatrzymały się 30 lat tem, tzn 30 lat temu wycofali e z produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No też mi się tak zdawało bo to chyba większość ciągników traci na uciągu sporo mocy ??


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja tez bo w farmtracku jest chociaz jakiś komfort nie to co w Ursusie. Może jakby do wszystkich mniejszych ursusów dali to nową kabine taka jak w 7524 i zrobili skrzynie przynajmniej 16x16 to ktos by je kupował a tak to lepiej już dolożyć i kupic coś zachodniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
No też mi się tak zdawało bo to chyba większość ciągników traci na uciągu sporo mocy ??

 

nie większosć a wszystkie - taki spadek mocy (słowo ubytek było by bardziej stosowne) jest spowodowany kilkoma czynnikami - takimi jak cieżar ciągnika, poslizg kół i tego typu sprawy - o kazdy ciagnik charakteryzuje sie czymś takim - czy bedzie to stara 40 letnia 30-stka czy najnowsze wydanie JD

 

dla przykładu 1634 wazy 5400kg co przy pracy na ściernisku daje nam opór samego ciągnika w wysokości 5,3 kN co przy prędkości 10 km/h przekłada się na moc w wysokosci 14,7 kW = 20 KM moc ta jest tracona na opory przetaczania ciagnika więc odejmuje się ja od mocy nominalnej

 

pozniej dochodzi pośliz kół - powiedzmy 10% pozostałe warunki pracy jak wyzej - co daje strate mocy w wysokosci 1,64 kW = 2,2 KM

 

wiec przy pracy na scierisku z prędkoscią 10 km/h taki ursus pomimo 155KM pod maską daje nam do wykorzystania prawie 23 KM mniej

 

sorki ze nei napisałęm oblicze ale trwało by to zbyt długo


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Nowego raczej nie, ale z chęcią bym kupił uzywanego Ursusa 3512, lub MF255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
ja nie szerze zadnych herezji tylko to pisze to co wiem ... i wiem to napewno ze u 1634 nia ma jak pisza 155 km tylko duzo mniej...

 

Napisz jeszcze skąd to wiesz :)

 

Silnik Ursusa 1634 typ Z 8602.12 wg normy PN-80/R36150 rozwija moc 115kW+3% 156,4KM+3%

a wg normy ISO 2288 rozwija moc 110,5kW+3% 150,3KM+3%

 

Dane z instrukcji obsługi

 

@bartus16, jak masz jeszcze jakieś pewne dane na ten temat to wrzucaj ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj